Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Červené tóny - růže dle barev

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Červené tóny - růže dle barev

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
09. čen 2016 15:31 #309127

Vendy

Avatar uživatele Vendy

Přidám tři Austinky, ač podobné tvarem květů, přesto jiné tvary keře a velikosti květů.
Na HMF všechny Dark red - to sedí. Vše tento týden čerstvé květy.

Falstaff

DSC_0367b.jpg


Tradescant

DSC_0320_2016-06-09.jpg


Munstead Wood

DSC_0319_2016-06-09.jpg


Chtěla jsem je porovnat utržené vedle sebe, ale na to nemám srdce :-) ani počet květů ;) nechť vám jako míra slouží má ruka :laugh:
Přílohy:
15. srp 2015 13:17 #299566

Květa

Avatar uživatele Květa

Varouchu, dík. Vypadá slibně, zejména ta možnost vyzvednutí v Žit. je pro mne lákavá. :up. Ta moje společnost ji neposkytuje.
( rychlejší to je stopro, to mám ozkoušené. )

a omluva za OT.
15. srp 2015 12:14 #299565

varouch

Avatar uživatele varouch

Květa napsal:
varouch napsal:

Cena služby za poslání do Žitavy je pak u balíku do 30kg kolem 200-300 Kč, to už by se dalo rozpočítat a bylo by to snesitelné.

asi bylo míněno ze Žit. ?
nebo jsi přišla na možnost jak vyzvednout v Žit. ?
svoznou službu Ž.-Lib. využívám, možná jsi přišla na nějakou jinou než mám ( ? ). Ptž.u té mojí se liší ceny svozu málem o deka, :(, cukají se při živých rostlinách ( ale dá se to domluvit ), ovšem problém je, pokud ti Němci zabalí do více balíků. Pošt. po N. je opravdu zadarmo, následně pak ale platíš každý balík.
Pro ilustraci ceny - nechala jsem si poslat 8 květníčků K11. Pošt. po N. klasika - 6,9 E. Ž.- Lib. ovšem 13,- E.

Dá se vyzvednout přímo v Žitavě nebo ve Frýdlantu - našla jsem toto: www.triloxxboxx.cz/cenik-sluzeb.html - pak by to bylo o tom, domluvit se, aby to zabalili do jednoho balíku a při doputování do Žitavy/Frýdlantu mi hned volali. Dokonce si myslím, že by přes tuhle službu mohlo být doručení rychlejší, protože při dodání přímo do ČR to cestuje často ještě do depa do Prahy. Takhle by mohla být cesta přímější, ale to je jen domněnka, nemám vyzkoušeno.
15. srp 2015 11:58 #299564

Květa

Avatar uživatele Květa

varouch napsal:

Ceny na webu, jsem u nich registrovaná velkoobchodně.
jj, tak to jsem uvažovala správně.
varouch napsal:

S kontejnerama máš pravdu, prostokořenné jsou vždycky lepší, n druhou stranu je nejspíš mají skladované v hejnech, takže kořeny byly v relativním stínu a chladnějším mikroklimatu.
nóó.. :laugh: ,, fakt je, že vydejchat by to ty růže měly/mohly.
( to bylo moje zamyšlení vyplývající ze zkušenosti, jak některá DE růžařství ti - ačkoliv si objednáš prostokořenky - pošlou bez upozornění růže kontejnerované - a dá se předpokládat, že v konťáku byly od jara. Nemívám z nich radost normálně, letos vůbec. )
varouch napsal:

Cena služby za poslání do Žitavy je pak u balíku do 30kg kolem 200-300 Kč, to už by se dalo rozpočítat a bylo by to snesitelné.

asi bylo míněno ze Žit. ?
nebo jsi přišla na možnost jak vyzvednout v Žit. ?
svoznou službu Ž.-Lib. využívám, možná jsi přišla na nějakou jinou než mám ( ? ). Ptž.u té mojí se liší ceny svozu málem o deka, :(, cukají se při živých rostlinách ( ale dá se to domluvit ), ovšem problém je, pokud ti Němci zabalí do více balíků. Pošt. po N. je opravdu zadarmo, následně pak ale platíš každý balík.
Pro ilustraci ceny - nechala jsem si poslat 8 květníčků K11. Pošt. po N. klasika - 6,9 E. Ž.- Lib. ovšem 13,- E.
15. srp 2015 09:01 #299562

varouch

Avatar uživatele varouch

Květa napsal:
varouch napsal:
Tantau rosen totiž teď mají docela slušné ceny kontejnerovaných růží (Ascot byl za 4.60 Euro, 6l kýbl s Pianem za 7.70 Euro), tak jsem si říkala... nechce se někdo z Liberecka přidat k objednávce? :)

kdes našla ty ceny ?

já teda nechcííí, mám 3 výhrady

- po konťákových růžích neprahnu normálně, tím se nijak netajím. Po letošních tropech obzvlášť, i přes péči, kterou ( věřím ) jim u T. poskytují, ( v rašelině obzvlášť ) by mohly být polouvařené.
- mám za to, že v poštovném mají, že do ČR kontejnerky neposílají, jistá si ale nejsem.
- nejzávažnější - koukla ses na poštovné ? od Kor.i Tan. přímo je uměle navýšené - podpora zástupců.( 45 E )

Ceny na webu, jsem u nich registrovaná velkoobchodně.

S kontejnerama máš pravdu, prostokořenné jsou vždycky lepší, n druhou stranu je nejspíš mají skladované v hejnech, takže kořeny byly v relativním stínu a chladnějším mikroklimatu.

Co se týče poštovného, ano, mají tam asi 40E, napadlo mě využít nějakou ze služeb, kdy si necháš zásilku poslat do Žitavy a tam si balík vyzvednout. Pak by to bylo za poštovné v rámci Německa, což je pak do 5E nebo zdarma. Cena služby za poslání do Žitavy je pak u balíku do 30kg kolem 200-300 Kč, to už by se dalo rozpočítat a bylo by to snesitelné. Podotýkám, že objednávat budu jen, když se sejde zájem více lidí, kvůli pěti růžím se to nevyplatí.
15. srp 2015 00:16 #299556

Květa

Avatar uživatele Květa

varouch napsal:
Tantau rosen totiž teď mají docela slušné ceny kontejnerovaných růží (Ascot byl za 4.60 Euro, 6l kýbl s Pianem za 7.70 Euro), tak jsem si říkala... nechce se někdo z Liberecka přidat k objednávce? :)

kdes našla ty ceny ?

já teda nechcííí, mám 3 výhrady

- po konťákových růžích neprahnu normálně, tím se nijak netajím. Po letošních tropech obzvlášť, i přes péči, kterou ( věřím ) jim u T. poskytují, ( v rašelině obzvlášť ) by mohly být polouvařené.
- mám za to, že v poštovném mají, že do ČR kontejnerky neposílají, jistá si ale nejsem.
- nejzávažnější - koukla ses na poštovné ? od Kor.i Tan. přímo je uměle navýšené - podpora zástupců.( 45 E )
14. srp 2015 10:59 #299541

Genovesa

Avatar uživatele Genovesa

Kaja napsal:
hmm- tak třeba zrovna ten probíraný Ascot , nebo červené Piano - to je teda u mně dost vysoká růže .. určitě dva metry . letos sice ne . byla ostříhaná na maximum . ale jiné roky až nad plot . neklopí ani jedna z těch dvou . kvetou bohatě . barva zářivá . zdravý list . fotky jsou někde v hloubi diskuze -- ale aspoň dvě .

DSCN3601_2015-08-14.jpg



Ascot

DSCN3604.jpg

Piano
Piano je dostupnější. Ascot je nádherný, ale není ve skutečnosti spíš než červený do fialova? Asi jako Darcey Bussel? Navíc jsem ho u nás zatím nenašla. Děkuju.
14. srp 2015 10:57 #299540

Genovesa

Avatar uživatele Genovesa

Ascot mi leží v hlavě. Jenže jsem z Olomoucka :( .
14. srp 2015 10:24 #299538

varouch

Avatar uživatele varouch

Tantau rosen totiž teď mají docela slušné ceny kontejnerovaných růží (Ascot byl za 4.60 Euro, 6l kýbl s Pianem za 7.70 Euro), tak jsem si říkala... nechce se někdo z Liberecka přidat k objednávce? :)
14. srp 2015 09:59 #299536

Kaja

Avatar uživatele Kaja

hmm- tak třeba zrovna ten probíraný Ascot , nebo červené Piano - to je teda u mně dost vysoká růže .. určitě dva metry . letos sice ne . byla ostříhaná na maximum . ale jiné roky až nad plot . neklopí ani jedna z těch dvou . kvetou bohatě . barva zářivá . zdravý list . fotky jsou někde v hloubi diskuze -- ale aspoň dvě .

DSCN3601_2015-08-14.jpg



Ascot

DSCN3604.jpg

Piano
Přílohy: