Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Anglické nebo historické?

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Anglické nebo historické?

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
10. led 2011 09:34 #241282

dresla

Avatar uživatele dresla

amazonka01 wrote:
jsem lezla po takovém šikovném tisu (jako do jesliček ideální keřík)....

:woohoo: :woohoo: :woohoo:
díky za pobavení po ránu. Truhlář taky vyprávěl, jak ožírali jako děti tisy. Přitom stačí spolknout pár černých semen a je vystaráno.

HonzaPM wrote:
Dreslo, myslím tuhle. Redouté? Eglantyne? Nebo historická?
www.krasneruze.cz/media/kunena/attachmen..._Reine_Victoria1.jpg

No ta teda je!!! Nevím, přijde mi hodně nízká na jmenované, ale může to být i střihem. Taky ty trsy poupat:ohmy: . Spíš bych tipla angličanky, nebo nezařaditelnou Gruss an Aachen. Mám nověji ostinku Wildeve, a ta roste takhle doširoka. Mohutnými květenstvími si u ní nejsem jistá.
Nepročítala jsem vlákno, on Jirka neví, co je zač?
10. led 2011 07:43 #241269

amazonka01

Avatar uživatele amazonka01

HonzaPM wrote:
Trifonku, to ty děti jí i větve a jehličí? Když se tis stříhá, tak by neměl mít ty lákavé bobulky.

Děti jí všechno (bez ohledu jak nám dospělým to připadá lákavé/nelákavé), jsou to doplňující zákony zahrady ;)
Jinak si vybavuju, že jako jeselské dítě (takže tak kolem 3 let, dřív bych si to asi nevybavila), jsem lezla po takovém šikovném tisu (jako do jesliček ideální keřík) a 100% ozobávala to červené (jako jediné nejedovaté), a protože žiju, tak mi asi nějako vysvětlil, že ty "pecky" se plivají :D

Diskuzi bych dala do "smíšenek", protože nejde jen o předzahrádky (nebo tedy téměř vůbec ;)), ale diskuze "předzahrádky" vůbec marná není.
09. led 2011 22:39 #241255

Dany

Avatar uživatele Dany

Mám ji od podzimu, tak ji budu dobře krmit (translator) a dělat kafe( Dresla) a cpát banánama (taky Dresla) a sprchovat. Dík za rady.
09. led 2011 18:09 #241207

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

La Reine a Reine je synonymum, mě k tobě napadla ta Jirkova růže, ale Reine to není.

Dám fotky lemů z buxusů a tisů z Václaváku. Nemůžu si pomoct, ale ty tisy prostě vypadají líp.
Je taky fakt, že ty buxusy mají nevýhodu špatného vzhledu při blbě udělaném střihu (do starého).
Musel jsem se smát, když před časem nějaká britská novinářka prohlásila Václavák
za jedno z nejšpinavějších míst v Evropě. :laugh:

Ty světlé jsou z buxusů, ty svěže zelené z tisů.
Přílohy:
09. led 2011 17:59 #241206

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Zeptám se La Reine Victoria a Reine Victoria je to samé?
09. led 2011 17:37 #241199

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Dreslo, Jirka má určitě mnoho krásných růžích.
Momentálně myslím tuhle. Ta se mi moc líbí a nutně ji potřebuju, co to asi bude zač?
Redouté? Eglantyne? Nebo historická?
www.krasneruze.cz/media/kunena/attachmen..._Reine_Victoria1.jpg
09. led 2011 17:33 #241198

dresla

Avatar uživatele dresla

Honzo, Jirka má pěknou louise Odier, nebyla to ona?
09. led 2011 15:13 #241176

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Neumím dát dvě fotky najednou.
Přílohy:
09. led 2011 15:12 #241175

skalnička

Avatar uživatele skalnička

Ahoj,je tady se to hezky rozjelo. Přesně tohle potřebuju - konstruktivní připomínky. ;)

Začnu barevností - proč do růžova - protože na oblouku mám klematis Kardinál Wyschinski http://www.clematis.hull.ac.uk/new-clemdetail.cfm?dbkey=462 a na vedlejším záhonu (jak jsou vidět narcisy) mám řadu půdokryvných růží The Fairy a pak taky tu mám 2 noname růže (viz fotka), které bych event. mohla zakomponovat (není podmínkou). K Dresle se chci letos určitě podívat, už teď se na to moc těším. Manžel se mnou jezdí docela rád, tak doufám, že pak s ním bude lepší řeč ;)

Nevím, jestli dokážu udržet jednotný styl zahrady. Je to těžké, když se mi toho tolik líbí, nejsem žádný odborník a nemám na to asi disciplínu.

Dávám pro lepší představu fotky stávajícího stavu. Záhon mám v plánu předělat dle plánku, který jsem dávala dříve.

Fotka, kterou dávala Vlaďka je moc hezká. Kdybych docílila aspoň z 50% takový efekt, bylo by to prima.

Ten Souvenir dLM tedy pustím k ledu. Na La Reine V. už jsem se myslím dívala. Je pěkná. S tím hnojením je to u mě tak, že na jaře obejdu s pytlíkem cereritu a tím to většinou končí. Mme Pierre Oger taky nevypadá špatně.
Přílohy:
09. led 2011 14:27 #241174

dresla

Avatar uživatele dresla

La Reine Victoria mám řadu let v polostinném záhonu. Ze začátku byla pěkná, teď už pár let trpí hodně ČS. Lili kdysi na Zahradě psala, že je to růže extrémně náročná na výživu. Já tu svoji přihnojuju, ale jen cereritem, lógrem a banány a zřejmě by jí přišla vhod řádná dávka hnoje. Na poli je vysazená 3 roky, na plném slunci, zatím v mnohem lepším stavu.
K odběru tu je. Pěstuju i její světlejší sport Mme Pierre Oger.
Tady je jedna pěkná fotka, asi je růže dobře živená, já mám květy menší. forum.planten.de/galerie/v/user/Piemont/...er_2006_019.jpg.html