Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Minirůžičky aneb Miniaturní růže

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Minirůžičky aneb Miniaturní růže

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
02. srp 2019 07:19 #326083

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Honzo, na Sommerwind taky často hledím a ani nedutám. :cheer:

Podobný dojem mám z kordesky Maxi Vita. Obě mají hodně shodných vlastností. Možná jsou i příbuzné, ale rodiče M. V. jsem nikde nenašla.

Maxivita.jpg


MaxiVita2.jpg


MaxiVita3.jpg
Přílohy:
01. srp 2019 09:25 #326068

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Evo, tu ´Sommerwind´ máš úžasnou. Tak obalenou a přitom tak ucelenou a kompaktní.
No hledím a ani nedutám. :)
01. srp 2019 09:14 #326067

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

26. čec 2019 14:19 #325989

alenak

Avatar uživatele alenak

Honzo, malý dotaz - to tam máš na 2 hé fotce u růže TF jako doprovod čekanku? Dík
26. čec 2019 08:21 #325981

Kaja

Avatar uživatele Kaja

The Fairy mám dvě stromkové / filipec / a jednu velkou keřovou . krásně kvetly , ale stromkové už budu stříhat . keříková kvete ještě celkem slušně.

DSCN3721.jpg

The Fairy
DSCN3662_2019-07-26.jpg

Sommerwind
Přílohy:
25. čec 2019 18:15 #325972

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Tak jsem se trochu blíž seznámila s historií The Fairy a zjistila jsem neuvěřitelná fakta. Za 87 let své existence posbírala tolik ocenění (viz HMF), jako asi málokterá růže a patří mezi mimořádně úspěšné. Důkazem toho je i skutečnost, že je stále populární a žádoucí. Její tvůrce pan Bentall by si za ni zasloužil Nobelovku.

Jedním z jejích potomků je Kordesova Sommerwind. Někde jsem četla názor, že je to vylepšená The Fairy. Tak to bych neřekla, spíš si myslím, že je to vydařená dcera, která podědila hodně dobrých vlastností svého rodiče.
Těžko říct, která je lepší. Každá má své osobité kouzlo.

Sommerwind3.jpg


Sommerwind4.jpg
Přílohy:
23. čec 2019 16:34 #325961

alcearosa

Avatar uživatele alcearosa

Honzo, The Fairy máš krásnou.Byla mým prvním počinem, když jsem zakládala zahrádku ( zprvu ha ha - bezúdržbovou , většinou s keři a jehičnany) a The Fairy měla vznést barvu a něhu. To trvá, ale kolem
je už plno růží dalších barev a vůní, které se moc nevejdou, a tak ji stříhám hodně nakrátko, aby na jaře měly kde kvést cibuloviny . Je na navážce ( jak podobné), protože jsem si tenkrát s podložím nedělala hlavu, ale nic ji nevadí. Jen brutálně ostříhaná nejde zas až tak do výšky. Uprostřed trůní čilimník, který zdobí brzy z jara, a ačkoliv už růžičkám začíná stínit, najdou si ke slunci cestu. V létě růžový kopec z 5 keříků The Fairy a 2 Lovely Fairy kvete až do podzimu. Máš pravdu, zdánlivě obyčejná, ale krásná svou typicky francouzkou růžovou. Jsem nevděčná,že ji beru jako samozřejmost .
23. čec 2019 13:54 #325959

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

´The Fairy´ - stará, dobrá, drobnokvětá, malá, ale i půdopokryvná až do svahu,
přes zídku nebo na kruhový objezd. Prostě vděčnice. Asi jsme ji měl/máme fšichni,
ale moc se tu na fotkách neobjevuje. Tak přidám své tři kousky, kvetou zrovna teď.
Podmínky mají nelehké - z jedné strany beton (obrubník a chodník), aby beton nebyl
vidět, zasypal jsem kdysi nekvalitní výkopovou zeminou, původní terén je o půlmetr níž.
Přesto tam bují (nejen The Fairy, ale i ´Susan Williams Ellis´ - miluje úpal, sucho a nepůdu,
a ´Anna Maria De Montravel´). Byla tam i ´Alden Biesen´, ale ta šla moc do chodníku,
tak se kvůlivá dětem odTRUNila, oba ks. Je tam ještě ´Ghislaine de Féligonde´ a ta mívá
max 70 cm na výšku, tak je to umístění znát, ale hydra by tam být nemohla, tak to možná
ví a podle toho se chová - nevypadá, že by strádala.

´The Fairy´ 20/7/2019, 3 ks v řadě
P2940670.jpg

P2940718.jpg

P2940697.jpg

P2940689.jpg

P2940705.jpg

P2940666.jpg
Přílohy:
19. čec 2019 18:33 #325906

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Evo, to samozřejmě byla nadsázka.
19. čec 2019 18:25 #325905

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

HonzaPM napsal:
Zase - kdo jiný může říct, že má Super Excelsu tak zdravou a bez padlí? :kiss:

Honzo, jak to myslíš ? Jako že to není Knirps, ale Super Excelsa ? Ne, ne, v tomhle mám jasno. Super Excelsu mám taky a tudíž mám možnost srovnání. Škoda, že už je ostříhaná, srovnávačka květů by se hodila. Mimochodem - habitus obou růží je dost odlišný. Např. Knirps nezkracuji už tři roky a přesto nenaroste výš než 150cm. Super Excelsa nemá problém vyšplhat se do třímetrové výšky.