Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Růžová sezóna 2014

Růžová sezóna 2014 13. kvě 2014 13:14 #288709

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Mišpul,a jak vysoko od země jsi výhon střihla?Mě se také samozřejmě udělaly štětky na koncích,jak u Yolande tak u Laing,o které bylo řečeno,že by se neměla stříhat aby kvetla.Vyřešila jsem to prozatím tak,že jsem výhony přivázala do skoro vodorovné polohy (kolik to šlo) a začaly pučet pupeny z nižších míst.Nevím jak to dopadne,ale možná obrazí.

edit: počkám ještě týden,celkem to tedy budou cca 3 týdny a pak větve vrátím do původní polohy.Škoda,že mě to už nenapadlo v březnu. :(
Poslední úprava: 14. kvě 2014 07:06 od Evka.

Růžová sezóna 2014 13. kvě 2014 20:30 #288717

  • fanynka
  • Avatar uživatele fanynka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 827
  • Obdržená poděkování 1611
  • Karma: 8
Jano no jo, postupně, o to se snažím už několik let, ale ona mi obráží z konců dlouhé křehké výhony a ještě hrozně hustě, takže je to džungle.
Až rozkvete, tak pod vahou květů se to začne rozklesávat, lámat atd.
Samo přišla bych o něj nerada.

Růžová sezóna 2014 13. kvě 2014 20:39 #288718

  • jana H
  • Avatar uživatele jana H
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 662
  • Obdržená poděkování 426
  • Karma: 0
Tak já mám zkušenost opačnou,Grahama T.jsem letos vzala u země(asi pětiletý keř),protože mi ho loni zarostl clematis a neměl pěkný tvar.Říkala jsem si,že když to nepůjde,koupím si nového a dám jinam.Milý Grahámek roste jak divý,krásně obrazil a má pěkně nasazeno na květ.

Růžová sezóna 2014 13. kvě 2014 20:43 #288719

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Co ho tedy naopak zkusit navést vodorovně? Možná by ho to donutilo vytlačit nějaké nové výhony ze spodní části....
Poslední úprava: 13. kvě 2014 20:52 od Jana V.. Důvod: překlep

Růžová sezóna 2014 13. kvě 2014 20:48 #288721

  • fanynka
  • Avatar uživatele fanynka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 827
  • Obdržená poděkování 1611
  • Karma: 8
Vodorovně to bohužel nejde - není místo
asi ho budu muset fiknout

Růžová sezóna 2014 13. kvě 2014 21:47 #288724

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Evko no právě,rozděšená,že se hist.moc stříhat nemají,jen jsem je nůžkama pošolíchala,ale po odkvětu je fiknu.Úplně se stydím ty fotky ukázat,ale dám je jako odstrašující příklad,že takhle teda ne! :blink:
Tak první je Yolanda,Ten vylomený výhon jsem pak podepřela vidlicí ze zlikvidovaného fíkusu.No,každá větev zkušebně šmiklá jinak,nejlepší,nejsouměrnější,je ta ustřižená na podzim.

26.jpg



No a toto je Mrs.J.Laing.Sázená podzim 2012,jela jak blázen,vyhnala pruty.Jenže já se bála,že je zlomím,jak byly tuhé.Tak jsem ji jen přivázala k žebříčku a ohýbat budu letos,bude-li co.Když vidím její fotky na HMF(od Safoyi),jsem závistí zelenější,než její lupení :laugh:

30.jpg


A teď chci vidět,jak se to má dělat.Kdo je máte,ukažte :evil:
Poslední úprava: 13. kvě 2014 21:49 od mišpule. Důvod: nenahrály se fotky
Následující uživatel poděkoval: Evka

Růžová sezóna 2014 14. kvě 2014 07:03 #288732

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Mišpul dík za ukázku.Já asi zkusím,až těm dvěma narostou od země nově narostlé výhony,ke konci léta ohnout výhony jako jsem to udělala u LO.Ohnula jsem její větve-letorosty do oblouku(podle metody pegging)a na jaře jsem ustřihla jen určitou část konců,které byly prakticky svisle k zemi.Dolní polovici těch starších větví jsem poskracovala.Ale LO jsem silně krátila až do jara minulého roku,letos ji mám třetí sezonu.Ty loňské nové větve,co jsem poprvé zkusila ohnout,bohatě obrazily výhonky s květními pupeny.Až odkvete tak je zkrátím na 2 pupeny a uvidím co z toho bude příští rok.Doufám,že Laing vypustí dlouhé výhony,které budu moc ohnout,protože skracovaná vypadá příšerně,no a nezkracovaná,ponechaná osudu,obráží teprve v horní části keře.

Růžová sezóna 2014 14. kvě 2014 08:06 #288738

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Mišpul, já neporadím. Kandelábry na Edence se vlastně vlastní vahou ohnuly samy, jen jsem je usměrnila. CPM se např. sama ohýbá až ve výšce kolem 1,3m :dry: .

Ale chtěla jsem ti pochválit ty podpěry - vypadají krásně. Tos dělala sama? JAk dlouhou mají cca životnost a jsou zezadu jetště nějak podepřené nějakou tyčí, nebo to takhle drží samo?

Růžová sezóna 2014 14. kvě 2014 10:01 #288743

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Počkejte! Vy si vedete Mrs.John Laing jako pnoucí?!
Já ji mám uprostřed záhonu jako LEHCE vyšší!!
Prosím, kdo ji máte víceletou a nechcete ji vysokánskou, stačí ji prostě více šmikat? Např. na podzim a pak na jaře? No přece s ní už nebudu hejbat?
Co mi to děláte? :S

Růžová sezóna 2014 14. kvě 2014 10:59 #288751

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Miško,já bych ji chtěla jako pnoucí,ale do jaké výšky se mi ji podaří dostat netuším.Asi by ji bylo lepší přesadit tam kde nepotřebuji vyšší růži,ale nerada bych o ni přišla.Myslím je z podzimu 2011.
No a kvete ti dobře i při tom silnějším řezu?
Moderátoři: Eva L., Květa