Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Osobní TOP růže roku 2010

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Osobní TOP růže roku 2010

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
10. říj 2011 16:02 #270091

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Květa napsal:
No, Evo, on naproti přes cestičku si John Clare taky plivl do dlaní, viď ?
Jak to děláš ? :ohmy:

Květo, já nic, to Hycol (asi ?) :blink:
10. říj 2011 00:21 #270024

Květa

Avatar uživatele Květa

No, Evo, on naproti přes cestičku si John Clare taky plivl do dlaní, viď ?
Jak to děláš ? :ohmy:
09. říj 2011 18:09 #269999

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Těžko se rozhoduji, která z těch mých je nej, nej, nej..., protože, jak už jsem tu kdysi kdesi napsala, líbí se mi všechny. Ale poslední radost (včera) mi připravil Bernd Weigel, který kvete na plné pecky, zimanezima, déšťnedéšť, jakoby léto bylo v plném proudu. Úžasná růžička :up

BerndWeigel8.JPG


BerndWeigel7.JPG


A stejně tak Kent
Kent4.JPG
Přílohy:
07. říj 2011 14:34 #269787

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Myslím, že je čas vytáhnout hore tuto diskusi, počíst a pokochat a inspirovat se v ní a polehoučku popřemýšlet, jak letos.
Co je nového, co zůstává stejné, co je vyvráceno, utvrzeno...
20. pro 2010 18:46 #239511

helena

Avatar uživatele helena

Emilko, Léda jako keřík s červenými poupaty je moc pěkná. Obdivovala jsem na fotkách jednotlivé květy, ale keř je ještě hezčí. Musím ji někam vymyslet.
20. pro 2010 13:34 #239483

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Dreslo, já tuhle nevůni letos na podzim odhalil i u Dames de Chenonceau.
Zajímavé je, že nikdy předtím jsem si toho u D. nevšiml.

Austin píše, že myrhu do jeho skupiny vnesla hned ta první - Constance Spry.
Tak "na vině" teoreticky je Belle Isis.
20. pro 2010 13:01 #239480

lanling

Avatar uživatele lanling

emilko děkuju..:) na to já se právě moc těším..kombinace červené a bílé..a barva poupat neva, pokud se otevře..a do červena zůstane jen kraječka:) habitus..co se dá dělat, hl. že květy budou snové:laugh: ;)
20. pro 2010 00:25 #239424

Květa

Avatar uživatele Květa

:laugh: :laugh:

... nedávno jsem špiónila na růži roku vyhlašované v Anglii ( jak loni byla zvolena Absolutely Fabulous ). Za ty roky zpátky ani jedenkrát Austin. Kde kdo, ( Kordes, Carruth, Fryers.. ) ale Austin nikdy!
Pořád si tu uvažuju, jestli je to účelová podpora prodeje, bojkot...
20. pro 2010 00:06 #239422

dresla

Avatar uživatele dresla

Květa wrote:
ad 4 - jj, vzpomněla jsem si už při dotazu na smraďocha, jak jsem chtěla na jaře nějakou růži, zdůrazňovala jsem, že kvůli vůni myrhy - a tys říkala, že je to taková menší kulišárna. Vůňosmrad. No, spíš smrad.;)

Zajímalo by mě z čeho se mu tam tahle nevůně dostává. Nikde jinde, než u Austinových růží si ji nevybavuju a u něj je téměř typická. Přitom, když se koukám na původ, tak je to smrad bez varování:P .
19. pro 2010 21:39 #239410

Květa

Avatar uživatele Květa

dresla wrote:

1/TOP
letos jsem měla největší radost z keřů jednoukvetoucích růží, které třetím rokem konečně dorostly tak, že jsem si jejich kvetení užila. (květů by bylo ještě více, kdyby naše zaječice neprovedla u některých předjarní střih. Na druhou stranu mi ukázala, že zastřižení vzhledu prospívá) Nad celým polem se vznášela růžová vůně.

3/neurazí, nenadchne
Do téhle skupiny pro mě spadá spousta moderních růží. Každou sezónu je vypuštěno spousta novinek. Větší část z nich do deseti let zapadne, jen pár má nějakou výraznou přednost, pro kterou se stane stálicí. Uvědomuju si to v rosariu v HK, kde jen občas zasvítí perla typu Astronomia, Glowing, So Pretty.... jinak to často jsou takové ty odolné růže do veřejné zeleně...neurazí, nenadchnou, prostě bez xichtu a pár takových roste i na poli.

4/smraďoch
ve vedlejším vláknu se Květa zmiňovala o (ne)vůni Gentle Hermione, lanling o Glamisu. Podobně mi zapáchá víc Austinek, je to onen "myrrh scent".
ad 3 - Dreslo, ty mne vždy rozesměješ. Pojmenováváním skupin růží. Nejdříve to byly mochnovité, teď zase bezxichtové.
ad 4 - jj, vzpomněla jsem si už při dotazu na smraďocha, jak jsem chtěla na jaře nějakou růži, zdůrazňovala jsem, že kvůli vůni myrhy - a tys říkala, že je to taková menší kulišárna. Vůňosmrad. No, spíš smrad.;)
ad 1 - těším se, že nás teď zavalíš horou fotek - jo ?