Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Meilland - růže dle šlechtitelů

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Meilland - růže dle šlechtitelů

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
13. zář 2021 20:52 #328755

Hanka

Avatar uživatele

Dobry den,

muzu se zeptat jak se vam ujala ta pink eden rose? V porovnani s eden rose treba.. prave se rozhoduji mezi temito dvema, ta pink eden by se mi libila vic kvuli barve, ale vaham.

Dekuji za zkusenosti :)
07. zář 2020 10:31 #327667

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Růžím v hobbymarketech se velkým obloukem vyhýbám. Už jsem se několikrát spálila a nemám zájem omyly opakovat. Nicméně, v červnu jsem byla jen tak na čumendu v Bauhausu a padla mi do oka pěkná červená růžička se zvlněnými květy (moje gusto) pod názvem Meilove rouge. Vrátila jsem se domů k počítači a zjistila základní vlastnosti - zdravá, mrazuodolná, nositelka ADR, s názvem Mona Lisa. Překonala jsem odpor k Bauhausu až tak, že jsem fofrem uháněla zpátky, aby ji náhodou mezitím nevyprodali. Měli jen jednu. A tak už čtvrtý měsíc sedí v záhonu a já jsem v očekávání jejího dalšího vývoje.
Snad se vyvrbí stejně jako : www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.42883.1
www.rosebook.ru/roses/gallery/mona-lisa-meilland-2007/page-2/


MonaLisa.jpg
Přílohy:
04. lis 2019 19:47 #326615

alenak

Avatar uživatele alenak

Letos mám od tohoto šlechtitele 2 nováčky. Sezonu měly skvělou, Rayon de Solei má ještě poupata, toho obdivuji a sleduji v HK, teď mi dělá radost i doma. Druhá růže je Marie Curie, už zde několikrát chválena, u mě je též výborná.
DSC01208.jpg
Marie Curie
DSC03626.jpg
Rayon de Solei
Přílohy:
04. lis 2019 10:04 #326613

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Charleston (Jean Cocteau) má vlastnost, která, troufám si říct, nemá mezi ostatními růžemi konkurenci. Květy mají neuvěřitelně dlouhou výdrž. Ani po měsíci nevadnou. Nejsou sice nijak extra efektní, jsou poloplné, přesto svými zvlněnými lístky působí dojmem lehkosti a elegance. Jsem ráda, že ji mám. :kiss:
Se zdravím je na tom průměrně, ale ani teď není úplně bez listů. S mrazuodolností je to podobně, lepší průměr. Díky posledním mírným zimám vydrží i bez nakopčení.

Charleston_2019-11-04.jpg


Charleston2.jpg
Přílohy:
03. lis 2019 17:08 #326611

LucieT

Avatar uživatele LucieT

Tak toho výkonného zahradníka bych taky potřebovala. :laugh: Teď přes víkend jsem z Meilandovek sázela:
Eden Rose
Pink Eden Rose (Margaret Mae)
Donatella
Marie Curie
Jsem zvědavá hlavně na tu růžovou Edenku.

Letošní nováček - Charlene de Monaco (Duftjuwel), ještě má poupata, možná stihne znova rozkvést.

DSC_6922.jpg


DSC_6363.jpg
Přílohy:
10. zář 2019 09:50 #326396

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Nejen letos, ale i v minulých letech úspěšné meillandovky, které extrémy počasí nevyvádí z míry. Kvetou bez přerušení a těší se dobrému zdraví.

Tequila mě doslova fascinuje množstvím květů a jejich trvanlivostí.
Tequila22.jpg


Podobně i Pretty Girl. Její jásavá barva se dobře vyjímá před strohými jehličnany. Je fakt, že si ji ale neumím představit ve směsi s jinými růžemi. Svou výraznou barevností by asi moc nezapadla. Potřebuje specifické místo s neutrálním okolím. Jinak je perfektní.
PrettyGirl2.jpg

PrettyGirl1.jpg


Tradičně spolehlivá Marie Curie, počasí neřeší.
MarieCurie.jpg


Leonardo da Vinci, všeobecně známá, hojně nabízená a skoro bych řekla už okoukaná růže. Nicméně nikdy nezklame a v množství květů se jí málokterá vyrovná.
LeonardodaVinci.jpg


Budu o nich uvažovat jako o TOP 2019.
Přílohy:
27. srp 2019 16:42 #326300

alcearosa

Avatar uživatele alcearosa

Honzo, Marina P. pěkná, pěkná. Ále... momentálně sdílím shodný sen o výkonném zahradníkovi. Zařekla jsem se totiž , že nebudu přesazovat, přesto už mám plánek na změny "barevného ladění" a další podzimní nákup od Pelců. Zahradník by se hodil. První na přesazování v řadě je Milrose, vděčná,milá, rychle opakující, a nenáročná -leč letitá. Snad to přežije.
27. srp 2019 10:29 #326294

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Hmm, čistě bílá meillandovic novinka ´Marina Picasso´
by tedy stála za hřích. V příštím životě si přeji nejen rozsáhlou zahradu
s podzemními vodními rezervoáry, ale též výkonného zahradníka, že.

www.meillandrichardier.com/rosier-marina...sso-r-meidyceus.html

:)
25. srp 2019 19:22 #326272

Lukáš

Avatar uživatele Lukáš

DSC05989.jpg


DSC05992.jpg


DSC05979.jpg


DSC05978.jpg


DSC05991.jpg

Colette - letos ji mám na oblouku s Teasing Georgia
Přílohy:
22. srp 2019 19:49 #326229

Ajka

Avatar uživatele Ajka

Je to možný, Kájo. Leonardy mám dva, jeden je tmavší, štítek se mi uštípl.

DSC03165.jpg
Přílohy: