Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Modravé, fialové tóny - růže dle barev

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. srp 2015 07:50 #299929

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Evka napsal:
Které prosím z růží barvou jako je třeba Novalis,Lavender Ice,Moody Blue a podobně nejvíce opakují kvetení,jsou zdravé a květy nedostávají šedý či hnědý nádech?

Evko, právě ty růže, které jmenuješ a ještě bych přidala La Rose du Petit Prince, jsou zdravé, opakují, barva květů se nemění. Tedy pokud nejsou spálené sluncem. Proto se také doporučuje sázet je na místo, kde si aspoň na několik hodin od slunce "odpočinou".
Následující uživatel poděkoval: Kaja, Evka, Ajka, alenak

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. srp 2015 10:25 #299931

  • vaseck
  • Avatar uživatele vaseck
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
moc pěkné květiny tu máte. Se aspoň mohu inspirovat.
Následující uživatel poděkoval: Ajka

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. srp 2015 11:55 #299933

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
Vaseck vítej-
Evko La Rose du Petit Prince je krásná a moc voňavá růže .

DSCN4069.jpg
Následující uživatel poděkoval: Evka, Iveta, Jikra, Ajka, alenak, Marta

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. srp 2015 15:08 #299934

  • Lucie
  • Avatar uživatele Lucie
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 81
  • Obdržená poděkování 149
  • Karma: 0
Eva L. napsal:
Evka napsal:
Které prosím z růží barvou jako je třeba Novalis,Lavender Ice,Moody Blue a podobně nejvíce opakují kvetení,jsou zdravé a květy nedostávají šedý či hnědý nádech?

Evko, právě ty růže, které jmenuješ a ještě bych přidala La Rose du Petit Prince, jsou zdravé, opakují, barva květů se nemění. Tedy pokud nejsou spálené sluncem. Proto se také doporučuje sázet je na místo, kde si aspoň na několik hodin od slunce "odpočinou".

Evko za mě Novalis (jiné této barvy nemám), opakuje velmi ochotně, je to velká snaživka (od června mi prakticky ještě nepřestala kvést), i keřík má docela na Kordesku pěkný. Zdravá 100 %. Ta velká vedra květům ale dala zabrat, pálila se na okrajích, to samé ve vydatných deštích - taky to odnesou okrajové plátky. Kdybych mohla, volila bych pro ní trochu přistíněné stanoviště, polední slunce ji skutečně nevyhovuje. Barvu ale držela, taková ta její smuteční lila barvička nevyšisuje, nešedne ani nehnědne, když stříhám odkvetlíky tak mají prakticky stejnou barvu nebo jen o tón světlejší, než květy nové.

20150627_115654_2015-08-27.jpg

Novalis, zdravá, krásně zelené listy a snad je na fotce i vidět, jak všude, kde může, tak tvoří nové výhony.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, sany, Evka, Jikra, Ajka, alenak

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. srp 2015 15:47 #299935

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Moc všem děkuji,problém je u mně s chráněným místem.Zkusím je a uvidím co to udělá,nic jiného nezbývá.Hlavně,že ty co mě zajímají jsou solidní. :)

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 25. čec 2017 09:45 #320099

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
´Saphir´ je nádherný voňavý drahokam od Tantau.

P2290526.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., alenak, Marta, alcearosa, bradhal

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 25. čec 2017 11:40 #320103

  • alcearosa
  • Avatar uživatele alcearosa
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 788
  • Obdržená poděkování 1952
  • Karma: 11
Honzo, můžeš prosím srovnat odstín fialové Saphiru s Novalis. Na fotce u Pelců mně barva Saphiru přišla vyšisovanější,ale na tvé fotce má pěkný odstín fialové s příměsí vínové a navíc voní. Je to jen fotkou ? Zjišťuji, že intuitivně mám co do počtu více Tantauovek než Kordesovek. Díky.

