Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rufllesky

Re:rufflesky 29. led 2009 03:07 #248

• Honza Plzeň
Dreslo, díky za tip ;) . Fellowship je přece jen na středu do oranžova, ta má je spíš do růžova. Už jsem ji i namnožil, pokud obě malé přezimují, můžu dodat k expertize :)

Re:rufflesky 29. led 2009 06:15 #251

• dresla
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 383
Já se suříkové barvě spíš vyhýbám. Koukala jsem, co kde je, nejbližší barvou mi připadal Alexander, ale tam nesedí květenství. Ta tvoje je teda snaživá(musíme změnit ksichty, chybí palec nahoru). Fellowship - máš pravdu, tvar květů i květenství by sedělo, nesedí barva. Mám ho tu - dokonce dvakrát, protože má dvojče Easy Going, a věděla jsem, že se mi jedna z nich neujala. Samozřejmě jsem koupila na podzim tu špatnou. Ale ještě nekvetl (nebo asi kvetl a v ovsu to nebylo vidět). Víš zdroj?

Re:rufflesky 30. led 2009 03:47 #261

• HonzaPM
Zdroj Baumax. Klasika - začátky. 5 růží v akci á 39,-/ks. Byly popsané i s fotkou, ani jedna neodpovídá :laugh: . Jedna nevzešla, tři temně vínové jsem si provizorně určil jako Papa Meilland a právě tahle světle červené zbývá... Každopádně nelituju, jsou krásné, zdravé a dělají mi radost. Akorát ty vínové jsou občas uvnitř provrtány tím/tou... - nevzpomeneš si, jak se mu/jí říká? ale jsou vitální. Co jste s Květou dávaly na L. odkaz na ruské stránky, tak tam jsem našel růží, která je na 99,9% shodná s tou mou (vč. listů). Dávám odkaz, rusky neumím ani fň. www.websad.ru/fcomppic.php?pic=4511&nolog=&justmy=&direct=

Re:rufflesky 30. led 2009 10:35 #264

• Eva L.
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 8814
Honzo, v Baumaxu mívají hodně Delbardových růží. Zkus se podívat na www.delbard. com

Na tom odkazu z websadu je podle mého názoru jméno autorky fotky, nikoliv růže. Možná, že už jsi našel někoho z blízkých, kdo se ještě ve škole trápil s ruštinou a poradí ti s azbukou. Jinak ti ráda napíšu návod, jak se na těchto stránkách dostat k růžím. Jejich názvy jsou pak už v latince.

Re:rufflesky 30. led 2009 10:37 #265

• Eva L.
  • Moderator
Pardón, napsala jsem špatně odkaz. Teď správně www.delbard.com

Re:rufflesky 30. led 2009 11:20 #266

• Eva L.
  • Moderator
Podle květů bych si myslela na nějakou od Harknesse www.roses.co.uk
třeba Pink Abundance ?

Re:rufflesky 30. led 2009 13:18 #267

• HonzaPM
Evo, díky moc. Pink Abundance je hodně povedená, ale jakoby plnější, navíc vydaná 1999, já je kupoval někdy 2003. To by musel bejt velkej úlet, aby byla za 39,-. Ten nápis u té mé, co je na té ruské fotce (jsem si jistej, že je to ta samá), znamená: Malinký kousíček. Jsem si to nechal přeložit u dobrých duší :). Tak uvidíme. Delbard měl do dneška akci na růže, hernajs :P

Re:rufflesky 30. led 2009 15:22 #268

• dresla
  • Moderator
Honzo???? To je teda detektivka.
www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=5643&tab=10

Honzo, ten nápis na tvém odkazu je : Julia (autor) Malinký kousíček...
nevím v jaké souvislosti jsi to tam našel, nechápu moc text. Ještě mě napadlo, že by jim mohlo vypadnout písmeno: kust (keř) kustoček (keřík) a z kustoček udělali kusoček.
Snažila jsem se tu fotku najít tady www.websad.ru/fotobase.php?part=4 mají tu fotky růží (jména psaná latinkou:P ), ale neprohlížela jsem každou a nenašla ji. Ale našla jsem přitom Scarlet Q.E.

Re:rufflesky 30. led 2009 15:42 #269

• HonzaPM
Dreslo, ty detektive! Jak jsi to dokázala? Je to na 99% ona! Jen ta výška trochu nesedí, ale to se poddá :P
Jestli je to fakt S.Q.E. (nejen, že je krásná, ale i to jméno...), tak máš u mě lahev (nedomácího) vaječňáku.:side:

Re:rufflesky 30. led 2009 15:52 #271

• dresla
  • Moderator
Cháá, jenže jak to chceš ověřit?
Moderátoři: Eva L., Květa