Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Vissers - růže dle šlechtitelů

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Vissers - růže dle šlechtitelů

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
12. led 2023 21:24 #329380

alenak

Avatar uživatele alenak

Koukala jsem na nabídku ve Spomyšli, mají tam nějaké kultivary od Visserse, asi z PL?, že vůbec jsou...
09. čec 2022 22:08 #329248

alenak

Avatar uživatele alenak

V letošním roce opět krásný bezproblémový August Deusser. Dobrá zpráva pro milovníky růží tohoto šlechtitele, je naděje prodeje v ČR, licence v jednání, tak snad na příští rok. :)
PL v Rozaplantu mají v nabídce růžičku VISpanila, tj. taky skvělá menší vzpřímená sadovka , kdo má rád jednoduché...

DSC03531.jpg
Přílohy:
01. srp 2021 14:17 #328663

alenak

Avatar uživatele alenak

Už bych ho měla ostříhat, aby stihl podzimní kvetení, stále ale drží.... August Deusser
DSC00778.jpg

DSC00779.jpg
Přílohy:
27. čec 2021 22:30 #328642

Anonym

Avatar uživatele

Děkuji za sdílení zkušeností. Zkusím na podzim objednat od Poláků Taxandrii, teď v létě bych se bála, co dojde.....
Jana V., Vysočina
26. čec 2021 00:45 #328619

alenak

Avatar uživatele alenak

Květo, nevím jak to mají. PL, nj. mají větší trh. Škoda, že tu v Čechách Vissers licenci nedal, určitě by zájem byl, budeme doufat. :)
25. čec 2021 16:34 #328617

Květa

Avatar uživatele Květa

všechny Vissersovy růže, které pěstuji, zvládly bez větších potíží jak -25, tak krutozimu 11/12. Sněhu u nás příliš nebývá.
Zvládají v podstatě velmi dobře i sucho a tropy.
Samozřejmě, odlišnosti mezi kultivary jsou.

Aleno, já si myslím, že Poláci licenci nemají. Překup.
25. čec 2021 11:41 #328616

Anonym

Avatar uživatele

Děkuji. Ano, název svatební k ní úplně přesně sedí. A celkově jste mi paní Alenko moc udělala radost informací o tom brzkém kvetení a včasném opakování, to je k nám na Vysočinu ideální. Moc si takových růží v mé zahradě vážím, protože ten nástup jara je u nás přeci jen poněkud opožděn. Moc děkuji, jen ty růže sehnat a nafouknout zahradu. Budu hlídat ty Poláky (Taxandriu mají) a doufat, že třeba se růží od M. Visserse chytí i nějaký český pěstitel.
Jana V., Vysočina
24. čec 2021 23:35 #328615

alenak

Avatar uživatele alenak

Právě mě fascinuje, že Poláci mají licenci a prodávají hned i horké novinky. Taxandria, tu mám moc ráda, kvete mezi prvními a hned opakuje a obráží nanovo, jde taky dobře z řízku, Perly a diamanty se říká v HK svatební, je přenádherná, na podzim mívá slabé padlí. Nemám tušení, zda by zvládly Vysočinu, pouze odzkoušet, zvládají to ostatní, tak proč ne, obzvlášť jestli mají sněhovou izolaci, což u nás často není. První rok po výsadbě bych je určitě zazimovala a přihodila chvojí. Dělám to doma se všemi nováčky. Růže od Visserse se mi zdají výborné v tom, že většinou hned průběžně opakují a nečeká se do září na druhé kvetení a poměrně zdravé. :)
Kdyby nakoukl Honza, zda má zkušennost s růžemi od tohoto šlechtitele, taky má vyšší nad.v. :) , díky.

DSC09948.jpg
letošní svatební, ona dlouho drží květy a taky hned nasazuje nové
DSC09953_2021-07-24.jpg
moc pěknou má v HK odsoutěženou New Dreams, pnoucí držák, hodně voňavou
Přílohy:
24. čec 2021 19:37 #328614

Anonym

Avatar uživatele

Coloma vypadá moc krásně. Stejně tak mě v Hradci moc zaujala Taxandria, zlatá růže VISauslen a jedna u zdi, u které jsem marně hledala cedulku. Naštěstí jeden ochotný, milý pán prozradil, že to je Pearls&Diamonds. Tak ta byla úplně slintací. Mám jí nafocenou ze všech možných i nemožných úhlů, nutila jsem manžela, aby také náležitě obdivoval a doufám, že jí časem seženu. Paní Aleno, prosím, jak se Vám jeví Vissersovi růže z hlediska mrazuvzdornosti - zvládly by Vysočinu? Děkuji.
Jana V., Vysočina
23. čec 2021 22:05 #328613

alenak

Avatar uživatele alenak

Jano, viděla jsem ho na jaře u Poláků - Rosaplant, hlídat... myslím, že ho vloni kupoval Honza u Chládka, ještě je výborná růže od něj Coloma, kvete brzo, už ji mám opět opoupatovanou, dá se říci, že má stále květy, .... uvidím :) růžím od něj se tady docela daří