Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Louise Odier

Re: Louise Odier 09. zář 2012 06:43 #283366

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
S Louise Odier jsem letos ohromě spokojená na rozdíl od předchozích roků.
Sice nemůžu říct, že by to byla nějaká obrovská záplava květů, ale od června kvete průběžně, neměla snad žádný den bez květu.
Teď o vákendu opadal poslední květ.
Nestříkaná, nehnojená, zalévaná z potoka.
Poslední úprava: 09. zář 2012 06:44 od zdenka.
Následující uživatel poděkoval: mišpule, Evka

Re: Louise Odier 10. zář 2012 11:17 #283384

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Zdenko, necháváš nakonec Louise Odier v záhoně nebo bude na oblouku? Myslím, že může být úžasná kdekoliv.

Mišpul, jsem rozhodnutý uvést Louise Odier jako svoji Top růži 2012. Ta vůně.... ta je nepřekonatelná - co ti budu povídat.
Pro příští rok bych ji rád měl hustější odspodu. Je to moje chyba - přisadil jsem k ní před časem (loni?) klematis, že to bude
hezké. A aby měl klematis lepší výchozí pozici, prostříhal jsem L. Odier tak, aby měl víc místa, světla, vody...
No, klematis letos kleplo (ale ze začátku sezony se snažil) a Louise tak zůstává u země zbytečně "odkrytá".
Vyhnala dva silné mladé výhony ze země, které to trochu vylepšily, ale ty byly jen na jižní straně, ještě bych potřeboval ze severu.
Tak snad příští rok. Jeden ten mladý výhon něco ulomilo (asi vítr), což jsem nejdřív nesl špatně, ale pak jsem viděl, že se díky tomu
náramně rozvětvil a zahustil - takže příště už to udělám cíleně - a trochu níž (tedy bude-li co zaštipovat, že).
Od června kvete pořád, měla období, kdy měla "jen" kvítek či dva - ale která růže takhle hodně a kontinuálně kvete?
Je dokonalá. Pokud přežije letošní zimu stejně jako tu loňskou, pak už to bude obrkeř. Posílám včerejší fotku.
Slunce má jen od západu po 15 hod. a navíc jí stíní (což jsem nepředpokládal) nově vysazená třešeň.
Takže má vlastně nejvíc světla jen ze severu, pár hodin, chudák. Mám pro tento podzim objednáno pár nových kousků. :)
P2180009.JPG
Poslední úprava: 10. zář 2012 11:20 od HonzaPM.
Následující uživatel poděkoval: zdenka, fanynka, Vlaďka, helena, evai, Martin, Evka

Re: Louise Odier 10. zář 2012 12:27 #283393

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
A je rozhodnuto.Moc jsem toužila po Wiliamu Lobbovi,ale s mým malým prostorem si (jak už tu taky někdo psal)nemůžu dovolit luxus jednou kvetoucích růží.
Takže ve výběrovém řízení na další historickou vyhrává L.O.(ale Raubrittera musím někam nacpat,kdyby čert na koze jezdil :evil: )

Re: Louise Odier 11. zář 2012 08:26 #283406

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Pro Honzu:
Zatím nechávám v záhoně, ale budu stěhovat, neboť do stávajícího záhonu mi zřejmě zasáhne část nově plánované pergoly.
Takže určitě půjde do růžové zahrady.
Tam LO buď nahradí jednu tmavší jednou kvetoucí (Empresse Josefine) nebo půjde na plánovaný oblouk (k východu této části zahrady). Ale už tam vytahuji na oblouk M.I.Pereire (to je ten u vchodu, znáš z fotek). .... no spíš půjde do záhonu a na oblouku bude M.I.P.

Ještě připojuji souhlas s Honzovo hodnocením této růže. Mám pocit, že letos při červnovém kvetení neměla ani mumijky narozdíl od jiných historických růží.
Poslední úprava: 11. zář 2012 08:27 od zdenka.
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM, mišpule

Re: Louise Odier 13. zář 2012 11:43 #283445

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Zdenko, díky mnohokrát. Tu pnoucí Mme Isaac Pereire ti v dobrém přeju, ta bude u tebe náramná. :up
Následující uživatel poděkoval: zdenka

Re: Louise Odier 10. úno 2014 17:47 #287379

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 668
  • Karma: 13
Pochlubím sem, jak mi loni kvetla Odierovic Luisa. V podvečer, za bezvětří voněla po celé zahradě. Výsadba podzim 2010, od Šípa.

LouiseOdier2013.jpg
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM, JitkaU2, fanynka, Vlaďka, helena, Martin, Evka, Kirsten, J.A.P.N, Milada

Re: Louise Odier 10. úno 2014 17:52 #287380

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Jirko, to je nádhera.

( u mne takhle hezká ani zdaleka není. Udělala jsem jí více prostoru, ohnu k zemi, uvidím, co z toho bude )

Re: Louise Odier 10. úno 2014 19:42 #287385

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Jirko,úžasný pohled.Vidím,že ji máš na celodenním slunci,škoda že jsem také neměla volné místo na plném slunci.Jak ti prosím opakuje kvetení?Oblouk se mi také moc líbí,dřevo je prostě dřevo. :up
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:05 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu

Re: Louise Odier 10. úno 2014 19:43 #287386

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Jirko,krása.Koukám,že ta menší už statečně dohání tu větší.
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:05 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu

Re: Louise Odier 10. úno 2014 21:14 #287388

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 668
  • Karma: 13
Fotka je z prvního nejbohatšího kvetení. Na jeho konci ostříhám jen zbytky květů a růže kvete opakovaně ve vlnách, i když slabších než ta první až do zámrazu. Od konce srpna nechávám šípky, aby dřevo do zimy vyzrálo. Nové dlouhé výhony tvoří po skončení první květní vlny.
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:06 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu
Následující uživatel poděkoval: Vlaďka, mišpule, Evka, Kirsten
Moderátoři: Eva L., Květa