Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pokojové a přenosné rostliny II

Pokojové a přenosné rostliny II 11. pro 2016 10:50 #314463

• alenak
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 6577
No Kájo, ty jsou :) ,propuká u mě "závist", mám místo, kdy mě vydrží i půl roku kvést, zatím letos nemám, musím urychleně napravit ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pokojové a přenosné rostliny II 15. pro 2016 19:16 #314487

• Kaja
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 22040
DSCN2654.jpg

tenhle drobný je z Kauflandu . krásná barva - kolem 40kč - no nekup to
Následující uživatel poděkoval: alenak, Marta

Pokojové a přenosné rostliny II 15. pro 2016 23:24 #314488

• alenak
  • Platinum Boarder
Kájo, dnes mám taky bramboříkový pokup, zakoupila jsem podobný, drobnější růžový z Hornb.,do 50 Kč, byla jsem nakupovat orchideje, jako dárky, s bohatým jedním prutem za 129 Kč, hlavně, že jsem vybrala :laugh:
Následující uživatel poděkoval: Kaja

Pokojové a přenosné rostliny II 16. pro 2016 13:55 #314495

• Kaja
  • Platinum Boarder
no je zima - tak si musíme udělat nějakou radost :)

DSCN7748.jpg

DSCN7747_2016-12-16.jpg

a vzpomínka na fuchsie .. jednu mám půlmetrovou na okně v koupelně . netopí se tam , tak je krásně olistěná a doufám , že na jaře bude pokračovat.
Poslední úprava: 16. pro 2016 13:55 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: alenak, Marta

Pokojové a přenosné rostliny II 16. pro 2016 20:47 #314497

• alenak
  • Platinum Boarder
No ty jsou ,mají krásné sukýnky :) Kájo - co cymbida? pokvetou Ti ?, ty moje se k ničemu nemají :( , pěkně mě štvou :dry: , asi jsem je špatně přes léto opečovávala, no bylo sucho a já na ně občas zapoměla a nezalila, třeba se ještě proberou - domlouvám jim neustále :laugh:
Následující uživatel poděkoval: Kaja

Pokojové a přenosné rostliny II 17. pro 2016 06:38 #314499

• Kaja
  • Platinum Boarder
Cymbidia ještě nekvetou - letos kvetly až na jaře . nevím , jestli budou kvést . prozatím není nic vidět . taky jsem letos zapomněla hnojit.
ale nalezenec z kontejneru má dva silné výhony. tak jsem zvědavá . sice už kvetla v létě, ale měla málo kvítků .

DSCN8112_2016-12-17.jpg
Poslední úprava: 17. pro 2016 06:46 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: alenak, Marta, Regina

Pokojové a přenosné rostliny II 21. pro 2016 08:27 #314562

• Regina
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 943
orch2.jpg

Po delší odmlce zdravím. Důchod ještě není a zcela mě pohltila pracovní činnost. Přibyla nová rubrička. Super. Nemusím jen obdivně vzdychat a mohu zaměstnat mysl odborníků. Tohle mi vykvetlo po dvou letech. Soubor různých darovaných a zachráněných kousků se rozrostl tak, že aby pře zimu neživořily, opatřila jsem jim svícení. Se svícením přišel vzorek hnojiva.Jsem ta zákaznice zmiňovaná v překopírovaném dopise. A teď kardinální otázka. Nač které doporučované hnojivo přesně.
Růstové hnojivo bych Vám dal Bio Bizz grow , je to organický výrobek, takže by nemělo hrozit přehnojení ani když to přeženete s dávkováním.
Když budete chtít něco silnějšího, tak je dobrá volba bio-minerální Flora Nova grow , je jednoduchá na použití a je výživná. Čeho se bojím je, že by to mohlo možná být silné až moc, tam to bude chtít vyladit dávkování. To je právě ten nedostatek znalostí o konkrétní rostlině jak jsem psal v úvodu.
Většina ostatních minerálních hnojiv je více složková (složitější použití) a bude se Vám s nimi hodně špatně pracovat pokud jich nebude míchat alespoň 10L (na litr vychází desetiny mililitru).

Na nasazení na květ (neplést s květovým hnojivem) jsem na jaře zákaznici která pěstuje orchideje dal bio bizz topmax a před časem po čtvrt roce psala a byla z něj nadšená. Navíc tyhle produkty bývají na bázi aminokyselin, takže jimi nejde takřka přehnojit.
Případně můžete mít hesi boost , GHE Bio Bloom , canna boost . Toto vše podporuje tvorbu květů. Možná bych se vyhnul tomu GHE Bio bloom, je to kvalitní koncentrát, ale ředí se 2ml na 10l zálivky a té předpokládám děláte spíše menší množství.
Tento druh výrobku (květový stimulátor), je v podstatě jedno který konkrétní si vyberete, by Vám z toho co prodáváme měl pomoci nejvíce.

Kvetové hnojivo bych zase dal od biobizz bloom. Opět, výhoda je že nebude riskovat přehnojení. A opět organický výrobek. Případně mohu nabídnou flora nova bloom - opět bio-minerální hnojivo. Hodně silné a nevím přesně jak ho dávkovat. Možná bych dal raději jen poloviční koncentraci a postupně ji zvedal nebo snižoval podle reakce rostlin.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, alenak

Pokojové a přenosné rostliny II 29. pro 2016 20:42 #314650

• bradhal
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 2219
Část cymbidií po letech péče mého otce - všechna jsem je pořídila před 10-15 lety ve výprodejích v brněnských Bau-Horn... v cenách kolem stokoruny. Pár měsíců jsem je měla doma, na zimu vozila k našim a pak zase zpět. Pak jsem toho stěhování nechala a už tam zůstaly. Otec je pěstuje jednoduše - po zmrzlých je vyveze na zahradu a zavěsí květináče do koruny jabloně (foto dřívě žlutě kvetoucího na jabloni tu někde je). Tam visí celé léto, sem tam do nich naprší, sem tam dostanou trochu vody z konve, pokud je v ní zrovna zbytek Kristalonu, tak mají hnojivo. Trsy se nikdy nedělily (i když už by to bylo třeba), za celou dobu je přesazoval jednou - vyklepal květináč, uryl ze záhonu rýčem kus země a zasadil. Přežila, dobře rostou. Na podzim po prvním mrazíku je veze domů, zimují na chladné a velmi světlé chodbě, to je důležité. Kvetou pravidelně, téměř vždy dvěma stvoly na rostlinu po 8-10-13 květech. Barvy různé, jak jsem psala, jsou to rostliny z výprodejí. Ale i tak dělají velkou radost.

st.jpg

bl.jpg

zelen.jpg

erven.jpg

trs.jpg
Následující uživatel poděkoval: Jana V., Kaja, sany, alenak, Luša, Marta, Regina

Pokojové a přenosné rostliny II 30. pro 2016 06:28 #314652

• Kaja
  • Platinum Boarder
nádherné -- jsem zvědava , kdy moje nasadí na květ . prozatím nic . ale letos to taky bylo až na jaře..možná si chce odpočinout. měla sedm výhonů s květy.

Pokojové a přenosné rostliny II 01. led 2017 08:24 #314685

• Regina
  • Platinum Boarder
  • Obdržená poděkování 943
Bradhal, to je nádhera. Mám jich asi sedm. Možná víc. Tohle mi ještě nevykvetlo. Asi se o ně moc starám. Přestanu přesazovat. Jinak se k nim chovám skoro stejně.
Moderátoři: Eva L., Květa