Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Modravé, fialové tóny - růže dle barev

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 26. dub 2010 13:57 #5864

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
Emilko, vtipná? Mám Venustu, tohle mi někdo udělat, budu plakat:blink:

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 26. dub 2010 14:33 #5867

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Dreslo, budeš jednotlivé čtverce nějak pojmenovávat? :)

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. dub 2010 09:08 #5917

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
No jasně, vždyť některé už jsou - pohřební, ohnivky (plameňáci), karamel. Ostatní se nějak vyvrbí. Ale možná by se nějak jmenovat měly, protože celá soustava čtverců je pojatá trochu jako bludiště, tak aby se tam někdo nezacyklil. Kdyby se náhodou povedlo, že zeleň naroste a nebude ze čtverce do čtverce vidět, plánovali jsme v nejskrytějším čtverci postavit kávovar, aby se návštěvy posilnily, než najdou cestu ven.:)

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. dub 2010 09:28 #5919

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
To je správnej přístup, není nad rychlý cukry do těla.:silly:
Já právě měl včera takovej nápad, jakože ty trenýrkové by byly - Rudá záře nad Kladnem atp. :laugh: :laugh:
Ba ne, pojal bych to trochu víc romanticky, třeba Čapkův, Böhmův, Geschwindův, Havlův apod.

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. dub 2010 12:58 #5928

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
Me ten Dresly napad s propojenymi ctverci prijde uzasny. Dava nejen prostor k rozmanitym napadum a inspiracim tim jak jsou ctverce od sebe vizualne oddelene, ale bude to jednou i takova kouzelna zahrada- bludiste, presne jak pisete. To nebude nikdy nudit, to se mi fakt libi.
Dneska me prisel navrh od Austina na to moje pole. Je to pojato klasicky, neco je podobne jejich rozariu a kdo vi - jestli ne vsem moznym rozariim, ktere kde jsou a jsou si treba podobne. Ale take jsem spokojena. Dresla ma jednoduchou formu, kterou bude naplnovat diky sve fantazii. Ja jeji fantazii k osazovani tech "stejnych formicek-stokrat jinak" nemam, tak mi bude pomahat spis ta forma rozaria, ktera je pojata prostorove rozmanite a osazeni bude spis klasictejsi. Teda trochu me stejne dostali - poslali v tube jenom velky nacrtek 1:100 a "vyplne" zahonu ruzemi nechali na me. Takze me ceka jeste dost prace a nejlepe spoluprace s panem Sipem a snad i vami vsemi, jestli na to mate chut ?? :-]

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. dub 2010 14:22 #5931

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Honey, máš od nich nějak označenou barevnost? Zakroužkovaná místa, kde mají být růžové keříky? Nebo jde o rozdělení prostoru na záhony a cestičky a zbytek je na tobě?

Honzo, ta Rudá záře se mi moc líbí, jen bych ji musela zeměpisně správně upravit na "pod Kladnem"
"Trencle a fábory" by snad taky mohly zaujmout.

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 27. dub 2010 15:55 #5940

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
tak na muj dotaz uz mi prisla mailem odpoved - jestli jsem s navrhem spokojena, rozkresli to dopodrobna na uroven jednotlivych kericku a soret.Na me bude jenom ta cast rozaria, venovana ceskym slechtitelum,v tomhle jsou v Anglii mimo. Tak tady bych vam asi vsem nabidla jestli se chcete zucastnit a navrhnout zahonek/pokojicek Geschwind, Bohm, Urban,.... Tohle je jen velmi hruby navrh.Podrobnosti budou spocivat ve velikosti...mam na tohle jen 30x30m, vyberu soret (nechci za kazdou cenu treba vsechny Bohmovy ruze.Nektere jsou bez listi uz na zacatku cervence, nevidim tedy duvod je udrzovat, neda se nic delat..

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 28. čen 2010 22:34 #10885

  • maggi
  • Avatar uživatele maggi
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1293
  • Obdržená poděkování 1289
  • Karma: 6
Dreslo, byla jsem překvapená, že zajíci nelikvidují růže. Pochopila jsem to správně, že ti stejně jako u mne okusují keře? A do růží se nepustí?

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 29. čen 2010 22:56 #10967

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Maggi, pustí a moc jim chutnají:laugh: Ale ne všechny, některé nechávají být. Moc jim chutnají popínavky:angry: . Takže díky zajícům jsem mohla nechat výrobu a montáž oblouků až na příští rok. Musím ušáky pochválit, že u mnoha růží názorně předvedli, jak řez prospívá vzhledu. Od nich ošmikaná Complicata okouzlila spoustu návštěv.

Modravé, fialové tóny - růže dle barev 08. pro 2010 17:42 #23835

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Zkouším zaktualizovat toto vlákno a to díky Jevgeniji, která se zmiňuje o tématických diskuzích na jiných fórech (zřejmě německých), kde, mimo jiné, jsou příspěvky zaměřeny např. na růže jedné barvy, nebo lépe řečeno stejného odstínu barvy. Myslím si, že bychom si tu časem mohli vytvořit docela slušnou galerii růží podle barev. Začneme samozřejmě těmi, které máme doma a pak můžeme formou odkazů doplňovat těmi, které najdeme na jiných stránkách. Myslím, že přes zimu, kdy není zase tak moc o čem psát, to bude příjemné zpestření.

Téma modrých růží je tu už založeno, můžeme začít s nimi.

Nil Bleu (Delbard) www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.759.1&tab=1
www.rosebook.ru/roses/gallery/nil-bleu/

Nil_Bleu_1.JPG
Moderátoři: Eva L., Květa