Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Doporučte růže k terase a do předzahrádky

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Doporučte růže k terase a do předzahrádky

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
25. čen 2011 11:49 #260825

Vlaďka

Avatar uživatele Vlaďka

Se mi líbí obě kombinace, ale vidím, že jsi další v řadě, kdo čeká Mozarta malého. V drobnokvětkách se probírají jeho tři metry!
Mám ho také, koupeného coby keřík :laugh:
25. čen 2011 11:37 #260822

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Tak jsem si myslela, jak jsem si to pěkně v zimě vymyslela a teď jsem opět v koncích. Nejenže jsem svůj finální návrh kompletně překopala, ale po opětovném přečtení diskuse "Historické nebo anglické.... " jsem na vážkách, kterou skupinu vybrat. Kombinování se bojím, protože nemám dostatek zkušeností a ani odvahy.
Nechci vás tu tím zas moc prudit, jen bych byla vděčná za i jen stručné zhodnocení, posouzení, náhled "zvenčí" .... pro mé další následné rozhodování.

Vkládám tedy jednu variantu historickou - u té se obávám, že na ni nemám dostatek místa (rozměry jsou poznamenané v jednom plánku), původně jsem plánovala doplnit trvalkami, ale kdyby z toho ve finále vznikla hezká, růžová džungle, vůbec by mi to nevadilo. U historických mě láká asi především vůně

A pak varianta anglická - jedná se o záhon u vchodu, takže bych si tady mohla angličanky hýčkat. Budou tady krytější před případnou zimou, což by na jiném místě v zahradě moc nebyly. Další argumenty nemám.

Barevně chci ladit do růžova, což je i vidět, s nějakým výraznějším akcentem.

Je nejvyšší čas dát dohromady objednávku a já jsem zoufale v koncích :( :( :(

Předem díky (i za případnou shovívavost).


planekhist.jpg



planekangl.jpg
Přílohy:
16. led 2011 18:57 #242313

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Helo, dík za tip, zkusím.
16. led 2011 18:16 #242302

helena

Avatar uživatele helena

Skalničko, zkus Pelcovi. Brala jsem od nich Darcey Bussell na poslední chvíli loni na podzim, koncem listopadu. Chce to napsat nebo zavolat.
16. led 2011 17:44 #242298

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Aha, tak anglické....... no tolik se mi tedy nechce dávat za 1 růži. Zkusím se podívat k Pelcům.
Dresla mi psala, že její Comte dCh. má cca 85 cm, proto jsem jí dala spíš do předu.
16. led 2011 17:07 #242295

Jevgenija

Avatar uživatele Jevgenija

Ne Arbo je anglickeruze.cz jsou dráhy, taky Darcey budou mit Pelcovy na podzim. Tak jak to maš ted se mi libi, a víš určitě že Comte d. Ch bude nízka jinak víc bych slušelo vystřidat Comte a Darcey.
16. led 2011 16:34 #242292

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Hyde Hall je hezká, ale potřebovala bych spíš tmavší růži.Zdenko, ta kytice je nádherná!
Zkusila jsem kombinaci s Darcey B. a Swany. Napadla mě i bílá Schneewitchen.
Arbo - to je zahradnictví Arbo Martinice? Jestli ano, tak to mám poněkud z ruky a asi nezasílají poštou, co?
Přílohy:
16. led 2011 16:30 #242291

zdenka

Avatar uživatele zdenka

Hyde Hall - viz fotka, chová se mi jako všechny ostinky - první vlna kvetení úžasná, další už menší, ale musím říct, i v loňském chladném létě měla sem tam květ až do podzimu, vůni si nějak nemůžu vybavit - spíš bez.
Přílohy:
16. led 2011 16:21 #242289

Jevgenija

Avatar uživatele Jevgenija

Darcey Bussell je docela novínka koupila jsem ji loni v Arbo a Honza taky, u Austina ma 3ft x 2ft tak že měla bych byt nizka, krasně drži květy neklopí, jemně voní. Krásnych bílych 50 cm pudokryvnych je hodně Swany, Alba Meidiland, Asperin Rose, Innocencia, Seafoam, Snow Ballet ani nevím ktera bych se mi libila vic. Myslím si že na severní straně to bych krasně svítilo.
16. led 2011 16:18 #242286

JitkaU2

Avatar uživatele JitkaU2

Hyde Hall - barva odpovídá. Akorát tedy u mne nevoní. To sv. oranž vlevo už není ona.
Přílohy: