Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Růže do polostínu

Re:Růže do polostínu 06. led 2011 12:12 #240836

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
aha, už je mi to jasné. Bohužel, takto zasazené růže nemám. Mám stejné místo ( za vejminkem ), tam plánuju ( až někdy ;) ) zasazení host.

Někt. moje růže jsou nějakou část dne ve stínu ( zejména v časném jaře a pak na podzim, kdy je zastíní buď vzrostlé trávy nebo vrhá stín sousedovic jedle a dům ) - ale slunce mají ( když svítí ;) ) min. od 12 hodin.

Re:Růže do polostínu 06. led 2011 12:21 #240839

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1567
  • Karma: 8
Květa wrote:
aha, už je mi to jasné. Bohužel, takto zasazené růže nemám. Mám stejné místo ( za vejminkem ), tam plánuju ( až někdy ;) ) zasazení host.

Někt. moje růže jsou nějakou část dne ve stínu ( zejména v časném jaře a pak na podzim, kdy je zastíní buď vzrostlé trávy nebo vrhá stín sousedovic jedle a dům ) - ale slunce mají ( když svítí ;) ) min. od 12 hodin.

Nj, až dorazíš na vizitu, tak uvidíš. Dům je rohy orientován ke všem světovým stranám, problém je, že na JV stojí vysoké jilmy, takže i když by SZ strana vůbec nebyla marná a bylo by tam sluníčko tak od těch 2h do západu (4-6h), tak díky těm jilmům je to o dost méně. Nu což, já tam něco prsknu ;) a uvidíme, jestli to bude stačit.

Re:Růže do polostínu 07. led 2011 01:37 #240928

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Pokuknu, těším se. Ježíš, to by se mi líbilo.. já mám tak moc ráda stínomilné záhony...

Ale můžu ti napsat, které růži polostín nesvědčí - alespoň podle mne - Zelenokvěté, pokud ji máš.

Re:Růže do polostínu 07. led 2011 06:38 #240929

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Do polostínu jsem zasadila Ballerinu, protože podle popisu polostín dobře snáší. Roste, kvete, ale je taková nějaká řídká, rozvalená, rozhodně z ní nebude ten nádherný, přebohatě kvetoucí keř, jako má Danate. Pravda, mám ji teprve druhým rokem, může ještě zmohutnět, ale velké naděje si nedělám. Ne nadarmo se říká, že růže jsou "děti slunce".
Z ostatních mám v polostínu ještě Sally Holmes, ale zatím jen krátce - 1rok, nemůžu hodnotit.
Docela příjemně mě překvapila Bonica. S polostínem, zdá se, nemá zásadní problém.
Od podzimu mám ve stejných podmínkách Alden Biesen a Mozarta, jsem na ně zvědavá, jak se jim bude dařit.

Bonica v polostínu

Bonica_82__2-ba4b3193e5769f82b5e507494ccbc407.JPG

Re:Růže do polostínu 07. led 2011 07:24 #240930

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1567
  • Karma: 8
Květa wrote:
Pokuknu, těším se. Ježíš, to by se mi líbilo.. já mám tak moc ráda stínomilné záhony...

Ale můžu ti napsat, které růži polostín nesvědčí - alespoň podle mne - Zelenokvěté, pokud ji máš.

Jj, stínu tu je fakt dost, ale musím to napřed vyklučit :)
Ale pak plánuju vysloveně "hajní" partii pod ty jilmy, ale zatím to tam sekám kosou (kopřivy + bršlice - klasika).

Já mám teď v polostínu Thr Prince, Russelianu, C. Multifloru, a Hypolittu (SZ), a trojici Special Occassion, Mrs Oakley Fisher a Paco Rabane (SV), ostatní jsou na V, JV a J.

Eva wrote:
Do polostínu jsem zasadila Ballerinu, protože podle popisu polostín dobře snáší. Roste, kvete, ale je taková nějaká řídká, rozvalená, rozhodně z ní nebude ten nádherný, přebohatě kvetoucí keř, jako má Danate. Pravda, mám ji teprve druhým rokem, může ještě zmohutnět, ale velké naděje si nedělám. Ne nadarmo se říká, že růže jsou "děti slunce".

JJ, dík za info. Já bych ještě potřebovala do toho polostínu šoupnout Falstafa a Giardinu, ale dám je dál od domu (holt teda nebudu mít loubí nad vchodem), a tak získám další hodinu k dobru :)

Re:Růže do polostínu 19. led 2011 17:31 #242758

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Trifonku, děkuju za odkaz na Schultheise, má opravdu hezky dělaný přehled.

Re:Růže do polostínu 19. led 2011 18:13 #242767

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93

Re:Růže do polostínu 19. led 2011 18:26 #242769

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Květo, fajn, bezva, ale nj jsem skousla, ale rj asi už ne.
:) :) :)
Nicméně fotky pro inspiraci jsem našla ...

Re:Růže do polostínu 19. led 2011 20:23 #242782

  • JaninkaH
  • Avatar uživatele JaninkaH
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1146
  • Obdržená poděkování 1780
  • Karma: 6

Zdenko, zkus si na prohlížení cizích stránek používat google chrome, je zdarma, všude je nabídka ke stažení. Používám ho od začátku ledna a chrochtám si. Sám pozná z jakého jazyka má překládat, jen se tě zeptá, jestli stránky chceš přeložit. A ruštinu překládá docela pěkně;)

Re:Růže do polostínu 19. led 2011 21:18 #242784

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Janinko, zkusím ... díky.
Moderátoři: Eva L., Květa