Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 04. bře 2018 20:53 #321887

  • Regina
  • Avatar uživatele Regina
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 739
  • Obdržená poděkování 943
  • Karma: 9
quendery napsal:
Přátelé moji drazí, jdu na poradu....... objednávala jsem fuchsie u Starkla a jen tak ze zvědavosti jsem číhla na růže. Nějak mi padla do oka novinka Outta the Blue. Tak jsem sháněla info....na rosebook je docela chválená a i habitus by se mi líbil, o vůni ani nemluvím. Tady o ní kdysi psal Honza......nevím, jestli ji koupil......nemáte ji prosím někdo ? Ráda bych znala vaše názory......Děkuji předem :cheer:
Quen, koupila jsem ji vloni zjara. Měli docela hezké rostliny. Mám pocit, že nekvetla ale vypadá, že to bude zdravá růže. Žádnou chorobu jsem na ní nezaznamenala. A to jsem ji dost dlouho mořila v kontejneru.

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 23. zář 2018 10:26 #323828

  • Viki
  • Avatar uživatele Viki
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 273
  • Karma: 8
Ahoj Regino, zvažuji, že si Outta the Blue pořídím. Jaká byla letos? díky

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 19. říj 2018 19:19 #323993

  • Viki
  • Avatar uživatele Viki
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 273
  • Karma: 8
Teď jsem našla foto s celou růží. Nakonec moc vysoká asi nebude. Foto je v 2. polovině.
tmhgarden.blogspot.com/2015/05/albuquerque-rose-garden.html
Následující uživatel poděkoval: Ajka

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 17. lis 2018 21:51 #324104

  • Láďa
  • Avatar uživatele Láďa
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 169
  • Obdržená poděkování 597
  • Karma: 12
Mám rád Fryerovy růže. Všechny které mám, jsou mnohokvěté - floribundy. Tyto se mně líbí nejvíc.
Atlantic Star. Nejoblíbenější od něho vůbec. Letošní foto nemám, tak lońské.
P1040046_2018-11-17.jpg


You are beautifull
IMG_1302.jpg


Taton
Bývá napadána černou skvrnitostí ale vyroste z ní. Někdo psal, že se s ní rozloučil ale mně se líbí.
IMG_1220.jpg


Super Trouper
Loňská nová. Začalo ji nabízet hodně školek. Výrazná.
IMG_1674.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Jikra, alenak, Luša, bradhal, LucieT, Viki

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 18. lis 2018 08:02 #324105

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Láďo, tvoje chvála Fryerových růží je, myslím si, oprávněná. Jsou opravdu půvabné. A zdá se, že i se zdravím nejsou na tom nijak zle. Můžu potvrdit. Sice jen opatrně, protože mám jen dvě, takže to tvrzení asi nejde zobecnit na všechny Fryerovy růže.

Moody Blue je spolehlivá po všech stránkách. Květy mají příjemnou lila barvu, krásně voní a počasím netrpí - dešti odolávají a na slunci se nepálí. Keř má po 5 letech výšku asi 1m, letos dokonce skoro 1,5m (ale to je zřejmě výjímka), listy jsou zdravé. Snad bych měla jen jednu výhradu - nekvete průběžně, mezi 1. a 2. kvetením je dost dlouhá přestávka. Ještě před týdnem krásně rozkvetla, jakoby na rozloučenou s létem. Ale noční mrazy (např. dnes ráno - 8°) parádu ukončily.

MoodyBlue2.jpg

MoodyBlue.jpg


Let´s Celebrate je stejně kvalitní - pěkný tvar keře, mrazuodolnost, netrpí nemocemi. Jen s barvou květů mám trochu problém (pocitový). Vícebarevné růže mi nevadí, naopak některé se mi moc líbí (např. Carruthova Crazy for You), ale z toho melírování u L. C. jsem občas na rozpacích. Přesto je hájená, o likvidaci neuvažuji. Má mnoho dobrých vlastností, mimo jiné i průběžné kvetení.

LetsCelebrate2.jpg

LetsCelebrate3.jpg
Následující uživatel poděkoval: Kaja, Láďa, Jikra, alenak, Luša, bradhal, LucieT, Viki

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 18. lis 2018 17:35 #324109

  • Láďa
  • Avatar uživatele Láďa
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 169
  • Obdržená poděkování 597
  • Karma: 12
Evo, zdravím Tě. Obě Tvé Fryerovy růže jsou moc hezké. Leťs Celebrate mám také. Kupoval jsem ji kvůli tak krásným květům, jaké máš na fotografii. U mě je však skutečnost odlišná. Na purpurovém podkladu nepravidelné bílé skvrny. Má jen odpolední slunce, nevím, kde je chyba. Snad se časem polepší. Mám spíš problém s barvoměnou. Nevadí mně, když růže časem vybledne. Ale když třeba Schóne vom See nebo Bentheimer Gold vybledne již druhý den a další čtyři dny je bílá, mám s tím problém. Ale to už jsem skončil v jiném šuplíku.
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 19. lis 2018 07:38 #324111

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Láďo, také zdravím. :)
Možná, že vybarvení květů Let´s Celebrate je variabilní a možná je dílem nějakých mutací. Nevím, třeba tady plácám hlouposti, o příčinách barvoměny toho vím pramálo.
Přikládám fotku, na které je to zřetelné melírování z předchozí ukázky jakoby částečně slito do jednotné barvy. Škoda, že jsem L. C. nefotila častěji, možná bych objevila i ty nepravidelné bílé skvrny.

LetsCelebrate1.jpg


Zkusím najít v historii diskuzních témat nějaký vhodný šuplík, kde by se mohly případy barvoměny probrat. Asi by se nás našlo víc s podobnými zkušenostmi, jaké uvádíš v případě těch dvou žlutých růží.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, Láďa, Jikra, Ajka, alenak, Luša, bradhal

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 30. lis 2018 10:48 #324178

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
z Fryerových růží mám
Moody Blue
The Oddfellows Rose
Let´s Celebrate
se všemi jsem velmi spokojená.
Mívala jsem ještě Lucky, šla do pryč, nehodila se habitem.

Nejraději mám Let´s Celebrate
Bohužel, detail květu mám zahrabaný někde v archivu, nicméně v podstatě se neliší od EviL prezentovaného jemného melíru. Ona jej má někdy více viditelný, někdy skoro nepatrný. Na čem to závisí, netuším. Letos si pamatuji, že nám s EvouL kvetly v I.fl. téměr současně ( v podstatě stejné podmínky ), Evina byla výrazně světlejší, s melírem, v podstatě takováto :Eva L. napsal:

LetsCelebrate3.jpg

hm, tak ten rozdíl není téměř po přechroustání f. na menší rozlišení téměř vidět. Ale fakt tam byl... :laugh:

moje

DSCN8391.jpg

( zcela vlevo )
Poslední úprava: 30. lis 2018 10:49 od Květa.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Láďa, Jikra, alenak, Luša, LucieT

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 14. úno 2019 08:41 #324721

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
carris_2019-02-14.jpg

hezká ostře červená Carris/ Harkness sluší ji to v černuše dalmatské + nevěstin závoj
Poslední úprava: 14. úno 2019 08:42 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Láďa, Jikra, alenak, Viki

Harkness + Fryer - růže dle šlechtitelů 14. úno 2019 10:06 #324722

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Pěkné růže.......
Květo, mohla bych tě poprosit o fotku The Oddfellows Rose ? Mám jí od podzimka 2017 a loni mi vůbec asi kvůli těm vedrům nekvetla a mně by zajímalo, jak vypadá v našich podmínkách..... díky moc. Hlavně by mi zajímala barva....někde je pink, někde purple Dívala jsem se tady, ale jsou z 2014. :cheer:
Poslední úprava: 14. úno 2019 12:05 od quendery.
Moderátoři: Eva L., Květa