Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Červnové kvetení

Re: Červnové kvetení 13. čen 2011 13:56 #258698

  • danah
  • Avatar uživatele danah
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1176
  • Obdržená poděkování 2385
  • Karma: 5
Grimmh, no, šak to bylo schválně :silly: aby vám nezakrněly chuťové pohárky :laugh: :laugh: :laugh:

Mrk, stříhám několikrát za sezónu, na f. je právě po střihu, správně by měla stříhat po odkvětu, ale nekvetla, horní pupeny namrzly. Několik nejstarších větví vezmu u země a jinak spíš kosmetické úpravy, nějaký prut je delší, nějaký kratší, aby to vypadalo přirozeně, ale trochu tvar koule. V létě, kdy je potřeba opětovně, nejpozději v srpnu.
Poslední úprava: 14. čen 2011 15:13 od danah.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Rhea, mrk

Re: Červnové kvetení 13. čen 2011 16:49 #258728

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Danah dík, mám svídu na blbém místě, takže střih víckrát ročně mi hodně vyhovuje B)
Poslední úprava: 13. čen 2011 16:52 od amazonka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 13. čen 2011 16:58 #258730

  • danah
  • Avatar uživatele danah
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1176
  • Obdržená poděkování 2385
  • Karma: 5
Řekla bych, že je to nezmar, jednou, zřejmě po hlubším střihu v ne zrovna vhodném termínu se jí hodně spálily nové přírůstky a nově obnažené listy. Když pak bylo trochu chladněji, opižlala jsem jí spálené znovu a obrostla brzy bez znatelné újmy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 13. čen 2011 17:15 #258731

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Nezmar to je, protože mi jí zlomili, pak jsem jí musela přesadit, a nakonec po ostříhání na "hlavu" mi jí rozlomil pes :(
Leze z jednoho pupenu a pak od země. Nesmí být veliká, jelikož by zase blbě dopadla.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 14. čen 2011 08:34 #258826

  • JitkaU2
  • Avatar uživatele JitkaU2
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1024
  • Obdržená poděkování 1177
  • Karma: 11
Nevím, kam tohle dát - věřili byste, že to je jedna a ta samá růže? Buďto dozvuky mrazíků, co štrejchly zárodky poupat nebo že by ta Fukušima, jak psala Kája?
heritagemk.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Rhea

Re: Červnové kvetení 14. čen 2011 13:23 #258875

  • mrk
  • Avatar uživatele mrk
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 249
  • Obdržená poděkování 348
  • Karma: 0
a takto to kvitlo u nas asi pred dvomi tyzdnami :-)
dzungla.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM

Re: Červnové kvetení 14. čen 2011 14:40 #258890

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
mně se teď hrozně líbí tohle zákoutí, nemohu se ho nasytit

P1080641.JPG


máků jsem asi 200 sazenic rozdala ( z pouhé jedné loňské rostliny :silly: )

P1080602.JPG


ale pořád jich nějak moc zbývá ...třeba na Harknessovu Susan Daniel vůbec nevidím
chudinka, je v nich takhle uťáplá

P1080653.JPG
Poslední úprava: 26. říj 2011 23:33 od Květa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: danah, zdenka, HonzaPM, Rhea, Jevgenija, JaninkaH, Eva.Trifon, helena, grimmh, Lenas

Re: Červnové kvetení 14. čen 2011 14:44 #258893

  • lenpel
  • Avatar uživatele lenpel
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2072
  • Obdržená poděkování 1875
  • Karma: 5
Květo to je trvalka myslím mák? vydrží hodně? Ten by se mi hodil ne líbí se mi ten klasický červený a co sem měla oranžový a žlutý nikdy nepřežil zimu, ještě sem koukala po růžovém s černým okem ale zase sem na něj nenarazila,...:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 14. čen 2011 14:47 #258894

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Lenpel, je to letnička, ale vehementně se přesévající :lol:
tenhle :
217.70.34.228/artiklar/images/bilder/poppy_musical_score.jpg

( ten mléčný jsem měla také, ale asi jsem utrhla makovici příliš brzo, nevysemenil se mi )
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: lenpel, Eva.Trifon

Re: Červnové kvetení 14. čen 2011 15:22 #258900

  • danah
  • Avatar uživatele danah
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1176
  • Obdržená poděkování 2385
  • Karma: 5
Květo ten je taky parádní, krásně nakombinováno :up

Lenpel, tenhle?
Je z loňského výsevu, stačil i trochu vykvést, přezimoval a letos jsem z něj unešena.

mak_2011-06-14.jpg


DSCF8052.JPG
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: zdenka, lenpel, grimmh
Moderátoři: Eva L., Květa