Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: David Austin - Anglické růže II

Re:David Austin - Anglické růže II 23. pro 2010 17:20 #239653

  • Šárka
  • Avatar uživatele Šárka
Souhlasím s Amazonkou - i když JtO a CS jsou obě austinovky, k sobě bych je nedávala.Byla jsem ve srovnatelné situaci, protože mám vedle CS kousek místa k rohu , kde se lomí plot, na podzim jsem to doplnila Yolande d Aragon - bude to tón v tonu - YdA je výškou srovnatelná , navíc opakuje kvetení a intensivně voní
V podstatě to tedy znamená , že vedle první austinovky bude růže historická, která jí odpovídá charakterem
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 23. pro 2010 17:28 #239654

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
Doubravka wrote:Od
Máte jiný nápad na spolubydlící ke CS (teď tou zkratkou nemyslím černou skvrnitost ;)? Nějakou voňavou, třeba světlounce růžovou, nebo naopak hodně sytě růžovou?
A jelikož musím mít i tu JtO, máte někdo nápad nebo už ozkoušenou kombinaci, s kým by jí to slušelo? .
Je tu téma:
krasneruze.cz/index.php?option=com_kunen...view&catid=2&id=1374 , tam jsou vypsány voňavky k posezení, jsem se tím taky trochu inspirovala.
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 23. pro 2010 19:37 #239658

  • Jevgenija
  • Avatar uživatele Jevgenija
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 671
  • Obdržená poděkování 881
  • Karma: 6
Ten odkaz už jsem davála a psála že Constace Spray spolu s Alchimist vypáda užasně www.compagniadelgiardinaggio.it/phpBB2/viewtopic.php?t=17365
dokonce jsem uvažovala že to taky tak udělam, jenom že ten Italsky Alchimist vypáda trochu jinak , víděla jsem na živo stary kěř Alchímista a nezaujal mě. Tak jsem níc nevymislela a zapomněla na to. Ale vybírala jsem z kěřu co maji květy podobne Constance ale v jine barvě.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: lanling

Re:David Austin - Anglické růže II 23. pro 2010 22:40 #239666

  • lenpel
  • Avatar uživatele lenpel
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2072
  • Obdržená poděkování 1875
  • Karma: 5
Já mám nasyslené růže k pergole tyto - Parade, Constance Spry, Louise Odeir, mám zatím založené a budu sázet na jaře sem zvědavá. Parade sem měla a chtěla sem na doplnění - je to Dresly tip....:)
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 23. pro 2010 23:24 #239667

  • Doubravka
  • Avatar uživatele Doubravka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 278
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 1
Děkuji všem za tipy, názory, odkazy! :)
Jsem to nakonec/zatím vymyslela následovně - k CS půjde jedna z historických dam: buď Madame Alfred Carriere, nebo Mdm Isaac Pereire, i tu Yolandu ještě zvážím
Alchimist má příliš proměnlivou barvu, jde i do meruňkova a to s růžovou mně moc neladí, stejně jako Amazonce. Proto taky Jude (až bude) uvidí Constance jen zdálky, i když by se mi tvarem květu k sobě jinak velmi zamlouvaly.
K JudetO asi obšlehnu tu kombinaci se Sally Holmes ;) a do party k nim zkusím Pat Austin. Tu už mám. Snad se jí venku teď dobře spí pod duchnou :)
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 23. pro 2010 23:35 #239668

  • Doubravka
  • Avatar uživatele Doubravka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 278
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 1
Počkat, počkat! Ta Parade je ale opravdu parádnííí! Ještě že je jaro tak daleko a já mám dost času si to pořádně rozmyslet (nebo se z toho zbláznit ;) A můj seznam jarních "musímmít" se stává nekonečným....B)
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 24. pro 2010 08:51 #239671

  • Dany
  • Avatar uživatele Dany
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1321
  • Obdržená poděkování 1364
  • Karma: 10
Pěkný Štědrý den přeju.
Nevím, do jaké škatulky Parade zařadit. Prosím, kdo ji máte, napište zkušenosti. Mě zatím teda opravdu moc nenadchla (sázená vloni na podzim).
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 24. pro 2010 12:45 #239677

  • lenpel
  • Avatar uživatele lenpel
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2072
  • Obdržená poděkování 1875
  • Karma: 5
Dany Parade mám sazeno na jaře, a na jaře budu opět šíbovat, ale byla zdravá, kvetlá průběžně pořád, přírůstky taky docela dobré,...
Vín nepovím pač jí mám taky krátce.....:) :)
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 25. pro 2010 09:39 #239696

  • Doubravka
  • Avatar uživatele Doubravka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 278
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 1
Že by ta Parade zas tak parádní nebyla?...:huh:
Chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o Queen of Sweden. Projela jsem starou diskuzi a nabyla jsem dojmu, že si téměř vysloužila titul "rozčarování roku 2010" - velká očekávání, ale nadšené hurááá se nekonalo. Zajímám se proto, že z fotek (těch Austinových) jsem z ní úplně nadšená. Má totiž přesně ten tvar květu, co se mi líbí, a navíc i barvu, co můžu - takovou delikátní růžovou :kiss: Sázela jsem 3 ks na podzim...:unsure:
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 25. pro 2010 09:51 #239697

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Doubravko, já bych počkala. Jsem "růžové kuře", ale co jsem napozorovala, tak se růže chovají jinak nejen u různých lidí, ale i v různých koutech zahrady. Nejen jiný růst, ale kolikrát i jiná barva květů.
Takže já dám především na to, jak se ta která růže chová na mé zahradě (a to ještě jde přesadit a může být jinak a líp).
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa