Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Louise Odier

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Louise Odier

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
20. dub 2019 12:32 #325042

ivik

Avatar uživatele ivik

Tady ji mají www.lumigreen.cz/eshop/ruze-pnouci-histo...ntna/p-4373396.xhtml, mám s tímto zahradnictvím ty nejlepší zkušenosti, jsou to Slováci, mají i u nás zasílání
18. dub 2019 11:10 #325016

Luša

Avatar uživatele Luša

Z seba vrelo odporúčam radšej zasadiť LO na jeseň nakoľko je jar dosť suchá a na jeseň je predsa tej vlahy viac
17. dub 2019 20:29 #325011

Anonym

Avatar uživatele

Děkuju, vyčerpávající.
Ještě jsem koukala, že ji má Pharmarosa, ale poměrně děsivé poštovné - dvojnásobek ceny růže. Je mi jasné, že teď už jen kontejnerovanou kytku.
Ještě pročtu pnoucí téma a uvidím.
16. dub 2019 23:37 #325000

Květa

Avatar uživatele Květa

Opakuje, ne tak silně jako v I. fl.
Při standardní péči.

její nej devízou ( pro mne ) je, že málo namrzá, hydra, voní.

V tuto chvíli nevím, co ti poradit - možnosti :

- álaBau - to si musíš " zkontrolovat" místně.
- v sort. ji má Kordes - zeptat se p. Prouzové, zda ji někam zaváželi.
www.nejkrasnejsi-ruze.cz/

- tady lze objednat nyní, různé podoby, zatím snad i prostokořka ( ale je pozdní termín, nevím, zda bych riskovala ) :
www.agel-rosen.de/Louise-Odier-00097/

- poslední možnost : počkat do podzimu, objednávat v létě ( v Čechách asi jen Pelcovi nebo Šíp )
16. dub 2019 21:54 #324998

Anonym

Avatar uživatele

Děkuju za snahu, ale Aronie ji nemá.
Mě dostala tahle fotka: www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/2...3-o-ruzich?start=490
Tak jdu ještě prohledávat stránky - popínavé růže. Louisa vypadala dostatečně hydroidně, voní a myslela jsem že opakuje. HonzaPM ji hodně chválil.
Martina
16. dub 2019 06:56 #324990

Kaja

Avatar uživatele Kaja

www.zahradnictvi-aronie.cz/Popinave-ruze-c35_48_2.htm - myslím ale , že Louise Odier taky nemá . nejlíp zavolat .netrvala bych zrovna na téhle růži . všude se jí nedaří . taky opakování nic moc.
15. dub 2019 17:18 #324989

Anonym

Avatar uživatele

Zdravím. Zakládám nově městskou zahradu (no, spíš zahrádku :( ) a mám představu, že vysadím u plotu 1 Louisu Odier - budu ji vyvazovat po plotě směrem na jih.
Mám šanci ještě v sezoně někde sehnat kontejnerovanou (super-hyper, zahradnictví Chládek) nebo musím čekat až do podzimu. Jarní nabídka u p.Šípa byla vyprodaná v den otevření, "Dresla" se mi v březnu na email vůbec neozvala.
Díky, Martina
16. úno 2019 12:06 #324729

Kaja

Avatar uživatele Kaja

DSCN2695_2019-02-16.jpg

moc povedený ten nákres není , ale snad se z toho dá vyčíst . mám jich na zahradě deset a už dost roků . v zemi je pouze 40 cm zapíchlý . a dobře drží - natřeno základem a zelenou barvou .
Přílohy:
16. úno 2019 11:16 #324728

mišpule

Avatar uživatele mišpule

Bradhal,mám LO na oblouku-stojny jsou 30cm od sebe,příčky 55,v nejvyšším bodě nad zemí 210cm.Dá se na něm ukočírovat,ale širší a vyšší by byl lepší.Na tvé dvě,metr od sebe by to chtělo tunel :) ,byla by to pěkná besídka ;)
DSC_0943_2019-02-16.jpg
Přílohy:
28. led 2019 11:41 #324646

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Potřebuju nějaký skupinový brainstorming. A nevím jestli tu nebo do konstrukcí.

O víkendu se mi nabídl jeden kutil, že mi klidně udělá železnou konstrukci na růže, ale musím mu nakreslit přesně jakou. Jedná se o DVĚ Louise Odier, zasazené jsou metr od sebe s vidinou jednoho většího spojeného keře. Nejde mi až tak o nějakou možnost pettingu, spíš aby ta konstrukce ty růže podepřela třeba v dešti a větru, aby se nerozvalovaly až do silnice. Jehlan nebo jehlany by asi nevypadaly dobře, přikláním se spíš ke kleci. Poradíte mi, kolik vodorovných příček a v asi jaké výšce by měla mít, aby ty keře dokázala podepřít?

Materál pásovina nebo silný roxox, to už je jedno, on umí se železem a svaří to. Předem díky za zkušenosti.