Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Louise Odier

Re: Louise Odier 10. úno 2014 21:35 #287391

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
To je nádhera.
Já mám tu svou na poli pořád ve velikosti záhonové růže.
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:00 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu

Re: Louise Odier 11. úno 2014 00:28 #287405

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Jirko, to je tedy pošušňáníčko. Nejen obě Louise, ale i ta atmosféra, léto, sušák...
Ách, hnedle bych se tam uvegetil na trávníku. :P
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:01 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu

Re: Louise Odier 11. úno 2014 09:25 #287414

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Jirko, taky se Ti povedly :) .
Přidávám fotku svojí LO. Sázená na podzim 2011 před tou krutozimou od Dresly (díky!). Je na celodenním slunci na nejlepším místě v zahradě, neb je snad z každého rohu vidět a každý si ji všimne a žasne.
Kvete ale ve dvou vlnách a přesně tak, jak psala Evka vloni na Weeku, když se divila, že HOnzovi kvete stále.
Obelisk je ze starých střešních latí (stlučeno za chvíli, natíráno podstatně delší dobu Holubí modří). Kdybch věděla to co Jirka, tak též nenatírám. I když v zimě po opadu listí, je to efektní.
Řeším ale, co budu dělat, až ho přeroste, což už se stalo, viz. můj další příspěvek s prosbou o radu ke střihu. Pravděpodobně nechám navařit stejný, ale větší rozměry ,z roxorů.

Zdravá, nestříkaná.

lo19.6.14.jpg
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:01 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM, JitkaU2, fanynka, varouch, chrast, helena, Martin, mišpule, Evka, Kirsten

Re: Louise Odier 11. úno 2014 09:58 #287416

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Miško,máš ji teda taky nádhernou,jsem zvědavá jestli se letos i ta moje tak ukáže.Bylo by škoda nepustit ji výš,když ti tak krásně roste.Myslíš,že by to nešlo nadstavit dřevěnou konstrukcí buď načepovanou na tu dolní nebo spojenou uvnitř železnými plocháči?

Jirko,jak se tak dívám na tu tvoji LO,zdá se mi,že u tvé převládají květy nad listy.Myslíš,že je to hnojením nebo něčím jiným?Detail listů a květů asi nemáš?
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:02 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu

Re: Louise Odier 11. úno 2014 20:58 #287429

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 668
  • Karma: 13
Tady je Luisa v detailu. Krmím ji Kristalonem nejprve pro růst, poté pro květ každý týden konev až do konce července.

LouiseOdier2013detai1l.jpg


LouiseOdier2013detai2l.jpg
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:02 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM, JitkaU2, fanynka, helena, Martin, mišpule, Evka, Kirsten, J.A.P.N

Re: Louise Odier 11. úno 2014 21:02 #287430

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 668
  • Karma: 13
Květy co do počtu loni výrazně vyhrály nad listy u Dortmunďanky. Ovšem je to potvora trnitá, když odstříhávám odkvetlé květy, vždycky teče krev.... :S

Dortmund2013.jpg


Dortmund2013detail.jpg
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:03 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu
Následující uživatel poděkoval: helena, Martin, mišpule, Kirsten, J.A.P.N

Re: Louise Odier 11. úno 2014 21:08 #287431

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 668
  • Karma: 13
To Miška

ten obelisk má krásnou barvu - holubí modř je nejpoužívanějším odstínem barvy ve všech časopisem o zahradách. Jak je ukotven v zemi? Já mám ten svůj přišroubovaný k jeklům tvaru L, zatlučeným asi 30 cm do země, tak aby dřevo nebylo v kontaktu s půdou.
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:03 od HonzaPM. Důvod: Sloučení nadpisu

Re: Louise Odier 13. úno 2014 09:45 #287493

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Jirko

tím ukotvením jsi mne pobavil.
Nic takového se nekoná, obelisk je jen lehce zasoukaný do země, cca 5 cm, pak ho drží jen ty omotaný šlahouny Louise O.. Přiznávám, že když je větší fičák, tak se to kymácí a já mu držím palce, aby to ustál.
Už i z toho důvodu mu pořídím bytelnější konstrukcij.Jen musím vymyslet, jak to udělat při nasazení na stávající, abych co nejmíň střihala.

Taky jsem si všimla ten poměr listoví a šlahounů oproti květům. Já dávám jen kompost a na jaře vloni dostal hrst granulí od Floria na růže.

Jak ho střiháš? Pro mne je to dost oříšek. Vyhnal dost nových prutů a protože jsou i uvnitř obelisku, tak se k nim nedostanu, tak to vedu okolo, až kdy se ty šlahouny vyvalí ven.
Na fotce z dnešního rána je to vidět. Tobě to asi v Tvých podmínkách moc nenamrzá, viď? Zatím jsem vlastně nic omrzlého nemusela střihat - loňská a snad i tato zima vypadá na velice příznivou i pro naše končiny.
lounor2014.jpg


Tímto prosím i ostatní o radu ke střihu. Děkuji mockrát.
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:03 od HonzaPM.

Re: Louise Odier 13. úno 2014 10:19 #287494

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
Miško, krásně je to tady :
Omotáváš správně.Vertikálně vedené větve méně kvetou. Když ale větev omotáváš, nesmí mít ustřiženou špičku. Pokud ji potřebuješ zkrátit,veď nejbližší letorost neustřižený, místo vrcholu. Nebo v našich podmínkách, pokud je vrchol namrzlý. Ale LO nenamrzá.
Na jaře ostřiháš všechny letorosty na starém dřevě na nějaká dvě, tři očka. Tam se pak tvoří kvetoucí výhony. Já nevím, možná to píšu jako tatar, ale ten Zimmerman to ukazuje myslím dost polopaticky, i když člověk nepochytí všechno.
Vedu LO tedy po plotě a ohybám, má dost tuhé větve, ale pokud budeš ohýbat včas, mělo by to jít Tak se snažím s Ispahan. Má podobný habitus.
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:04 od HonzaPM.
Následující uživatel poděkoval: Kirsten

Re: Louise Odier 13. úno 2014 18:26 #287496

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 668
  • Karma: 13
To Miška

Zatím jsem moc nestříhal, růže mají teprve 3 roky a až loni se jim podařilo dorůst na vrchol oblouku. Letos z jara zastřihnu boční výhony na ty 2-3 očka, jak je ukázáno ve videu. To otáčení výhonu kolem dokola v mém případě nepůjde, nové výhony již při jejích růstu různě protahuji bočními mřížkami, aby se pod obloukem dalo procházet. Takže i když jsou vedeny víceméně kolmo vzhůru, kvetou jak se zdá dostatečně. S omrzáváním nemám problém, LO raší vždy až po poslední pupen na výhonu, u nás v "subtropech" vlastně neomrzlo v posledních letech téměř nic - tedy s vyjímkou komulí, ty dokážou zmrznout až k zemi snad i při teplotách nad nulou.... :)
Poslední úprava: 31. kvě 2014 23:04 od HonzaPM.
Následující uživatel poděkoval: Vlaďka, mišpule, Miška, Kirsten
Moderátoři: Eva L., Květa