Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růže, které už nemáme

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růže, které už nemáme

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
28. čec 2017 13:21 #320166

Dita

Avatar uživatele Dita

Zephirinu jsem si objednala a teda jsem teď na rozpacích :unsure: Mám ji dát do polostínu nebo kam? Co s ní je konkrétně špatně? Jestli je to založením neduživka, tak už se na ni radši netěším.
19. čec 2017 23:20 #320030

Květa

Avatar uživatele Květa

Důvody - heslovitě - doplněny.
Většinou bývám více diplomatická ;)
19. čec 2017 20:57 #320029

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Květo, výborný přehled.

Máme tam k nim i nějaké "důvody", prosím?

Zejména k ´Purple Rain´ a ´Vichy´?
(i když Vichy asi tuším dopředu)
19. čec 2017 20:24 #320027

Květa

Avatar uživatele Květa

růže odtruněné podzim 2016/jaro 2017

- snaha o redukci počtu kultivarů
- růže průměrně, podprůměrné, nevyhovující příp. nesplňující záměr proč byly pořizovány
- všechny zasazené min. 3 roky ( spíše více )

Wisley 08 ( Austin ) - nerost, nekvět, netolerance sucha a horka
Kosmos ( Kordes ) - průměrný, hlavním důvodem byl nejhorší stav ze všech růží po dešti (slizoun )
Bremer Stadtmusikanten ( Kordes ) - namrzá, těžko se z toho oklepává, moc sladký na můj vkus
Caramella ( Kordes )- první mi vymrzla v krutozimě, pořízena znovu. Citlivá na mráz, citlivá na pozdní mrazíky, citlivá na korovou spálu.
Purple Rain ( Kordes )- příliš mohutný + půdokryv + prutovitý. Navíc se pálí. Někde "ve stínu švestky" by byl nejspíš OK
La Roche Guyon ( Guillot )- lepivka, stačí rosa a květ je zničený
GENEVIEVE ORSI ( Jackson, v EU distribuce Guillot )- namrzá, příliš TH, málo květů + 3 denní výdrž, nepěkná při odkvětu - tvarem i barvou
Cape Diamond ( Carruth/Bedard = Weeks )- patří k těm údajně mrazově odolným růžím, vykoupeno absolutní netolerancí k horkému počasí. Škvarek.
Bridge of Sighs ( Harkness ) - jako oranžáda namrzá, I. fl. fajn, ale věčně neuspořádaný habitus díky mrazu. Taky jsem potřebovala místo na keřík, no B)
Vichy ( Delbard ) - málo + malé květy, "podivný" růst, strnulé tyčovité výhonky. Krátká výdrž květů, ani déšť ani horko se jí nelíbí.
So Pretty ( Meilland )- báječný keřík, hojně kvete, ale květy ráno rozvinou, odpoledne opadávají + barva, dominantní
Clair Matin ( Meilland ) - pravidelně ČS, namrzá, průměrná růže
05. říj 2016 19:57 #313451

mišpule

Avatar uživatele mišpule

Myslím,že Zdenka před pár lety ji tu taky řešila a razantně vyřešila.Asi je to neduživka založením.
05. říj 2016 16:36 #313432

Vlaďka

Avatar uživatele Vlaďka

Naprosto s Věrou souhlasím, hodně let jsem Zephirině domlouvala, až jsem ji taky vykopla. Uklidnilo mne, že stejně neduživou jsem viděla v Anglii ;)
05. říj 2016 11:35 #313419

varouch

Avatar uživatele varouch

Lukáši, mně se jeden rok taky dostala někam ke dvěma metrům, ale jinak? Smutnej pohled. A to měla opravdu dlouhou dobu hájení - 7 let.
05. říj 2016 10:48 #313417

Lukáš

Avatar uživatele Lukáš

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: to je dobrý , je fakt že je náchylnější na čs ale u mě se letos vyšplhala ke dvěma metrům
03. říj 2016 18:46 #313401

Kaja

Avatar uživatele Kaja

:) :laugh: hyena s lupénkou - hezké a výstižné :woohoo:
03. říj 2016 18:44 #313400

varouch

Avatar uživatele varouch

O víkendu jsem se rozloučila se Zéphirine Drouhin. Nedařilo se jí tu, jediné plus byla její vůně, ale bohužel nerostla a půl sezóny byla flekatá jak hyena s lupénkou. :(