Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Plot z růží

Re:Plot z růží 21. dub 2010 23:23 #5621

  • Maggi
  • Avatar uživatele Maggi
Milá Dreslo, to kdybych věděla...... Přikládám rozkvetlou fotku, ale až rozkvete, udělám detai. Jsou tam 4 keře, bohužel kvete jen jednou,ale pak to stojí za to. Koupila jsem od paní na Haveláku, sama to namnožiůa. ale také nevěděla, jak se jmenuje. Každopádně letos je ještě mohutnější a je to nezmar, je na větru a nechráněné před mrazem a vše vydrží.
IMG_1449.jpg

Re:Plot z růží 21. dub 2010 23:24 #5623

  • Maggi
  • Avatar uživatele Maggi
Tich___podve__er.jpg

Re:Plot z růží 21. dub 2010 23:28 #5624

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Nádhera! Zaujalo mě na té zimní - nahé fotce množství vzpřímených větviček. Určitě vyfoť.

Re:Plot z růží 22. dub 2010 06:33 #5631

  • kaja
  • Avatar uživatele kaja
jo nádhera _ a Dreslo, ten oblouk ,ten je určitě pevný.moje už sice stojí, ale dokonalé nejsou. nebylo podle čeho přesně ohnout. snad to zaroste.jsou udělané z roxoru. Maggi, jak velkou máš zahradu-asi velkou.ten trávník je velice udržovaný. ty plevele mi pořád otravují život. nechci ale stříkat.

Re:Plot z růží 22. dub 2010 07:56 #5645

  • Maggi
  • Avatar uživatele Maggi
kajo, trávník nestříkáme kvůli pejskům. Z Anglie jsem si přivezla takové udělátko na vyrejpávání plevelů, tak ty nejhorší pampelišky a hlavně jitrocele( těch jsem se už zbavila) vyrejpávám. Jinak sekám, sekám a sekám. Samochodkou sekačkou. A na jaře to manžel projíždí takovou věcí, co vyhrabe suchou trávu. Loni hnojil kompostem, ale jen tu část okolo domu(1700m) a tu louku 3000m jenom sekáme bez koše a tím se to hnojí. Ale jak říkám, sekat a sekat. Ten oblouk je železná svařovaná konstrukce, je bytelný, asi 1m široký. Chtěla jsem vytvořit nad lavičkou takovou střechu z růží, jako slunečník. Protože je tam úpal.

Re:Plot z růží 22. dub 2010 22:28 #5745

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Kájo, omrkávala jsem.;)

Maggi, podobné oblouky mám v plánu. Jaký má železo profil? I šířka bude asi podobná, já potřebuju cca 2,5m. Jak je vysoký? V zemi je zabetonovaný? Ď

Re:Plot z růží 21. led 2011 11:17 #242864

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Na jižní straně zahrady máme plot s betonovou podezdívkou, jnak je dřevěný. Před plotem směrem do uličky je travnatý pruh cca 70 cm, který k nám ještě patří. Ráda bych jej osázela, nejlépe růžemi. V létě je to výheň, v zimě ulička funguje jako trychtýř - studený vítr a silnější mráz než na zahradě. Napadly mě rugosy. Jaké máte zkušenosti, myslíte, že by to vydržely? Prosím o radu.

Re:Plot z růží 21. led 2011 11:40 #242867

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Mám u plotu nasázené rugozy, alby, galiky a ještě pár opakujících historických růží, které uvádějí zónu 5. Zatím tyhle všechny vypadají mrazem netknuté (otevřená pláň v mrazovém ďolíku - dost ouvej, aspoň podle ostatních růží). Na jaře budu moudřejší, ale zatím ano, tyhle všechny růže by to měly vydržet bez nutnosti většího stříhání.

Re:Plot z růží 21. led 2011 12:06 #242878

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Amazonko, díky. U rugos jsem vycházela i z toho, že je často vidím u dálnic, respektive v tom dělícím pruhu. A tam mají dost mizerné podmínky, přesto rostou, kvetou.

Re:Plot z růží 21. led 2011 12:20 #242884

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
Mám plot do L z rugoz, tohle je kratší kousek prorostlý kopřivami. Roste skvěle bez péče jen buˇD napodzim nebo z jara stříhám na krátko a vystříhávám tenké a suché větvičky. Je to děsné trny mám vždycky všude a třeba z mikiny se vyperou tak napotřetí to je jediná vada toho plotu :-). Aby se nerozlézal držím do střihem sekačkou.
P7050038.jpg
Moderátoři: Eva L., Květa