Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Šuplíček pro Dreslu

Re:Šuplíček pro Dreslu 11. pro 2010 23:50 #238797

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Tož vitááááj !
Mnozí na tebe měli dotazy, tak je nyní můžou předložit... že ?

Začínám :
Dreslo, když tě tu tak vidím... onehdá jsem se v Top růži rozněžnila nad Felicií. A tak ti mne napadlo, že by byla krásná v Pompejích.. voněla by mi na podestu...
ehm... máš nějakou zbylou pro jaro ? co ? ( už jsem si jemně odfrkla, mám touhy + roupy )B)

Re:Šuplíček pro Dreslu 18. pro 2010 15:18 #239277

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
Dám to tu:
Jevgenija wrote:
Nemate někdo Madame Alfred Carriere , mam dotaz jestly v Čechách muže vypadat jak ve Francii ?
Včera jsem listovala v katalogu P.Bealese a ten má u této růže sněh.vločku a napsáno hardy www.classicroses.co.uk/products/roses/mme-alfred-carriare/ jak jsou ty údaje u něj spolehlivé? Asi otázka pro Dreslu:)

Re:Šuplíček pro Dreslu 18. pro 2010 15:26 #239278

  • Dany
  • Avatar uživatele Dany
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1321
  • Obdržená poděkování 1364
  • Karma: 10
Dreslo, prosím, udělej nám seznámek,co zbylo na jaro. Nebo máme soukrome napsat? Jestli to bude ještě nějaký čas trvat, budu mít toho hodně :-)

Re:Šuplíček pro Dreslu 18. pro 2010 15:28 #239279

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
Dany wrote:
Dreslo, prosím, udělej nám seznámek,co zbylona jaro.Nevo máme soukrome napsat? Jestli to bude ještě nějaký čas trvat, budu mít toho hodně :-)
Ano,Ano, třeba moschata růžičky, ty se mi děsně líbí.........síííím:cheer:

Re:Šuplíček pro Dreslu 18. pro 2010 16:45 #239285

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Ahoj Dreslo, ráda tě zase po dlouhé době vidím. Z.

Re:Šuplíček pro Dreslu 18. pro 2010 16:58 #239287

  • Jevgenija
  • Avatar uživatele Jevgenija
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 671
  • Obdržená poděkování 881
  • Karma: 6
Dreslo taky mam dotaz jenom ty maš už nějaky rok ruže Guillot Massad nemaš fotečky jak vypáda cely keř, na internetu nikde nejsou. A vubec co jim řikaš libi se ti nebo ne.

Re:Šuplíček pro Dreslu 18. pro 2010 22:41 #239312

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Díky, holky:)

Tak popořadě:
Felicia: je tam buď jedna, nebo žádná. Pokud tam ta jedna zbývá, schovám ti ji, chceš-li.

Mme Alfred Carriere: já ji koupila jako Mme Plantier a protože to byla moje první alba a protože se u ní uvádí, že má trochu čínské krve a může proto opakovat, nepřišlo mi ani divné, že kvete i na podzim. Proto jsem ji zasadila na místo, kde jsem počítala s keřem. Přežila tam dvě blbé zimy, ve kterých omrzla a musela jsem ji seřezat. Má ale veliké přírůstky, takže se během sezóny ke 2 metrům dostane. Pokud o ní sníš jako o pnoucí, asi by s ní nebyl problém někde na chráněném místě, nebo na domě. Ani v terénu jí vymrznutí nehrozí, jen může být problém s dosažením udávaných sedmi metrů.Je moc pěkná. Na HMF udávají problémy s padlím, u mě je zdravá. Zdejší růže ale obecně na padlí moc netrpí, spíš na ČS. Když budeš potřebovat, je tu k mání.

Seznámek: ráda bych už konečně uvedla do života připravený e-shop. Měl být hotový pro podzimní prodej, ale nezvládla jsem ho naplnit daty a fotkami. Přes léto jsem přišla domů večer tak utahaná, že posezení u compu většinou končilo umakartovým čelem.

růže Guillot Massad: mám Odile Masquelier, Versigny a William Christie. Fotkami keře neposloužím, pár lidí si ode mě bralo O.M.
Já ji mám zarostlou v plevelu, tak jsem ani nefotila.Pokud ji mám popsat, tak typem růstu připomíná čajohybrid, je hodně silná, ostnitá. Možná ti pomůže, že synonymum (ač HMF uvádí jiná patentová jména) je Dany Hahn.
Versigny a W.Christie rostou mnohem hůř, jsou drobnější a chorobnější. Versigny se mi nelíbí ani barvou, brala jsem ji na podzim prostokořennou na doporučení a oranžová je příliš ostrá. W.Ch. je krásný barevně, trochu do hněda, podobně jako třeba Leander a má krásný pravidelný tvar květu s okvětními lístky do špiček (stejně jako James Galway). Jó...vlastně mám ještě Agnes Schilliger, tu si teď brala Eva, tak o ní snad podá zprávu. Růst mi přišel čajohybridní, zdravější než 2 předchozí. A Florence Delattre, s tou byla letos v sezóně spokojená Vlaďka.
Nejvíc Guillotových růží jsem viděla u Kalbuse. Je to kousek od dálnice před Norimberkem. Mají je kontejnerované a rychlí ve skleníku, takže na keřích bývají květy. Očuchávala jsem je a vůní mě zaujaly ty, které vzhledově nijak moc nezaujmou - Cybelle a Joelle Marouani. Cybelle vypadá podle HMF květuschopně.

Re:Šuplíček pro Dreslu 19. pro 2010 09:15 #239348

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
Dreslo drze se přidám s dotazem v baneru je nádherných šest růží zajímala by mě 2,3 a 5 děkuju

Re:Šuplíček pro Dreslu 19. pro 2010 10:25 #239352

  • Jevgenija
  • Avatar uživatele Jevgenija
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 671
  • Obdržená poděkování 881
  • Karma: 6
Dreslo děkuji moc . A zahradníctvi Klabus jsem dřiv nevšimla je to dosažitelna vzdalenost diky, a ještě jsem tam četla že každoročně v botanicke zahradě Mnichova je vystava ruží, možna že to bych byl užásny vylet.:)

Re:Šuplíček pro Dreslu 19. pro 2010 10:42 #239354

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
Jo, jo, Florance d.L. přidávám čerstvé mimino plné květů a tak to bylo celou sezobu až do mrazu. Doufám, že se jí pod sněhovou duchnou dobře spí.
Tedy Dreslo, ty najednou najedeš s takovými litaniemi a já chtěa udělat něco s domácností, když jako ty Vánoce...:dry: a teď tu sedim a čtu, čtu...Ale mooc ráda Tě tu vidim:)
florance.jpg

tak nevím, asi to mělo být někde v šuplíčku jiném, ale když tu o FdL
Moderátoři: Eva L., Květa