Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: právě kvete...

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: právě kvete...

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
17. pro 2009 09:40 #3086

Kaja

Avatar uživatele Kaja

ahoj - právě ,že nevím . mohla by to být Magnolia Kordana. koupila jsem ji před 3. roky v květináčku- v květinářství. ¨ Kája
17. pro 2009 08:00 #3082

Zdenka

Avatar uživatele

Kájo,
na fotce kytice růží - vlevo růže s nádechem do zelena - víš, jak se jmenuje? Růže mi přijde zvláštně hezká, jako ze starých časů.
Díky.
16. pro 2009 20:20 #3069

Dany

Avatar uživatele Dany

Našla jsem tento text - vtap.com/wikitap/Kultaranta/WIKI1755008
The parks around the manor, containing approximately a thousand square metres of greenhouse and a garden with 3500 roses called Medaljonki (medallion), are open to the public. Tours in the garden are organised by the City of Naantali's tourist service.

a podle medallion :
davesgarden.com/guides/pf/go/107066/
www.learn2grow.com/plants/rosa-medallion/
i na HMF - helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.2093&tab=1
Pěkný večer D
16. pro 2009 17:36 #3068

hana.johana

Avatar uživatele hana.johana

Mám dotaz-nezná někdo z vás růži s finským názvem MEDALJONKI? Roste na zámku Kultaranta na ostrově Luonnonma. Je prý jedinečná a rozkvétá tam uprostřed léta.Jen by mě zajímalo jak vypadá. Roste jich tam na 3 500 kusů ( já žádný obrázek nenašla).
12. pro 2009 14:16 #3060

amazonka01

Avatar uživatele amazonka01

Kájo, už jsem taky koukala, že máme asi stejnou. Já jí mám tedy od srpna, takže nevím kromě květu nic, ale skvrnitost neměla. Zato padlí tak, že byla celá bílá :(
Dala jsem jí teď do "průvanu" a teda uvidím, kvůli té barvě jí odpustím i nutnost stříkat, navíc letos jsem měla padlí snad i na kopřivách :S

Jo, a navíc voní :kiss:
12. pro 2009 12:08 #3059

kaja

Avatar uživatele

tedˇjsem zjistila, že už jsem ji tady prezentovala . takže omluva K.
Přílohy:
12. pro 2009 12:01 #3058

kaja

Avatar uživatele

ahoj-sice teď nekvete , ale mám podobnou. akorát mně štve, že od poloviny sezony dostane skvrnitost - a hodně. mám ji už 3.roky v záhonu, prozatím žije,loni jsem přesazovala, tak trochu stojí v růstu. na tu Kordesku jsem se už taky dívala. je jí dost podobná Kája
Přílohy:
12. pro 2009 11:30 #3057

amazonka01

Avatar uživatele amazonka01

Hmm. tak "Rozárku" mám taky, ale pátrat snad ani nezkouším. Prostě mini růžová :)
Ale mezi minirůžičkama, kterými mě letos nějak všichni zahrnovali byla i tahle, první květy byly bílé dozelena a malinké, po přesazení vyrobila cca 8cm květ, který měnil barvu jak chameleon. podle HMF by to mohla být Magnolia Kordana, ale Kordes má na stránkách něco úplně jiného.
11. pro 2009 21:43 #3056

dresla

Avatar uživatele dresla

Dany, Zuzanina Pepita je určitě jiná (Korhitbel), než máš na mysli ty. Kordes má na stránkách Pepit povícero:blink: .

Asi bych začala pátrání u Poulsena, ten chrlí všelijaké mini a patio na veliko, a sem se hodně dováží.
www.poulsenroser.dk/
11. pro 2009 20:30 #3054

ZuzanaCh

Avatar uživatele ZuzanaCh

Rozárka je moc hezká, ale odhad nechám povolanějším. Ta moje malá růžička kvete normálně úplně jinak, teď už to byl jen takový "pokus před usnutím":) Najdeš ji tady www.krasneruze.cz/index.php?option=com_k...view&catid=2&id=1665
Ta odolnost těch mrňousků je docela překvapující.