Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: David Austin - Anglické růže II

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 10:41 #239811

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
Honzo ahoj - já bych je nechala jak jsou , ale úplně dozadu za ně bych dala ten Golden - a možná i ještě světlejší. třeba Crocus
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 11:06 #239814

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
HonzaPM wrote:

Jevgeni, moc hezká fotka. Máš pravdu, teď, když to vidím, bych dal LEH + Pat + Gold. Celeb.
Ten Summer je na ní dost tmavý, zdá se.

JJ, on je ten SS hrozně jedinečný (tady na té fotce jde dokonce do jahodova), a fakt ho někam zapojit bude umění ;) ty ostatní k sobě ladí hezky.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: vydrik

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 11:13 #239816

  • Jevgenija
  • Avatar uživatele Jevgenija
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 671
  • Obdržená poděkování 881
  • Karma: 6
Nechcí nikomu kazit očekavaní na Golden Celebration ale ja ji zatím nemám ráda, necham ji ještě jednu sezonu a jestly mě nepotěši zbavim se ji. Duvod je ten že měla jen dvě vlny a květy byli boží jenom jeden den, druhi den drobet pršelo a škoda že jsem nevyfotila jak hnusně pak vypádala, nechapu jak ji mužou mit v Anglie kde prší ještě vic.
Ale fotku mam jenom pěknou.:laugh:
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 12:08 #239821

  • Doubravka
  • Avatar uživatele Doubravka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 278
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 1
Teda, se to pěkně rozjelo kolem oranžovek. Jsem to musela přečíst několikrát, abych si to urovnala v hlavě (na zahradě budu rovnat až na jaře :)
Buď do toho půjdu naostro, děkuju za povzbuzení, Evo :) nebo zkusím ten kýbl. Jaký objem by měl mít, abych tu SS (- to je teda zkratka :side: ) moc netrápila?
Jevgenije, mně se SS na tvé fotce vedle LEH líbí, páč mi přijde, že její poupata jsou právě tak oranžová jako jsou květy SS.
Honzo, tvůj návrh přidávající do kombinace zářivě žlutou je výborný! Záhonek by pak pokrýval svou barevností přes 1/4 kruhu barevného spektra :woohoo: Z druhé strany by to ještě šlo rozšířit o Kordesovo Piano B)
zelená (listí a pozadí živého plotu) - žlutá GC - žluto-oranžová PA - žluto-oranžovo-tmavě oranžová LEH - sytě oranžová SS - červené Piano!
To by se ovšem musely všechny barvy chovat způsobile, např. Piano by nesmělo ujíždět do růžova, potřebovala bych tu jeho trenýrkovou. Tu mi ale nikdo předem nezaručí (viz Benjamin B. někde výše), že?
A Honzova perfektní srovnávačka ráno-odpoledne (díky, Honzo!) květu QoS je také dosti výmluvná. Já bych potřebovala tu úžasnou Emilčinu růžovou. Samozřejmě teď už nemyslím do "řvoucího záhonku", ale do party ve "studené" růžovo-fialovo-modro-bílé předzahrádce. Tam mám problém i se Shropshire Lady, bojím se, že bude moc meruňková...:(
JudetO s oranžovou se mi jeví jako velmi pěkná kombinace. Ale ke řvounům ji strkat nebudu. Půjde někam dál, aby vynikla její krása a vůně. Mám totiž luxus - hodně místa. Zatím...:laugh:
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: vydrik

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 12:34 #239822

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
Doubravka wrote:
Teda, se to pěkně rozjelo kolem oranžovek. Jsem to musela přečíst několikrát, abych si to urovnala v hlavě :) :huh: :S
Buď do toho půjdu naostro, děkuju za povzbuzení, Evo :) nebo zkusím ten kýbl. :side:
Jevgenije, mně se SS na tvé fotce vedle LEH líbí,
Honzo, tvůj návrh přidávající do kombinace zářivě žlutou je výborný! Záhonek by pak pokrýval svou barevností přes 1/4 kruhu barevného spektra :woohoo:
JudetO s oranžovou se mi jeví jako velmi pěkná kombinace
Tedy já v tom mám čím dál větší chaos:huh: sem tedy netušila, že záhon oranžád je takový problém, asi počkám.
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 13:14 #239833

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Eva.Trifon wrote:
Tedy já v tom mám čím dál větší chaos:huh: sem tedy netušila, že záhon oranžád je takový problém, asi počkám.

Vůbec to není problém, myslím, že klasické oranžády se sladí samy, ale zádrhel bude u růží, které mají v základní barvě cosi jiného, nebo prochází barvoměnou. Případně jsou v jedné zahradě růžové, v druhé meruňkové ;)

A i tak to přece záleží na zahradníkovi, aby si to udělal tak, jak se to líbí jemu :)
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 13:22 #239834

  • Doubravka
  • Avatar uživatele Doubravka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 278
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 1
Evo,
problém z oranžovek jsem udělala já tím, že jsem uvažovala nahlas, teda na klávesnici :P tady na foru. Ta barevná řada je jen takový můj teoretický experiment v hlavě.
Na pozim jsem dostala darem Pat Austin, která se mi naprosto nehodí do mé "studené" předzahrádky. Je tedy založená v kompostu a dumám, co s ní. Chtěla jsem k ní překopnout Falstaffa a podsadit je bordó heucherami, v pozadí by měly ruj vlasatou a živý plot z tisu.To jsem měla v plánu na jaro. Pak jsem ale objevila tyto stránky, prosvištěla snad všechny diskuze (stala se na zdejším fóru samozřejmě závislou) a inspirovala mě Amazonka svým plánem hulákajícího zakončení záhonku. Hrozně se mi zalíbila LEH - ty její buclaté květy než se plně rozvinou :kiss:, a také nevšední barva Summer Song. A toto je jen snaha je všechny nějak umístit na jednu zahradu, popř. jeden záhon.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: vydrik

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 17:49 #239870

  • lanling
  • Avatar uživatele lanling
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 774
  • Obdržená poděkování 475
  • Karma: 8
lady e.h., golden c., jude the obscure:)
Picasa-1fb6eebe5666b8cb3f5ef0cb84da8402.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 18:58 #239874

  • lanling
  • Avatar uživatele lanling
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 774
  • Obdržená poděkování 475
  • Karma: 8
crocus rose, w. cathedral, the pilgrim
Picasa__2_-734daa95d97fa202ef6b2c28595801e5.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:David Austin - Anglické růže II 27. pro 2010 20:04 #239882

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Hmm, tak jsem se pod vlivem srovnávaček od Lanling hluboce zamyslela, a ono to bude ještě asi zajímavé. Totiž on takový Emanuel (původní) www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.2606.1&tab=36&qn=1&qc=0 taky není růže s dvakrát zařaditelnou barvou.
A samozřejmě ho vlastním a mám v oranžovém záhonu (pokud si dobře vybavuju - nemám plánek, ale nesmytelné cedulky) vedle LEH :D

Začínám si myslet cosi o poněkud cikánské barevnosti, a to tam budou ještě slunečnice a měsíčky (potřebuju tam letničky, než to dovypleju dočista do čista), hmmmm:silly:
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa