Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Győry - růže dle šlechtitelů

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 28. čec 2011 22:59 #264602

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Amazonko - růži Emil Boleslav Lukáč máš či nemáš? Přijde mi hodně výjimečná svou barvou.
ruze.wi.cz/fotogalerie/emil-boleslav-lukac-1.html
Poslední úprava: 28. čec 2011 22:59 od HonzaPM.

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 29. čec 2011 05:36 #264614

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Honzo, to nemám a ani jsem neobjednávala. Zato jsem nakonec objednala měňavku Rosa Mark Gergely, i když se mi na fotce od Šípa vůbec nelíbila. Jenže to Zora Lili taky ne a v reálu jí miluju (i když vlastně mění barvy ala Gloria Dei, kterou zase ale ráda vůbec nemám :D).

No a tak jsem zvědavá, co teda vykvete. Je to fakt průkopnictví, fotek a informací je hrozně málo.

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 29. čec 2011 06:29 #264634

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Amazonko, právě, Zora Lili je i na stránkách pana Žlebčíka řekněme... neuchvacující - a přitom tvoje fotka v Drobnokvětkách
mě donutila ji napsat do toho višnotýsku.

Mám problém spáchat objednávku, už to matlám dobře tři týdny a pořád nevím... Nakonec toho půlka už nebude, jako vždycky. :)
Líbí se mi, jak je na stránkách p. Ž. do detailu vymakaný genetický původ (např.) Györyho růží (rodiče). :up

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 29. čec 2011 06:42 #264642

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
No, právě, Emil Lukáčů je tam úplně jasný a hezký, takže na toho může dojít kdykoliv, Mark Gergely je výzva :D

A genetický původ, sice popsaný, ale polovina růží má v přízni Ave Mariu, další část původ složitý a pak se kříží mezi sebou, nebo s kódovými semenáčky (kterých vzhled ovšem nenajdeš). Ale jasně, dík i za to.

Rozhodně mě ty růže baví a celkem i fascinují.

Hmm, u Šípa mám už objednávky 3 :blush: , Dresle jsem psala jednu a už jsem jí psala 2x, aby něco vyměnila za něco :blush:, ještě že Pelcovi nemají nic, co by mě chytlo, dopadalo by to stejně.

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 29. čec 2011 15:19 #264702

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
Ave Maria dělá ochotně šípky, tož ještě se naučit stratifikaci a máme svoje :laugh: , pan Šíp mi potvrdil objednávku, nemá Györy Mama. Takže referát bude příští rok.

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 29. čec 2011 15:44 #264706

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
jj, šípky na gyorovkách mívám, zatím je škubu, nechám až poslední. Jsou roztomilé (jako na Roztomilé ;))

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 29. čec 2011 17:13 #264713

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
Šmárjájoseff, co mi to děláte? Další krásná skupina, o které jsem nevěděla a bylo mi dobře! Teď vím a už goooglím....:S

PS: Honzo, VIŠNOTÝSEK.. to je to správné slovo! Wishlist mi nešl z huby..., jiná označení krkolomná...Dík.
Následující uživatel poděkoval: zdenka, HonzaPM, Daniela

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 06. srp 2011 09:51 #265452

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Musím se veřejně omluvit Baba Kay, v prvním kvetení měla JEDEN květ :D, navíc je zvláštně utvářený a tak se mi to vůbec nelíbilo. Teď jsem koukala, že rozkvetl celý keřík (asi 50cm), a takhle hromadně je to kvetení jak nevěstin závoj (v růžové). I tomu květu "naruby" jsem přišla na chuť ;)

Stejně jako všechny gyorovky zatím 100% zdravá.

6.8.11005.jpg
Následující uživatel poděkoval: zdenka, Kaja, lenpel, Eva.Trifon, helena, quendery

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 22. srp 2011 20:33 #267009

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Tak jsem našla další zajímavou diškus - paráda :up Na podzimek mám objednanou Andikó, Noela a Imolu.
Ještě se rozhoduji o Amade László a Vámbery Armín.:woohoo: Je jich hodně a těžko si vybrat.:dry: Už se na ně těším.:whistle:
Poslední úprava: 22. srp 2011 20:41 od HonzaPM.

Re: Győry - Slovenské/maďarské - Růže dle šlechtitelů 10. zář 2011 09:01 #268051

  • maggi
  • Avatar uživatele maggi
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1293
  • Obdržená poděkování 1289
  • Karma: 6
Prosím o radu. ML.Sitno vám vyrostla jak vysoko? Udává se výška 230 cm. Děkuji a prosím přidejte mi ještě zkušenosti s mrazuvzdorností a chorobami. Chci ji dát místo multiflory k oblouku. Je nádherný jeden týden v roce a pak konec. Sitno by měla kvést neúnavně, ale jen aby ten oblouk zvládla. Ideální by bylo, kdyby zvládla 3 m. Budu ji samozřejmě vyvazovat.
Přílohy:
Poslední úprava: 10. zář 2011 09:26 od maggi.
Moderátoři: Eva L., Květa