Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růže přepadávající z vysoké terasy

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růže přepadávající z vysoké terasy

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
01. bře 2019 18:10 #324769

Kaja

Avatar uživatele Kaja

z těch co uvádíš mám jen New Dawn . ale myslím , že téměř všechny popínavky by mohly přepadat . snad krom nějakých trčavých o tvrdých prutech . . perfektní přepadající mám Lovely Meidilland. taky se uvádí jako pokryvná , to když je na rovinném záhonu.mám ji ve břehu a dokonce musím dávat podporu - jak přepadává . Máš SZ..
lovelymeidilland.jpg
Přílohy:
28. úno 2019 19:58 #324761

Zoja

Avatar uživatele Zoja

Zdravím a mám dotaz. Objednala jsem pnoucí růže a jednu bych nechala přepadávat přes opěrnou zeď nad ulicí. Je to na jih a asi dva metry dolů. Která by se hodila nejlépe? Pokud tedy vůbec... Díky za názory. Jsou to:
Venusta Pendula
White New Dawn
New Dawn
R.J. Geschwind
25. led 2012 20:17 #276033

linda21

Avatar uživatele linda21

honzo, díky, ta sea foam vypadá velmi vhodně! :) linda
23. led 2012 23:31 #276003

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

linda21 napsal:
ahoj všichni, prosím o tip na vhodnou růži na terasu před domem, která strmě spadá k silnici (cca 3-4 m vysoká betonová stěna, orientace k jihu, půda je kvalitní). Růže by měly být zasazeny na kraji a přepadat jako vodopád přes okraj. Barva nerozhoduje, spíš drobnokvěté a pokud možno opakovaně kvetoucí. Mám hledat mezi půdopokryvnými nebo i popínavými (budou viset dolů, nebudou se kroutit vzhůru)? Napadá vás něco vhodného? Díky!!! :) linda

Lindo, spolehlivě mi přepadávala Kordesova Sommerabend, kvete neustále, má i dvoumetrové přírůstky za rok, je hodně bujná a zdravá,
s mrazuodolností je to horší (ostatně, na té jižní zdi to přes zimu možná nebudou mít ty růže lehké). Má ADR, je potomkem The Fairy.
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.107186

Další bujná (po usazení se, tak po dvou letech) a spolehlivě přepadávající byla Sea Foam, ta je navíc mnohem mrazuodolnější.
Čím víc slunce dostane, tím víc květů bude mít.
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.84599
10. led 2012 21:29 #275612

Vlaďka

Avatar uživatele Vlaďka

Lindo... řeknu narovinu, mám ho dva roky, takže jsem ho střihala.:laugh: Ale ty květy stárnou s takovou elegancí... Líbí se mi i zasychající. To se dá říct o málokteré růži. A je prostě fakt, že ve straoanglických sídlech ho k tomuto účelu používají.
Ale je to věc osobního vkusu...já miluju růžovky a takové ty zaprané barvy...
10. led 2012 21:16 #275611

linda21

Avatar uživatele linda21

Květo, Vlaďko - no dobře, a jaký bude rozdíl, když nebudu stříhat ty drobnokvěté (třeba Red Cascade) a když nebudu stříhat Raubritter - v čem budou ty první vypadat hůř? Pokud je to primitivní otázka, tak se omlouvám, jsem růžový začátečník :)
10. led 2012 21:00 #275610

Vlaďka

Avatar uživatele Vlaďka

Zelený, olistěný... u nás se zima nekoná :laugh:
Vypadá jako tady, jen té zeleně kolem ubylo...
krasneruze.cz/index.php?option=com_kunen...90&Itemid=112#269424
10. led 2012 20:58 #275609

mišpule

Avatar uživatele mišpule

Vlaďko,ty mě s tím Raubritterem dráždíš!
Ještě mě zálusk na něj nepřešel :laugh: Co dělá teď?Dávala jsi nějaké fotky,musím si je projet znova.Letos bude akce "sloní hrobeček".Uvidím,co z nej odstraním a pak...
:laugh: :laugh: :laugh:
10. led 2012 20:46 #275608

Vlaďka

Avatar uživatele Vlaďka

Naprostý souhlas... ale ten Raubritter... já to říkám pořád, že ho miluji, ten by to dal...pak bych ho nechala a příroda si pomůže...
www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Histori...50_2_Raubritter.html
10. led 2012 20:08 #275605

Květa

Avatar uživatele Květa

Nemám ani jednu, navíc, po červených růžích neprahnu. Ještě jsem k nim nedorostla, asi :lol: .

Ale - na těhle drobnokvětkách se umakáš.
Fakt ti do toho nechci kecat, terasu nemám - ale kdysi jsem vypěstila a následně vysadila matce cca 3 ks růží s ideou, jak to bude krásné, až budou přepadat a dělat mohutnou stěnu kvítků z 3m kamenné terasy. Byla to nějaká typu Excelsa. Ten chuchvalec květů se musí vzít jednou rukou, druhou s nůžkama šmiknout. Dlouhými to nejde.
Vlezla jsem až na kraj terasy, matka - věchýtek - mě držela za pásek a obě jsme doufaly, že šaty vydrží a nehupsneme jedna či obě dolů. Sdrápané jsme byly obě.
Opačně, ze štaflí, to zase bylo o oko, pruty - ohebné mršky- švihaly.

Takže za mne - čím větší květ, tím lépe ( ta Swany fakt není od věci ), Raubritter zase dlouho kvete a pak se nechá...