Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pnoucí růže

Pnoucí růže 26. čec 2012 16:27 #281864

  • Dida
  • Avatar uživatele Dida
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 68
  • Karma: 0
zdravím všechny zahradní nadšence a navrhuji založit nové téma a sice pěstování pnoucích růží. sama mám 4-5 pnoucích růží a ty různě prospívají. je to určitě stanovištěm, ale myslím, že podstatným činitelem je i sama odrůda.
Vezmu to popořadě. Mám 1. Santanu - Tantau. je úchvatná, temně červená, olistěná odspoda, silné větve, trny a kvete celé léto, i když nejvíce v červnu při prvním kvetení. mám ji u zdi, slunce má ranní východní a dopolední.

2. Bridge of Seigh Harkness - krásná meruńková barva, vůně, ale řídké olistění, často skvrnitost a tenké větve. prostě taková řídká. neduživá., přičítám to umístění na jižní zdi. Asi úpal a konkurence sousedních květin.

3.Eden Rose - Meiviolin 85. Nádherná, zdravá růže s krásnou vůní , světlým krémovým květem s růžovým středem. Je umístěna také na jižní zdi a každý rok mi dorůstá tak akorát do 1,3 metru, klopí květy a nešplhá po žebříčku. Chtěla bych, aby narostla mnohem více.

4. Rosarium Uetersen - překrásná sytá růžová barva,obrovské množství květů při prvním kvetení, ale také nešplhá, květy přepadají dolů. je zase na jižní zdi a stíněná vrbou Hakuro Nishiki, tak je to možná proto. V dobré víře jsem 2 růže zasadila na jižní stěnu a není to asi to pravé.Pora´dte, co dělat, aby růže lépe prospívaly??!

5. Poslední růžičku jsem zasadila v tomto týdnu, jmenuje se Balbo - Poulsen. Je svítivě červeno - oranžová, voní a je zasázena ke zdi, jde na ni slunce od 13 hodin, tedy odpolední, západní. Uvidíme, jak se jí tam bude líbit?


Jinak na té jižní zdi jsem zkoušela už ledacos, třeba klematisy, taky se jim to nelíbilo:((.:down :down :down . Nevím, co by tam ještě mohlo jít? Jde o to, že celá zahrada je lemována zdí a plotem z obou stran od sousedů a já chtěla svoji zahrádku zútulnit a zkrášlit pnoucími růžemi. No, nevím...
Zdravím všechny a budu vděčná za Vaše příspěvky. mějte se fajn Dída
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Lukáš

Re: Pnoucí růže 26. čec 2012 19:24 #281866

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
Dído, mě na jižní zdi skoro deset let dobře prosperovala Sympathie, ale letos brutálně omrzla. I tak přežila a už je zase až u okapu.
Ovšem úplně nejlíp se tam daří vinné révě :laugh:

Naopak marně se snažím přesvědčit , Zephirinu Drouhin, že má být rambler. Asi už to má u mne po čtyřech letech spočítané. :sick:

Nejspokojenější z pnoucích růží jsem s ramblerem Venustou Pendulou. Drobnokvětka do stromu, polostín,mrazuvzdorná, zdravá, nádhera...neodpustím si zopakovat fotku z letošní sezony. Bohužel jednoukvetoucí.

venusta612_2012-07-26.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, fanynka

Re: Pnoucí růže 03. srp 2012 10:59 #282074

  • Dida
  • Avatar uživatele Dida
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 68
  • Karma: 0
RosriumUetersen.JPG


RosariumUetersen.jpg


Santana1.jpg


Balbo1.jpg

a ještě fotečky svých pnoucích růží , Bridge of seigh je mizerná:down , asi půjde... Dída
Následující uživatel poděkoval: Evka, Lukáš
Moderátoři: Eva L., Květa