Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Porovnávání a vybírání růží

Porovnávání a vybírání růží 14. led 2011 13:42 #241877

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
... Mme Hardy x Mme Plantier ... slunné místo, písčitá půda ... kterou ???

Porovnávání a vybírání růží 14. led 2011 16:36 #241904

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
A nebo tahle Louise Cretté
www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Histori...5_Louise_Crette.html
bohužel je vyprodaná, má vonět.......místo Frau Karl Druschki, který nevoní vůbec.

Porovnávání a vybírání růží 15. led 2011 00:53 #241982

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Jevgenija wrote:
Doubravko , tak jsem našla informace o Michele Morgan přimo od Arlekino ona pochazí z ruska ale bydlí ve Francie tak že Michele koupila v obchodě Truffaut je to sit zahradnich obchodu a maji exkluzivní pravo na prodej Michele Morgan nikde jinde ji nekoupíš. Taky nevídím e-shop jedině zkusít jim napsat, nebo jestly někdo znamy pojede do Francie, Truffaut něco jako OBI je ve spoustě mist. Jinak Arlekino hodnotí Michele velmí pozitivně.

Jevgenije, tohle mne hodně udivuje ( ta exkluzivita ). Říkám si, proč by se dobrovolně Delbart zbavoval možnosti prodávat tuto růži po světě, přece ji nešlechtil pouze pro Truffaut.
Nezpochybňuji, pouze se zamýšlím ... jen jestli není prodávána i pod jinými názvy jako ta Carruthova Jiřina Bohdalová ( Anisade ®, Julia Child ™, Absolutely Fabulous, WEKvossutono )
..mmch, nedávno jsem si prohlížela nabídku v ruském e-shopu, s údivem jsem zjistila, že řadu ´Bordüre xxx´, prodávanou Starklem, mají řazenou pod Delbardovými růžemi. Novinka, pro mne :S.

Porovnávání a vybírání růží 15. led 2011 07:56 #242002

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Zdenko, podle květů jsou obě nádherné, spíš bych brala v úvahu velikost keře. Mme Plantier by měla být mohutná růže, až do 3m, ne-li víc, Mme Hardy je poloviční. Jestli máš dost místa, vezmi si obě. Dobrá rada nad zlato, že ? :laugh:
Následující uživatel poděkoval: zdenka

Porovnávání a vybírání růží 15. led 2011 08:01 #242003

  • Emilka
  • Avatar uživatele Emilka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1988
  • Obdržená poděkování 1363
  • Karma: 11
Přikládám Mme Hardy z Castolovic
DSCN7072.JPG

Porovnávání a vybírání růží 18. led 2011 09:26 #242543

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Emilko, to je parádní keř. :)

Zajímalo by mě porovnání Lions Rose (Kordes) a Marie Antoinette (Tantau).
Bude na tom kordesovka lépe po zdravotní stránce? Díky.

Porovnávání a vybírání růží 18. led 2011 09:35 #242545

  • lanling
  • Avatar uživatele lanling
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 774
  • Obdržená poděkování 475
  • Karma: 8
Květa wrote:
[/quote]

Jevgenije, tohle mne hodně udivuje ( ta exkluzivita ). Říkám si, proč by se dobrovolně Delbart zbavoval možnosti prodávat tuto růži po světě, přece ji nešlechtil pouze pro Truffaut.
Nezpochybňuji, pouze se zamýšlím ... jen jestli není prodávána i pod jinými názvy jako ta Carruthova Jiřina Bohdalová ( Anisade ®, Julia Child ™, Absolutely Fabulous, WEKvossutono )
..mmch, nedávno jsem si prohlížela nabídku v ruském e-shopu, s údivem jsem zjistila, že řadu ´Bordüre xxx´, prodávanou Starklem, mají řazenou pod Delbardovými růžemi. Novinka, pro mne :S.[/quote]

bordürky jsou od delbarda..alespon vetsina ;) kordes take nabizel nektere sve ruze jen v anglii a az po nekolika letech je uvedl na nemecky trh - myslim ze zrovna treba summer memories..
muze to byt smlouva treba na nekolika let- urcite je pro nej jistejsi..nez jen moznost, ze ji nejake ruzarstvi zaradi do sveho vyberu..a nebo to muze byt dohodou pred.. no dohady:) :blush: :)

Porovnávání a vybírání růží 18. led 2011 10:13 #242550

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
HonzaPM wrote:
Emilko, to je parádní keř. :)

Zajímalo by mě porovnání Lions Rose (Kordes) a Marie Antoinette (Tantau).
Bude na tom kordesovka lépe po zdravotní stránce? Díky.

Honzo, u mě M.A. naprosto zdravá, kdyby květy tolik netrpěly deštěm a vodou vůbec, je to krásná silná zdravá růže.

Porovnávání a vybírání růží 18. led 2011 10:33 #242557

  • Doubravka
  • Avatar uživatele Doubravka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 278
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 1
Květo, Jevgenije,
děkuju za vysvětlení, proč je k dostání jen v obchodě Truffaut. Přidávám se k podivu, co Delbartovic k tomu vedlo?!:blink:
Zaúkolovala jsem svou sestru toho času žijící v Bruselu a plynně hovořící francouzky, aby mi zjistila, jak ji z Truffautů vymámit.
Bohužel zasílají jen po Paříži a okolí zásilkovou službou (místní PPL). Takže nic. :(

Porovnávání a vybírání růží 18. led 2011 10:53 #242559

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Eva L. wrote:
Zdenko, podle květů jsou obě nádherné, spíš bych brala v úvahu velikost keře. Mme Plantier by měla být mohutná růže, až do 3m, ne-li víc, Mme Hardy je poloviční. Jestli máš dost místa, vezmi si obě. Dobrá rada nad zlato, že ? :laugh:

... díky - tohle hledisko mě nějak nenapadlo, takže Mme Plantier spíš do řady vyšších růží.
Moderátoři: Eva L., Květa