Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růže s trvanlivými květy

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růže s trvanlivými květy

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
21. zář 2011 07:13 #268709

tchorik

Avatar uživatele tchorik

Lenas, diky za tip... :up Zkusim ji objednat a vezmu i ten Woburn Abbey, pry je odolny ...

Tak mam objednano, Nostalgii (kdyz uz ji mam taky objednanou) jsem vymyslela jine misto, melo by ji to tam vyhovovat lepe...

Tak nemam objednano, p. Šíp mi odepsal, že už ani jednu nemá :(
19. zář 2011 16:19 #268587

Lenas

Avatar uživatele Lenas

Green Ice se dá koupit u Šípa a taky se mi moc líbí, na to, že je miniaturní docela zdatně roste - do šířky hlavně, teď mi bohatě kvete - líbí se mi jak mění barvu - bílá, zelená, sem tam do růžova...
17. zář 2011 20:29 #268432

tchorik

Avatar uživatele tchorik

Holky diky za rady. Ono tam slunicko jde, sice nevim, jestli 4-5 hodiny, ale nechalo by se to jeste poupravit. Presahuje tam od sousedky kroucena vrba a stini to, myslim, ze by se nechala trochu poupravit B) Ale nahlodaly jste me... Ta Nostalgie, uplne jsem se do ni zalaskovala :up Furt kvetouci Green Ice by se mi libil, ale kde ho sehnat??? Zni jako dobra volba... Ale teď jsem zjistila, že je to miniaturní růže... Neznate nahodou nekdo tuhle: Woburn Abbey, měla by to být oranžová mnohokvětá růže - podle popisu na stránkách p. Šípa odolná - tzn. vhodná i pro Tchorika :woohoo:
17. zář 2011 07:21 #268418

amazonka01

Avatar uživatele amazonka01

Tchoriku, co takhle furtkvetoucí Green Ice, je zelenej, celkem snáší přistínění, a je zdravej.
17. zář 2011 06:51 #268416

Kaja

Avatar uživatele Kaja

thoriku já Nostalgii mám , ale nejsem s ní spokojená . je už na druhém místě a má letos asi třetí květ ...je hezká - to jo ,ale nerost. taky píšeš o tmavším koutku - tak ta rozhodně potřebuje slunko.jestli sis tady na foru četla - tak růže potřebuje aspoň 4-5 hodin slunce. Čajohybrid asi víš - floribunda grandiflora - velký květ - je takový střední ...dávala jsem tu na sezonu tento týden fotku. možná se ti vyjádří i jiní co ji mají.já bych ji nevolila.
16. zář 2011 21:22 #268403

tchorik

Avatar uživatele tchorik

No ta by se líbila mým dcerkám, je krásně růžová. Ale já bych raději něco do toho oranž nebo béžovku nebo bílo zelenou... Nakonec, jak to tady tak postupně prolézám mě uchvátila Nostalgie - ale nevím, jestli by se hodila co se týče zdravotního stavu a nenáročnosti... Jeste se zeptám, když jsem u ní našla, že je to čajohybrid, floribunda grandiflora, tak to znamená přesně co? Jsem v tomhle dost pozadu, tak se omlouvám za stupidní dotaz... Znám rozlišení růží na čajohybridy, polyantky a pnoucí :laugh:
16. zář 2011 19:12 #268401

Kaja

Avatar uživatele Kaja

no babo raď-- u nás se na hroby dost dává právě drobnokvětá The Fairy- k té bys mohla dát třeba Waršavskou Niké. ta je ale dost tmavá - jinak potom nějaký bílý klemík . Fairy jsme teď probírali vedle.. v růžové sezoně nebo v drobnokvětkách :)
16. zář 2011 18:47 #268398

tchorik

Avatar uživatele tchorik

ROMANA napsal:
ten mně teda vůbec neroste...mám chcípáčka....dva umrněný výhonky tak 25 cm nad zemí...je teda zdravá, ale vůbec není velká, bujná...jak vám roste?

Já ho mám od předloňska taky od Starkla, sazený na podzim, na jaře úžasně vyrazil a krásně kvetl celé léto. Po minulé zimě to na jaře vypadalo, že jsem o něj přišla, všechno pomrzlo a co nepomrzlo v zimě, to dorazil ten jarní mrazík. Už jsem nedoufala a pak vyrazil a narostl do loňské velikosti cca 60 cm, několik výhonů. A to na něj docela kašlu - je v nic moc zemi, už si nevzpomínám, jestli jsem mu při výsadbě alespoň trochu přilepšila :blush: Nezalévám, je jen zamulčovaný kůrou. Bohužel nemám žádnou fotku :down

A když už jsem zabrousila sem k Vám na forum o růžích, tak Vás poprosím o radu. Chtěla bych nějakou růžičku na hrob naší fenky, o kterou jsme minulý rok přišli. Představuji si nějakou nižší, dlouho nebo furtkvetoucí a hlavně velmi odolnou (hlavně proti nemocem rez, ČS a také proti lenosti a hlouposti pěstitelky :blink: ). Líbila by se mi nějaká do oranžova nebo do zelena (kout,kam by měla přijít není moc jasný,tak bych to chtěla trochu rozsvítit), pak bych zkusila vymyslet nebo bych spíš zase loudila radu u Vás, co by jste k ní dosadily např. clematis... Hrobeček je u plotu, tak by se toho nechalo využít :woohoo:
09. zář 2011 18:56 #268016

Kaja

Avatar uživatele Kaja

P9050097.JPG


Biedermaier.JPG

no a já neodolám a dám sem Biedermaier Garden . květy jsou už na keříku od polorozvití do dneška 14 dnů . žádné hnědnutí nebo cokoliv jiného
Přílohy:
09. zář 2011 17:55 #268010

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Současné nevypočitatelné počasí velmi dobře snášela Meillandova Porta Nigra. Květy vydržely nepoškozené celý týden.

PortaNigra4.JPG
Přílohy: