Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Růže, které už nemáme

Růže, které už nemáme 09. úno 2012 01:10 #276391

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Máme tu téma růží do Uličky hanby - ale tam píšeme o těch kt. jsou na tom zdravotně, růstově či květně nevalně..
pak je tu též téma růže podle zón... ( reakce na mráz )

nicméně, ledasjaké růže už nemáme i z jiných důvodů... prostě se nelíbily, neosvědčily, byly vyměněny za jiné, za ty, od kterých jsme si slibovali větší požitek...

zde je místo na růže se kterými jsme se v průběhu let rozloučili...
( si dělám fóra se založením diskuse - bojím se, abych sem nepsala na jaře seznámek umrzlotin po holomrazech této zimy :( )

moc snadno se s růžemi neloučím, tak u mne seznámek není až zas tak dlouhý

kvůli barvě ( žlutá ):
Lichtkönigin Lucia / Kordes - nečistila, namrzala, barva
Celina/Noack - barva, sežraná podnož
Goldschatz/ Evers ( Tantau ) - barva

kvůli náchylnosti na déšť :
Honore de Balzac / Meilland - moc velký květ, nelíbila se mi, silně trpěla deštěm ( až slizovitá )
First Lady/ Tantau - trpěla deštěm, sežraná podnož

z rozcápanosti ( ála jiné jsou lepší ):
Sympathie / Kordes - neurazila, nenadchla, holé nohy. Zničena při přebudovávání ( jinak bych si ji asi nechala - ještě.. )
Iceberg / Kordes - Nechtěla jsem ji, koupena omylem - a už jsem se z té nechuti ( možná nezasloužené ) nevzpamatovala

z jiných důvodů :
Caramella / Kordes - odešla, neujala se. Asi si ji možná někdy pořídím znovu
Verdi / Lens - krásná barva, ale pro mne nevhodný habitus
Roztomilá - u mne špatně kvetla, rostla + dostala plíseň. Nejspíš ale jenom mně ( :P ), vím, že jiní jsou s ní spokojení.

zmrzly :
Mystique Ruffles/ Interplant - nevydržela 1. zimu po zasazení :mráz - 21,5 nakopčená veledůkladně + ještě byl sníh cca 30 cm
Papi Delbart/ Delbard - nerostla, málo kvetla.

Vzhledem k tomu, že ještě nejsem nucena další + méně oblíbené jedince vyrývat kvůlivá nedostatku místa - jsou hájeni. Ale někt. už mají jeden či dva černé puntíky, teda.
Poslední úprava: 09. úno 2012 08:35 od HonzaPM.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., JitkaU2, Vlaďka, helena, Kachnishte, jana H, Evka

Re: Růže, které už nemáme 09. úno 2012 14:35 #276407

  • hana.johana
  • Avatar uživatele hana.johana
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 760
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 3
Kromě "čajovek", které pomaloučku rozdávám (pokud vůbec přežijí zimu) mi za minulý rok uhynuly růže:

Aprikola (Kordes)

Rosarium Uetersen (Kordes)

Nahéma (Delbard)

všechny měly špatnou (slabou) podnož, každá byla z jiného zdroje. Hanka
Následující uživatel poděkoval: Eva L., JitkaU2, helena, Evka

Re: Růže, které už nemáme 09. úno 2012 17:34 #276417

  • jana H
  • Avatar uživatele jana H
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 662
  • Obdržená poděkování 426
  • Karma: 0
Licht.lucia -se mi nelíbila ani kvetením,ani habitem,ale nepodařilo se mi ji celou zlikvidovat,pořád tam něco vyráží asi z podnože
graham thomas-kdysi kupovaný ve skaličanech,byl divný
sympathie-nedokázala jsem na ní najít nic pro to abych ji měla dál
myslím,že po letošní zimě už nemám annapurnu

a- každý den na to myslím-jestli zlikviduju alchymist.Vyvazuju ho,během léta vyrostou čtyřmetrové výhony.Když kvete je krásný,ale velmi krátce a zbytek roku je to velké nevzhledné roští na exponovaném místě zahrady.Navíc ty trny jsou o zdraví.
Poslední úprava: 09. úno 2012 17:36 od jana H.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., JitkaU2, Evka

Re: Růže, které už nemáme 09. úno 2012 21:52 #276426

  • evai
  • Avatar uživatele evai
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1170
  • Obdržená poděkování 2679
  • Karma: 7
Nemam uz jen jedinou (a doufam, ze po letosni zime se to nezmeni) a to Chantal Merieux (darovala jsem sousedce)-nebylo pro ni misto, strasne rozpinava, obr, temer bez vune a jak uz jsem to jednou popsala, kvety ne a ne pekne uvadnout.

Kveto, myslela jsem si na nejakou Ruffle´s Rose- prave treba Mystique R. nebo Chocolate R. ale budou asi hodne choulostivy.Tak nic,no.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Evka

Re: Růže, které už nemáme 10. úno 2012 20:27 #276430

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 344
  • Obdržená poděkování 384
  • Karma: 3
Na podzim jsem se poprvé cíleně zbavila nějaké růže: Golden Showers
Moc se mi nelíbila habitem, ale jinak nic proti ní, furtkvetla a hezky voněla, jenže u mě strašně zmrzala, byla čím dál větší chcípáček - tak jsem ji darovala do teplejších krajů - má snad šanci na lepší život.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Evka

Re: Růže, které už nemáme 10. úno 2012 23:20 #276431

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
No vida, vzniká celkem hezký přehled..

Evoi, ad Ruffles - u Danate ( Brno ovšem ) ale i u Dresly nezmrzají. To jen u nás na Sibiři.. na podzim jsem myslela, že bych si Mystique Ruffles ještě znovu opatřila na zkoušku, zda opravdu vyšší mráz nevydrží. Pak jsem na to zapomněla. :unsure:

Hanko, v průběhu vegetace ti uhynuly ? nebo nepřezimovaly ?
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: Růže, které už nemáme 11. úno 2012 09:16 #276439

  • hana.johana
  • Avatar uživatele hana.johana
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 760
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 3
Květo, uhynuly během vegetace. H
Následující uživatel poděkoval: Eva L., helena

Re: Růže, které už nemáme 11. úno 2012 09:30 #276441

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Můj seznam vyhoštěných je dost dlouhý, až si připadám jako růžovrah. :unsure: Je to dáno tím, že prostor je omezený, šance na rozšíření záhonů je nulová a touha po ještě krásnějších je velká. Začala jsem s výběrem těch, které z nějakého důvodu nevyhovovaly (chabé zdraví, neochota růst, citlivost na déšť a na mráz, nevalný estetický dojem ...a pod.). Některým jsem našla jiné bydliště (např. u Květy) v naději, že se předvedou líp, ale mám pocit, že experiment se moc nepovedl. Květu zlobí stejně jako mě (např. First Lady, Honoré de Balzac).

Rozdělím do skupin podle neduhů:

černá skvrnitost - Kimono, Barkarole (navíc ještě pálení květů), Snowcap, Romanze, Albrecht Dürer, Cherry Brandy, Finnstar,
Hamburger Deern, Nil Bleu (+ rychlé uvadání květů),

mumifikace květů - Nostalgie, First Lady, Honoré de Balzac, My Girl,

nedostatečná mrazuodolnost - Schneewalzer, Elfe (+ vyholování), Alexander,

pálení květů - Astrid Gräfin von Hardenberg, Red Leonardo da Vinci, Fisherman´s Friend ( + čer. skvr.)

nelíbila se - Atlas
Poslední úprava: 11. úno 2012 09:56 od HonzaPM.
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM, JitkaU2, helena, Evka

Re: Růže, které už nemáme 11. úno 2012 13:53 #276451

  • jana H
  • Avatar uživatele jana H
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 662
  • Obdržená poděkování 426
  • Karma: 0
Evo,Tvůj seznam se mi pročítal dobře :cheer: protože téměř žádné růže z něj nemám.Red leonardo da Vinci mám mírně zastíněný trvalkami a květy se mu nepálily,i si s konkurencí poradil,byla jsem s ním spokojená.
Jen jsem letos sázela tři Elfe do trojsponu ke kmeni poražené jabloně,tak uvidím.
Poslední úprava: 11. úno 2012 13:54 od jana H.
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: Růže, které už nemáme 11. úno 2012 14:55 #276452

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Jano, třeba budeš s Elfe spokojená. Jestli bydlíš v teplejší oblasti než je Liberec a tímpádem je teplé období (jaro - podzim) delší, výhony stačí vyzrát a nebezpečí vymrzání nebude tak velké. Přeji ti, aby ti Elfe dělala víc radosti než mně. :)

V tom výčtu zavržených jsem zapomněla na Eden Rose. Té mi snad bylo líto nejvíc, ale nedalo se nic dělat. :( Jednak vymrzala a další nectností byly slepené a shnilé květy po dešti. Poslední roky tu bývá polovina léta deštivá, takže z E.R. žádná radost.
Následující uživatel poděkoval: Evka
Moderátoři: Eva L., Květa