Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růže jako solitér v trávníku

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růže jako solitér v trávníku

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
10. říj 2011 20:30 #270138

linda21

Avatar uživatele linda21

Díky, Egon Shiele by taky mohl být to pravé. Ještě jsem potkala tuhle fotku A Shropshire Lad a musím se o ni podělit!! forums2.gardenweb.com/forums/load/roses/msg010023257848.html
Přílohy:
10. říj 2011 19:50 #270133

mišpule

Avatar uživatele mišpule

Já určitě nejsem expert,ale mrkni na "Vaše zahrady"str.20-21,příspěvek Fanynky.Z toho jsem byla fakt uchvácená :woohoo:
10. říj 2011 19:14 #270120

linda21

Avatar uživatele linda21

Ahoj, prosím všechny růžové expert(k)y o radu:

Do trávníku před terasu bych ráda vysadila jednu větší růži jako solitér, velikost okolo 160 cm (nebo větší), pěkný (převisající?) tvar keře (půda i oslunění jsou ok).

Vysněné vlastnosti (podle pořadí důležitosti): zdravá a nenáročná, opakovaně kvetoucí, čím vonnější, tím líp, barevně spíše v růžovém spektru, pokud možno květy odolné počasí.

Nepotřebuji žádnou výjimečnou extra růži, klidně ať je v každé druhé zahrádce (pokud tedy vůbec takový klenot a zázrak existuje :)

Podle parametrů jsem našla A Shropshire Lad ruze.wi.cz/cs/a-shropshire-lad.html a Gruss an Teplitz ruze.wi.cz/cs/gruss-an-teplitz.html. Nejvíc se mi asi líbí Blossomtime ruze.wi.cz/cs/blossomtime.html ale píšou, že často trpí padlím a špatně čistí po odkvětu. Máte s těmito růžemi někdo zkušenosti, odpovídají mým vysněným vlastnostem nebo mi poradíte něco jiného...? díky!! :) linda