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 22. pro 2017 20:00 #321426

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
[quote="rok.zaruka" post=321412
ad ty fialovky, moje mamča má z řízku opravdu hezounkou fialovou čajovku(čistá fialová, bez růžových tonů,poloplná,křehká krásná),nádherně vonící, bohužel ty keříčky co má jsou malé neduživé nerostky, každý rok ji s bázní okukávm jestli ještě opustí, každý rok dá nakonec několik květů....bohužel si vůbc netroufnu tipnout co je zač.....
[/quote]

Ono to s tzv. modrými růžemi někdy není jednoduché. Mnoho z nich "zlobí" - špatně rostou, jsou citlivé na choroby, nejsou dost mrazuodolné ... Přece jenom ten modravý odstín není pro růže tak úplně přirozený a nese s sebou různé nedostatky. Zkrátka jsou to cimprlíny. :unsure:
Měla jsem kdysi Mainzer Fastnacht, ve své době hit mezi růžemi www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.757.4&tab=36&qn=1&qc=0 Byla krásná, ale háklivá na choroby a jednu zimu nakonec nepřežila.
Podobnou zkušenost jsem měla se Silver Star www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.5769&tab=36&qn=0&qc=0
s Blue River www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.762&tab=36&qn=5&qc=0 a s Nil Bleu www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.759.1&tab=36&qn=3&qc=0
Jejich společnou vlastností byla silná citrusová vůně. Už proto mě mrzelo, že se nevyvedly.

Z těch současných jsem tady před časem kritizovala Novalis - květy nevydrží ani mokro, ani přímé slunce.

Mnohem líp je na tom Moody Blue a to po všech stránkách. Intenzivně voní.
MoodyBlue2.jpg


La Rose du Petit Prince je stejně kvalitní a voňavá
LaR.duPetitPrince1.jpg


Lavender Ice má krásné květy, ale téměř bez vůně a je citlivá na č.s.
LavenderIce1.jpg


Příští rok budu pozorovat nováčky - Neptune a Saphir. Co se z nich vyklube.
Následující uživatel poděkoval: varouch, Láďa, Jikra, alenak, Marta, rok.zaruka, Dita

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 22. pro 2017 21:43 #321427

  • Láďa
  • Avatar uživatele Láďa
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 169
  • Obdržená poděkování 597
  • Karma: 12
Jedna z lonských nových růží Scented Air (Interplant). Moc se mně líbí, příjemně voní, zdravá, nelepí a nepálí se.
IMG_1351.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Jikra, alenak, Marta, rok.zaruka, Dita

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 23. pro 2017 09:21 #321432

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
Evi děkuju moc za přehled!!!...tak to se přiznám nejvíc je podobná podle fotek na hmf růži Mainzer Fastnacht i ty poupata krásné štíhlé....a pokud silně příjemně voněla, jj máš recht citrusy si taky vybavuju.....tak to může být ona
píšu si jméno, pokud bych na ni někde narazila, přeci jen bych ji mamči asi vzala, možná i ta moody blue klapla
ale máš pravdu choulostivá je dost, mamča má ještě nějaké odrostlé řízky ve skleníku....takový stařičký,už do něj prší a fouká....ale pořád těm růžím dělá přes zimu fajn ochranu...jen se k podzimu musí stříknout na padlí
fialovka jeden dva kousky by měla být nalevo,ale myslím že nekvete zrovna....ale takhle zachvátila mamčina láska k růžím kdysi užitný skleník,podsazeno má tymiánem, saturejkou a vzadu oreganem....růže ze skeníku jsou i po celé zahradě....každá ružinada co kdy dostala v kytici, zažila pokus o oživení:-D
IMG_0009.jpg
Poslední úprava: 23. pro 2017 09:27 od rok.zaruka.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, quendery, Láďa, Jikra, alenak, Luša, Marta, babkaela, Dita
Moderátoři: Eva L., Květa