Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Győry - růže dle šlechtitelů

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Győry - růže dle šlechtitelů

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
09. kvě 2024 14:44 #329771

quendery

Avatar uživatele quendery

Moniko, moc díky. Zase jsi nám doplnila seznam o pár krásek. :)
09. kvě 2024 10:23 #329770

Monika P.

Avatar uživatele

Ahoj, u mě žijí tyto sorty:
Amáde László
Andikó
Bihári János
Csángók
Černica
Čipka
Gizike
Gyimesi Csángók
Györy mama
Jaroslav Ježek
Kalevala
Kallós Zoltán
Karcsi
Kaszáz Attila
Neti
Obetiam Petržalských Lágrov
Parník Liptov
Praha´89
Salkaházi Sára
Samaria
Schöner Náci
Szelle Mama
Színi Szebö Alajos
ThDr. Pavol Jantausch
Zora Lilli
Zsilinszky István

Doufám, že se panu Šípovi povede zachránit co nejvíce těchto krásných růží!
02. kvě 2024 08:49 #329764

papla

Avatar uživatele papla

Díky ze to děláš !
28. dub 2024 16:15 #329763

quendery

Avatar uživatele quendery

Pavlo, díky moc. Doplňuji do seznamu. :cheer:
25. dub 2024 12:26 #329760

papla

Avatar uživatele papla

Mám:
Jaroslav Ježek
Zsilinszky István
M/L Sitno
Academia Istropolitana
Csiklingvár
Balassi Bálint
Lakatos Demeter
Sára
Sikulci
Talas
Vetvar
Yehuda Assad
Andikó
Ciocärlia
Sedmokráska
25. dub 2024 12:16 #329759

papla

Avatar uživatele papla

Sven, zdravím a omlouvám později, nevšimla jsem si. Nevím jaký postup je správný, ale já u těch malých růžiček staré listy neodstraňuju, to je nad mé síly. Snad si poradí. Letos se mi objevila zjara na jedné z nich padlí, ale je v konterjneru v horších podmínkách. Stejná sorta v záhoně je zdraví. Jde o Yehuda Asad. Ostatní zdravé a listí otrhané neměly.
20. dub 2024 08:14 #329758

Kaja

Avatar uživatele Kaja

já od p. Gyoryho bohužel žádnou růži nemám . bylo to období mé nemoci :(
17. dub 2024 17:02 #329757

quendery

Avatar uživatele quendery

Milí přátelé a milovníci a milovnice růžiček p. Györyho. Před pár dny jsem měla dlouhý rozhovor s p. Šípem. Jistě všichni víte, že p. Szilveszter už není mezi námi a jak to s jeho růžovou zahradou dopadlo. Psala jsem to tu v únoru. Pan Šíp se totiž rozhodl zachránit ve své školce všechny györovky, které se u nás dají dohromady, aby měl matečnice. Bohužel, některé z těch, které kdysi pěstoval již nemá, tak jsme se dohodli, že mu napíši seznam těch mých, ze kterých by bylo možné odebrat očka, pokud by je on neměl. Mám jich sice hodně / momentálně 60/, ale některé prostě mojí zahradou prošly a buď jsem je poslala dál nebo odešly. Ráda bych vás poprosila, jestli byste byli ochotní napsat, které odrůdy máte a zda, pokud je p.Šíp nemá, byste v příhodnou dobu nějaký ten roub neobětovali. Myslím, že dát dohromady růže, které jsou u nás k mání, je úžasný počin, protože p. Györy si to zaslouží a my také, abychom se z jeho růží mohli těšit dál. Předem moc děkuji za pochopení. Věrka

DSC02428_2024-04-17.jpg
Přílohy:
14. bře 2024 12:26 #329750

Svenljunga Host

Avatar uživatele

:) Paplo, to ráda slyším. Ale mám otázku, co s těmi starými listy. U čajovek, drobnokvětých a anglických je člověk ostříhá s větvičkami a pár zbylých obere,
ale mám je odstraňovat i u Györyovek a malých růžiček? Nebo je mám nechat a ony časem sami odpadnou?
Děkuji za radu.
12. bře 2024 14:10 #329749

papla

Avatar uživatele papla

O víkendu jsem tyto drobné růžičky stříhala a také se nemohu dočkat jara. Po pravdě střih by ani nepotřebovaly, většinou vypadaly zdravě a byly olistěné starým i novým listem.