Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nevada

Nevada 11. čec 2009 19:55 #1056

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Dreslo, zdravím a prosím o radu. Poněkud se mi nepovedla kombinace růží v předzahrádce - Ballerina, Red Yesterday, Felicitas (až potud je to v pořádku) a mezi nimi, přesněji řečeno uprostřed půlkruhového pásu z těchto růží trůní Brennende Liebe. Což o to, je nádherná, tvoří krásný kompaktní keř ( tři rostliny sesazené dohromady), obrovská květenství, ale ! je trenýrkově červená a mezi těmi ostatními je jak rána mezi oči. Na podzim bude přestěhována, už mám pro ni lepší uplatnění. Ale co místo ní ? Ráda bych zachovala původní záměr - jednoduché květy a zároveň výšku keře cca 2m. Napadla mě Nevada. Můžeš mi ji, prosím, popsat ? Jaký tvoří keř (řídký, n. hustý), výhony silné a vzpřímené, nebo se válí po zemi, jak opakuje... atd. Pokud mi ji schválíš, objednala bych si ji u Pelců. Díky.
Br.JPG

Re:Nevada 12. čec 2009 09:13 #1057

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Ahoj Evo, no to se ptáš té pravé. Mám ji prvním rokem. Napíšu ti, jaké od ní mám očekávání já.
Bude asi širší než vyšší (pokud se nebude vyvazovat) www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.25320 , možná bude mít ze začátku tendenci se rozvalovat, doroste do mohutných rozměrů, nečekám mohutné opakování kvetení (třeba budu příjemně překvapená).
Asi bych ji umístila někam do pozadí.
forum.planten.de/index.php?action=gallery (zadej si do hledání Nevada)

Re:Nevada 13. čec 2009 06:20 #1058

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Dreslo, dík za odpověď a za odkazy. Z fotek mám rozporuplné pocity. Asi tu ideu s Nevadou opustím. Pokud do podzimu neobjevím tu "pravou", mám v záloze řešení - přesadím sem pětiletý keř Diamond Border. V zahradě je utiskovaná okolní květenou, tady bude dominantou :)
Diamond_Border.jpg

Re:Nevada 13. čec 2009 10:39 #1059

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Evo, DB mi přijde do skupiny s ostatními lepší.:)
Moderátoři: Eva L., Květa