Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Zelené, hnědé tóny - růže dle barev

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Zelené, hnědé tóny - růže dle barev

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
18. čec 2017 23:52 #320023

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

V podstatě je zelená, až když "končí" - ´Alden Biesen´ (Lens)
Střihem ji držím kolem 70 cm. Víc nesmí, páč se kolem chodí.

P2290165.jpg
Přílohy:
28. čen 2017 13:06 #319464

Kaja

Avatar uživatele Kaja

DSCN5629_2017-06-28.jpg

lovelygreen4.jpg


lovelygreen.jpg



Lovely Green - tahle se taky moc ochotně nerozvine. sice dvě tři jsou napůl , ale jinak zůstávají v poupatech .
Přílohy:
26. čen 2017 22:47 #319429

alenak

Avatar uživatele alenak

Evo nádhera, já zas mám touhu po Cinco de Mayo, díky za foto :)
26. čen 2017 21:44 #319425

rok.zaruka

Avatar uživatele rok.zaruka

Evo užasně popsáno, Hot chocolatte a Cinco de Mayo mám od jaraobě nakvétají, nad Brownie sem před měsícem zaslintala:-D, zase je co shánět:-)
26. čen 2017 20:16 #319424

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Řekla bych, že typickou reprezentantkou hnědých růží je např. Hot Chocolate (T. Carruth, 2002)
HotChocolate2.jpg


Tom Carruth v r. 2006 stvořil další hnědou růži Cinco de Mayo
CincodeMayo.jpg


Brownie pochází z Nového Zélandu od šlechtitelky N. M. Simpsonové z r. 2009.
Zatím má jen jeden rozkvetlý květ, ale na startu je připraveno množství poupat.
Brownie.jpg


Několik z nás má tuto zajímavou růži, o které se bavíme jako o "hnědce". Její skutečný název se zatím nedaří stoprocentně potvrdit, ale myslím si (a nejen já), že se jedná o Edith Holden (Ch. H. Warner 1988).
Hnd.jpg
Přílohy:
07. říj 2015 21:32 #301081

Adriana

Avatar uživatele Adriana

Máte tady někdo CAFÉ ?
www.rosebook.ru/roses/gallery/cafe/
proč se ptám..v začátcích krásných růží jsem v hromadné objedn.- asi Lottum objednávala jak Cafe, tak Julii rose.
pořád jsem hledala čím se liší, přišly mi stejné, nechala jsem je tedy usadit, a pak zapomněla, neřešila...
ted jsem u rusek - /jsem tam prvně, se stydím, je to výborný web,/ vyhledávám jen na HMF, trefila na foto Café, a po x letech zjistila, že rozdíly jsem nemohla najít proto, že mám 2 Julie :evil: café je plná, strapatá, víc do karamelova, to bych je rozlišila...
štve mně to velmi moc, / hlavně to zjištění až po letech :dry: / proto se ptám...skusím Dreslu, ale ted má asi frmol s objedn., nechci prudit, ale snad ji má, a nebude problém ji očknout...
31. srp 2015 13:06 #300040

Květa

Avatar uživatele Květa

EviL, to jsou další dvě krasavice, které ti závidím. Mé oblíbené barvy, bohužel...
Hnědka v krutozimě vymrzla zcela, Hot Choco skoro.

Máš je nádherné.
30. srp 2015 19:35 #300018

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Hnědá HK byla dlouho bez jména, až teprve nedávno objevila EvaI růži, která vzhledem odpovídá Hnědé. Je to pravděpodobně Edith Holden. Když jsem ji viděla poprvé u Dresly, byla jsem nadšená. I po 4 letech ji považuju za obdivuhodnou. Není moc mrazuodolná, každou zimu zmrzne asi čtvrtina keře. Ale pokaždé se vzpamatuje a kvete celé léto. Prudké slunce moc nesnáší, okraje květů se pálí.

Hnd32.jpg

HndEdithHolden1.jpg


Hot Chocolate má výraznější a tmavší barvu. Proti mrazu je trochu odolnější, ale opravdu jen trochu. Se sluníčkem je na tom stejně - připaluje se.

HotChocolate.jpg
Přílohy:
05. srp 2015 19:12 #299367

Adriana

Avatar uživatele Adriana

'Julia' rose patří asi sem, že..
005.jpg


016.jpg
Přílohy:
01. říj 2011 11:02 #269419

Vlaďka

Avatar uživatele Vlaďka

Podzimní počasí moc svědčí Zelené HK
Její květy jsou opravdová jednička v trvanlivosti. To se snad ani nedá počítat na dny. Časem zezelenají
zelena10.jpg


zelena10k.jpg

Vysoká je tak asi přes metr. mám ji druhým rokem.
Přílohy: