Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Jednoduché květy

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Jednoduché květy

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
24. kvě 2020 10:10 #327073

Kaja

Avatar uživatele Kaja

;) :lol: :lol: :lol: pokud někdo potřebujete skutečného obra- tak Goldfinch . na podzim ostříhaná narostla tak , že visí do cesty.kvete jednou a je to matka Ghislaine de Feligonde. ta už ale opakuje .

DSCN5592.jpg
Přílohy:
24. kvě 2020 08:39 #327072

Joohana

Avatar uživatele

Děkuju za tipy, všechny jsou krásné. To bude těžké rozhodování.
24. kvě 2020 08:10 #327071

Kaja

Avatar uživatele Kaja

moje Balerína zpočátku byla asi do dvou metrů . momentálně živoří pod zarostlou pergolou . je hezká , ale barevně výraznější je květem podobný Mozart ten se u mně chová jako středně velká popínavka .dále je tu zmíněná Nevada. krásná růže s velkými květy . opakuje koncem léta a její květy jsou v tom druhém kvetení růžové . u mně je keř asi 2.5 metru do výšky i šířky. ale dá se střihem umravnit . já ji nechávám k pokrytí bývalého slepičího výběhu . zrovna začíná kvést - později vyfotím .
24. kvě 2020 07:03 #327070

Monika P.

Avatar uživatele

Ahoj Joohano, u mě Ballerina není žádný obr, pravda, mám ji cca 4 roky, z toho 2x přesazená, má cca 1m. Pokud hledáš podobnou, jednoduché a spíše menší kvítky, vzrůstnější je u mě Mozart. Mám ho stejně starého jako Balerinu a je z něj solidní pnoucí růže. Myslím že i Kája ho má jako pnoucího, takže to není žádný drobek. Jinak mně se do živého plotu osvědčily Nevady - ale ty mají jsou obří jednoduché květy:-) Mám Nevadu i Pink Nevadu, střihem se dají kolem 180cm udržet a jsou krásně kompaktní. Ochudíš se o převisající větve plné květů, ale zato prokvétají i v létě. Jen jsou opravdu vzrůstné a letorosty mají mohutné.www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.4114.1
Pak se mi jeví jako dobrá kompaktní Lensova sadovka Rush - je podobná Balerině, ale taková statnější a květy má větší. www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.5563
23. kvě 2020 18:39 #327067

Joohana

Avatar uživatele

Ta je krásná ! Jen aby nás nevystěhovala :-) Ona i ta Golden Wings (pokud to je ona) je cca 2,5 metru vysoká. Ale růží není nikdy dost.

Můžu se zeptat, jaké máte zkušenosti s Ballerinou ? Vyrostla by do těch cca 150-160 cm, nebo to není reálné ? Mate mě, že někde se píše 120, jinde 150...
23. kvě 2020 17:45 #327066

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Podle mého názoru je např. Darlow´s Enigma ideální růže do živého plotu. Má navíc mnoho dobrých vlastností - kvete průběžně celé léto, je vysoce mrazuodolná, zdravá a voní. Ale je to tedy monstrum. Musela by se asi krotit řezem. Zde je uváděná výška až tři metry, ale myslím si, že v našich podmínkách to nehrozí.
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.1455&tab=1
23. kvě 2020 16:40 #327065

Joohana

Avatar uživatele

Dobrý den, omlouvám se, že sem tak vpadám, ale jsem ráda, že jsem objevila tuto diskuzi.

Jdu o radu, hledám sadovou růži k plotu, potřebovala bych, aby dosáhla výšky 160-170 cm. Bude sousedit s Rosou Rugosou, jednoduché květy se mi moc líbí. V predvyberu mám Ballerinu (favoritka,ale tápu, zda vyroste do takové výšky, popis kolísá od 100cm do 150cm) a Golden Wings (o té vím, že vyroste, ale vlastně už jednu mám - má ji sousedka právě u plotu, většina keře je u nás).

Případně, měli byste prosím nějaké jiné tipy ?

Děkuju
12. led 2017 22:57 #315132

alcearosa

Avatar uživatele alcearosa

Jazz jsem viděla na stránkách f.Tantau, ale jedná se asi o jiný kultivar. Tam byla s drobnějším květem v zářivých tónech oranžové.
12. led 2017 21:47 #315130

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Díky za info, pročetla jsem si i to o sérii Pretty z dřívějška. Tuto jsem někde zahlédla, ale ta fotka nebyla moc dobrá. Ale uložila jsem si ji do složky, že se po ní podívám, je taková živá. Líbila by se mi k dětskému domečku (tam, kam se děti nedostanou), kam chci dát ty moje Babylon Eyes, pokud přezimují dobře. Byl by to asi pěkně rozverně barevný koutek.
12. led 2017 21:27 #315128

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Bradhal, na tvé přání pár slov o Pretty Kiss.
Je z Meillandovy série Pretty ( Sweet Pretty, So Pretty, Pretty Girl, Pretty Sunrise a ještě pár dalších).
Keř je asi 120cm vysoký, rozložitý, souměrný, listy zdravé, na č.s. netrpí. Výhony jsou vínově načervenalé. Kvete téměř nepřetržitě, květy mají v průměru asi 8cm, nevoní. Je mrazuodolná (5.z.)
Mám ji vedle Astronomie (Sweet Pretty) a myslím, že jim to spolu sluší.

PrettyKiss2.jpg


PrettyKiss3.jpg


PrettyKiss1.jpg
Přílohy: