Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Top růže roku 2017

Top růže roku 2017 06. pro 2017 17:36 #321286

  • Dita
  • Avatar uživatele Dita
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 243
  • Obdržená poděkování 676
  • Karma: 2
Všechny vaše růže jsou opravdu nádherné :kiss: Je jasné, že každého osloví něco jiného, každý má svoje srdcovky, ať už je důvod jakýkoliv. Je to radost, prohlížet si takové fotky, vždycky se těším na další ;)

Moc se mi zalíbila růže Marie Louise Velge, vypadá kouzelně! Evo, mohla by jsi, prosím, o ní napsat něco víc třeba v tématu Lens růže? Moc info jsem o ní nenašla. Zajímalo by mě, jak snáší úpal, jak dlouho drží květ, prostě všechno :lol:

Top růže roku 2017 07. pro 2017 16:29 #321289

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Eva L. napsal:
Gilles de Brissac ...

hezký, :woohoo: , až tak ?
( potěšilo :) )

Top růže roku 2017 30. pro 2017 23:51 #321470

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
konec roku se blíží, tak něco málo ode mně k ukončení sezony :)

Podmínky v mé zahradě pro růže nejsou ideální, písčitá, suchá půda, snažím se jim to ulehčit, ne vždy se daří, např. austinky,málo deště, písčitá půda - to moc rády nemají, těch moc nemám. Už když jsem začínala, tak mi bylo doporučeno, že jim vyhovuje poloha 300 m n.m a výše, jsme nížeji, no vyzkoušela jsem to :laugh:

letošní jaro - střih hodně z nich zkrátka, nakonec to ustály všechny
červen, léto v normě
zato podzim - vykvetly opakovaně skoro všechny růže, některé byly i lepší než 1.fl., měly vodu shora a proto se některé předváděly, např. August Deusser
DSC06077.jpg
Poslední úprava: 31. pro 2017 00:54 od alenak.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., varouch, quendery, Marta, rok.zaruka, LucieT, Viki, Dita, Malajkaa

Top růže roku 2017 31. pro 2017 00:00 #321471

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
omlouvám se, nejde mi to odesílat najednou ...



1a. Top růže 2017 - aneb v této sezoně byla mimořádná
uvedu např. Bordure Apricot, ta byla dobrá celou sezonu
DSC05951.jpg

další, která byla na * Evy
DSC06095.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., quendery, Ajka, Marta, alcearosa, rok.zaruka, LucieT, Viki

Top růže roku 2017 31. pro 2017 00:08 #321472

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
1b. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže, aneb té se u mě daří, miluji ji
tady vyhrává červený Morsdag, ještě teď má kvítka,která drží barvu, není v sezoně bez květů
DSC02878.jpg


pak ještě uvedu Rotilia a Aprikola, taktéž velmi zdravé, bohatě kvetoucí
DSC03406.jpg


ještě Stuttgardia - té se u mně daří, neskutečně zdravá opakující růže
DSC04678.jpg


2. Top nákup Podzim 2016/Jaro 2017 (prvoročky), i kontejnerové během roku
tady vyhrává Jazz - ještě dnes má poupátka a nádherné červené listí
DSC05272.jpg
Poslední úprava: 31. pro 2017 01:01 od alenak.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., varouch, Marta, alcearosa, rok.zaruka, LucieT, Viki

Top růže roku 2017 31. pro 2017 00:32 #321473

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
3. Top vůně
tady napíšu, že toleruji růži, která nevoní, ale stále kvete
je jich více, ale mám ráda Acapelu
DSC03127.jpg

podzimní Postilion, ten voní na dálku

4. Neurazí, nenadchne. Od ní odvíjím hodnocení průměrnosti
nějak se nemůžu sžít s Leonardem dV, je to krásná růže, ale ...

5. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku
moc nového nemám, zatím mně nic nenapadá


6. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony pořád nic
Eva psala o Arabii, připojuji se k tomu, na jaře šla střihem k zemi, ona déle nakvétá, ale letos také pouze 1x, stále ji odpouštím, má nádherný květ s vůní ....v HK kvete dříve a hned opakuje - nechápu :unsure:

7. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
nedaří se u mně Artemisu, málo kvete, myslím, že má rád vodu ... ještě jsem ho nechala
Bengali - ta se neustále pálí ...

8. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji)= TRUN
letos na podzim jsem teda dala pryč Reu Raise, nádherný květ, ale pouze 1 den...furt jsem čekala :dry:

9. Top očekávání aneb slibuji si od této... aneb nákupy podzimu 2017
letos podzimní nákupy nemám

10. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně?
letos 1x preventivně v červnu

11. Top šípky
nemám, ostřihávám odkvetlé

12. Růže, které si nejvíce vážím
mám ráda všechny růže, které jsou v zahradě :)

Tj. něco málo od mně, děkuji za předešlé příspěvky, snad se ještě někdo přidá - informace jsou cennost :)
Poslední úprava: 31. pro 2017 01:14 od alenak.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Ajka, Marta, alcearosa, LucieT, Viki, Dita, Malajkaa

Top růže roku 2017 31. pro 2017 10:32 #321476

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
Sem bohužel nováček,tak berte mé zhodnocení s rezervou :-) První růže koupené 2014 podzim cca 5 kusů, momentálně někde k 80:-D, malá zahrádka ve městě, mezi ostatními zahrádkami a domy, nudle, půda místy dost tvrdá jilovitá,stanoviště spíše suchší, co neuzalévám konví či nenaprší není(ale snad už budu mít i vodu v hadici!)
Letost bylo naštěstí vody rel dost,za to jaro se u nás nepovedlo, ještě 28.4. napadlo 20 cm sněhu, mrazy,bylo to dost smutné. Stříhání bo jsou mladinké dost často nakrátko aby zahustily:-)

1a. Top růže 2017 - aneb v této sezoně byla mimořádná
jak jsem říkala, mám hodně mladých...takže moje hodnocení bude zkresleno staršími kousky a těmi hodně vitálními
The Lark Ascending...to je vitání miláček furt kvetoucí
The Alnwick rose ...už je 3 sezonu takže opravdu pěkný mohutný keř

The Lark Ascending
IMG_9062.jpg



1b. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže, aneb té se u mě daří, miluji ji
opět zkreslení ale jednoznačně The Lark Ascending! a Darcey Bussel

2. Top nákup Podzim 2016/Jaro 2017 (prvoročky), i kontejnerové během roku
z nováčku vitalitou uchvátili Lady of Shalott,Prix P.J. Redoute
barvou sem nadšená z obou čokoládových Cinco De Mayo a Hot Chocolatte navíc obě zdravé a vitální....užasná barvoměna je Lavander Pinocchio....Ventilo taktéž! (i když druhý flor z plných květů ulítl na jednoduchý květ :-D, 3 fl už zase zvládl nabušený)
dobrá se zdá být také Desdemona

Prix P.J. Redoute
IMG_9066.jpg


Ventilo
IMG_9055.jpg


Desdemona
IMG_9063.jpg




3. Top vůně
ovocné vůně miluju takže Lady Emma Hamilton, Abraham Darby....a hodně kořeněná Wollerton Old Hall
z nováčku mě uchvátila Sophies Perpetual! a Desdemona
Poslední úprava: 31. pro 2017 11:04 od rok.zaruka.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Ajka, alenak, Marta, LucieT, Viki, Dita, Malajkaa

Top růže roku 2017 31. pro 2017 11:03 #321477

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
4. Neurazí, nenadchne. Od ní odvíjím hodnocení průměrnosti
Tady netuším co přiřadit,ale sem rozpačitá z Blue for You a nováčka Zoic

5. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku
to asi žádný, všichni byli snaživí, jen se Zoic netuším co a kam s ní,taková neutrální okatá ružička, letost byla v květníku,víc by ji slušel záhon

6. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony pořád nic
žádná, možná pro mé začátečnické nadšení

7. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
zatím nic,zatím povahu na to nemám,ale věřím čím méně místa bude,tím větší šance že se naučím vyhazovat

8. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji)= TRUN
žádná

9. Top očekávání aneb slibuji si od této... aneb nákupy podzimu 2017
tak z nákupů rozhodně Austinův Buttercup a Sacrborough Fair, pak obdarovaná Betty Boop

10. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně?
no toť problém....ano stříkám částečně i ze strachu..plísně preventivně v červnu, pak podle výskytu buď jednotlivě a nebo znovu všechny, přiznám se tam kde hoří i několikrát za sezonu :-(.....asi špatně což?.....letost jsem konec sezony vypustila a protože bylo dost vlhko, na některé byl au pohled
hmyzáky většinou na začátku sezony kdy je mšic a (letost porpvé i pilatek) nejvíc stříkám všechny, pak se snažím už jen bio a nebo lokálně

11. Top šípky
zatím jsem stříhala,ale utekl mi na The Lark Ascending proutek a tam vytvořila nádherný velký šípek, opravdu kouzelný....takže další sezonu nechám určo nějaky vytvořit do vázy

12. Růže, které si nejvíce vážím
to těžko zatím zhodnotit, miluju všechny růže v zahradě,ale přiznám se že slabost mám pro Glamis Castle (nevím proč biť nižšíí keřík,ale její květ mi příjde neskutečně krásný) a Liechfield Angel tak pohled na její nakvítající poupata to prostě hooodně potěší

Glamis Castle za Queen of Sweden
IMG_9054.jpg

detail květu
IMG_9067.jpg

a Liechfield Angel už trošičku podzimní vybarvení
IMG_9072.jpg



13a. Potížistka aneb kam s ní?
tak trošku ta Blue for You....letost podruhé přesazená, tentokrát do polostínu, tak trošku se připaluje...nakvítá úžasně, jen je taková nějaká zvláštní:-D

13b. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy)
asi ad bod 12

Tak dovolím si poděkovat za zhodnocení ostatních obzvláště těch zkušenějších:-)
Poslední úprava: 31. pro 2017 18:38 od rok.zaruka.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Ajka, alenak, Marta, LucieT, Viki, Dita, Malajkaa

Top růže roku 2017 31. pro 2017 15:27 #321482

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
to jsem ráda, že hodnocení přibývají..

pár reakcí, uvažovala jsem, zda s nimi pod příslušné diskuse, ale zdá se mi zbytečné...
ad EvaL + zmínka o nepěkných květech po dešti u Rosenfaszination - chci podepsat všemi 20 prsty. Nejsem nijak háklich, ledacos holkám odpustím. Ale Rosenfaszination po dešti měla květy opravdu nevzhledné ( samá tečka, umolousané, divně šedohnědá barva ), že jsem nevydržela a ostříhala je. II.fl. bezchybný. Sice do květů o5 napršelo, zřejmě ale méně, byly OK.
a ještě přiložím polínko - ač žlutavé růže příliš nemám v oblibě, jednou z nej u Evy, kt. se mi tůze líbila, byla Sonnenwelt. Na f. tak nevypadá ( alespoň na těch z HMF ), ale květy jak z mléčného skla.
--
Aleno, hodně mě překvapila fotka August Deusser. Jako ano, v HK krásná, u mě se zatím vůbec neprojevuje. Měla jsem na ni vzteka, putovala na hanbu. No, že bych si to ještě rozmyslela ? :laugh:
ad Artemis - dtto, letos jsem ji odTRUNila. To nešlo. Ten samý problém co ty mám s LdV, šel též.
ad ReuRaise ( Petale de Roque ) - já ji mám novou, sázela jsem na podzim 2016. JJ, květ jen jeden den - to není u jednoduchých květů výjimečné, květ byl pěkný.. ale jen jeden. :laugh: Zatím spíš celkem pěkně rostla. No, uvidím, co dál, pro větve ji pěstovat nebudu, že :huh:
---

Roku -
checht, koukám, žes tomu nabušenýmu květu Ventila neodolala. Krásný, viď ? Klopí ti taky ? Mně letos poprvé koukal do světa, jsem si lebedila.
ad Prix P.J.Redouté - mám ji jako let. nováčka, chválím, líbila. Držák květy.
ad Blue for You - no, s ní tě příliš nejspíš nepotěším. Mám ji 7 let a stojí za.. nic. Nijak se ten stav nelepší. Pálí se, nijak závratně dlouho nekvete ( cca týden ), je to háklivka na sucho a tropy. Totál při nich rezignuje na jakýkoliv růst natož pokusy o kvetení. Vím o jedné, kt. roste ( v nadsázce ) v potoce, ta prosperuje, bují, kvete furt.
Kdybych kvůli ní ( teda nim, páč mám dvě ) nemusela vyrývat takový porost okolo, letěla by již dávno. Takhle doufám, že ji časem škornice uškrtí a nemudu muset hrabošit. Macecha, holt.
Desdemona - :up
Poslední úprava: 31. pro 2017 15:29 od Květa.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., alenak, alcearosa, rok.zaruka, LucieT, Dita, Malajkaa

Top růže roku 2017 31. pro 2017 18:55 #321487

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
Květuš :-D neodolala sem Ventilu, no jo větší květy zklopil,ale bylo mu prominuto i za vůni:-)...spíš mě zarazily ty květy v druhém floru...a na podzim po 3 fl úplně durch olezl čs :-(....tak doufám že příští sezonu už bude odolnější:-)

Letost jsem zkusila Xaviera de Fraissinette :woohoo: ...protože Prix i Ventilo se zatím povedly

no a Blue for You....jako mě se za rok stihne dvakrát zabalit květy.....ale jak píšeš výdrž květů nic moc, jsou hezké jen těsně po rozvinutí...navíc je furt takový menší, nízký(asi taky jak píšeš kvůli vedrům uprostřed léta)....a z toho co píšeš....no byl to pro něj poslední pokus teď to přesazení :-(...to mě mrzí
přikládám jarní fotku, už druhý den jde vidět popálení květů:-(...není pak radost i z té násady květů
IMG_9079.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., alenak, Marta, alcearosa, Dita, Malajkaa
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: Eva L., Květa