Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Růže - máte zkušenost?

Re:máte zkušenost? 21. zář 2009 06:23 #1898

  • danate1
  • Avatar uživatele danate1
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1349
  • Obdržená poděkování 1029
  • Karma: 5
tak to já ji mám fakt na můj vkus fialovou
037.JPG

Re:máte zkušenost? 21. zář 2009 21:50 #1905

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Dano, odkud ji máš?
Minulý týden jsem ji fotila u Chládka.
IMG_5394_1_.jpg

Re:máte zkušenost? 22. zář 2009 06:39 #1918

  • danate1
  • Avatar uživatele danate1
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1349
  • Obdržená poděkování 1029
  • Karma: 5
Pelcovi. chceš říct, že mám něco jiného? :( moje nervy, mám ji dost fialovou, o červené nemůže být řeč ani při západu slunceB)
005-d21120b9ee6645688960d819daec0085.JPG

Re:máte zkušenost? 22. zář 2009 08:28 #1919

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
To vypadá na LDB z předlicenčního období, ne? Mám ji taky, je to nádherná růže s úchvatnou vůní. Má hodně stříhané kališní (?? - myslím ty zelené , ve kt. leží květ) lístky. 4 roky se mi furt zmenšovala a ubývala, tak jsem se o ni přestala zajímat. Letos jsem v zahradě objevila místo chcípáka krasavici. Zkoušela jsem ji hledat (The Knight, Prince, Wenlock, Prospero, Tradescant, Fisherman's Friend....) a nejvíc podobná mi přijde The Squire - pokud to není nějaká stará remontantka. Jen nevím o nikom, kdo by měl The Squire pro porovnání.
l_d_breithwaite_pelcovi5.jpg

Re:máte zkušenost? 22. zář 2009 10:06 #1922

  • Ája
  • Avatar uživatele Ája
Loni jsem si objednala u Pelců Dark lady a mám ji přesně takovou jako Danate, vůbec není červená, spíš tmavěrůžovofialová. Může to být dark lady nebo ne?

Re:máte zkušenost? 22. zář 2009 10:49 #1923

  • ZuzanaCh
  • Avatar uživatele ZuzanaCh
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 634
  • Obdržená poděkování 670
  • Karma: 0
V poslední době mám ještě tak nejspíš pocit, že všechny růže můžou být jakékoliv:woohoo: Řekla bych, že spousta růží z posledních let ještě není geneticky ustálená a když se k tomu připočte vliv půdy, mikroklimatu a momentálního počasí, ne-li i tlakové níže nad sousedovic Azorem, tak může člověk čekat cokoli.

Re:máte zkušenost? 22. zář 2009 21:59 #1929

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Pelcovi mají očka od Austina. I když i mistr tesař se někdy utne (jak to předvedl Tantau s očky Gartenträume), předpokládám, že máš The Dark Lady. Ony všechny Austinovy červené mají blíž k malině než k jahodě (trenýrkám), případně jdou do fialova.

Kdybychom ty růže měly vzrostlé denně na očích, určitě bychom je líp rozeznávaly a všímaly si i drobných rozdílů. Genetika je daná, prostředí vliv má. Ale pokud zapátráme po rodičích některých odrůd, zjistíme, že to jsou sourozenci. Mamka i taťka shodní. Pak je to jak u lidí. Mohou si být podobné jak vejce vejci (pak je otázka, proč je autor uvedl na trh obě), mohou být úplně odlišné.

Re:máte zkušenost? 23. zář 2009 07:46 #1930

  • danate1
  • Avatar uživatele danate1
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1349
  • Obdržená poděkování 1029
  • Karma: 5
No, já mám i dark lady od holanďanů, jen to byl teď dva roky takový chcípáček, jestli se zvetí a příští rok pokvete, tak srovnám, mám-li dvě stejné, či ne. Moje L.D.B. má hrozně mohutný vzrůst, kdybych ji nezakracovala i v létě, tak už má přes dva metry!! jestli já nemám nějakou popínavku:S .
Je fakt, že jsem od P. před rokem objednala Winchester cathedral a mám toto. Jinak nemůžu si stěžovat, jsem s nimi spokojená, jen W.C. to rozhodně není, ale to se mi stalo od růžařů i ze zahraničí
024-4cae296bd7d04b42b87a06fd406ca324.JPG

Re:máte zkušenost? 23. zář 2009 08:38 #1931

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Ahojky, tak i já se přidám:) Chtěla bych se vás zeptat, zda je toto Ena Harkness??? Mám ji od Pelců, loni koupená. Přímo u nich na stránkách je květ plný a tahle má ,,pár´´ lístků, počítám, že to Ena není...Ani teda moc neroste, přírůstek minimální, pár květů zjara a jeden měla asi před týdnem, jinak čučí...stejně jako Gloria dei- ta měla jeden květ, ten jsem odstřihla a přírůstek není žádný:(tak ji nechávám jen tak ,,čučet´´ je na záhonu s Citrinou, Kronnenbourg, Nostalgii, Cappucinem...všechny valej, jen Gloria nemá ani cm přírůstku, no uvidím, jak se s tím popere:)ještě obrázek eny...
P6010342_.jpg

Re:máte zkušenost? 23. zář 2009 12:40 #1933

  • Ája
  • Avatar uživatele Ája
Moje Dark lady- bohužel mám jen tuto velice špatnou fotku, letos měla jen 3 květy, myslela jsem, jestli to není Gertrude Jekyll?
dl.JPG
Moderátoři: Eva L., Květa