Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rosa rugosa a její hybridy

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 16:08 #284823

  • skalnička
  • Avatar uživatele skalnička
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 931
  • Obdržená poděkování 1086
  • Karma: 5
Sice jsem už uzavřela objednávku růží na podzim 2012, ale neprozřetelně jsem ještě prošla Dreslin seznam rugos a rugosahybridů a musím říct, že mě tyhle růže opravdu oslovily. Mám silné nutkání, doobjednat si aspoň jednu-dvě-max. tři. :whistle:
Líbí se mi obzvlášť:

Agnes
Henry Hudson
Jens Munk
Louise Bugnet
Marie Bugnet
Therese Bugnet
Martin Frobisher
KORPINROB

Poradíte, které bych si z výše uvedených měla určitě vybrat, aby mě opravdu přesvědčily a uchvátily ještě více? Díky. ;)

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 16:23 #284825

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
Skalničko, z těchto nemám sice ani jednu, už je nemám kam dávat, rugosy potřebují prostor. Ale moc se přimlouvám za Louise Bugnetovou. Mám ji nakoukanou u Dresly na poli a moc se mi tam líbí.
Následující uživatel poděkoval: zdenka, skalnička

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 16:33 #284826

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Až se mi podaří definitivně zbavit trubače před domem,chci na jeho místo dát růži.Pořád špekuluju jakou,aby tu výheň tam nejen přežila,ale taky zdobila.Odolnost rugoz je pověstná,snad by nějaká světlejší tam pasovala.
Prosím pište i v jakém prostředí,na jakém stanovišti či světové straně je máte.Díky.

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 16:40 #284828

  • zdenka
  • Avatar uživatele zdenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 923
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 12
Pro Skalničku - letos na jaře jsem dávala Therese Bugnet. V létě a koncem podzimu měla jako jediná růže u mě padlí. Nemám je vůbec stříkané. Nevím, zda byla náhoda nebo tahle růže je prostě taková. Hned vedle Hansa - absolutně zdravá.
Z.
Poslední úprava: 28. říj 2012 16:41 od zdenka.
Následující uživatel poděkoval: skalnička

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 16:59 #284829

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Ráda bych Grootendorst, ale místo je výheň, před plotem na jih. Vydržela by to? Díky.

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 17:26 #284833

  • skalnička
  • Avatar uživatele skalnička
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 931
  • Obdržená poděkování 1086
  • Karma: 5
Díky za tipy. Já mám totiž takovou myšlénku - osadit rugosami stranu našeho plotu sousedícího s cestou, je to cca 30 m délky. Má to ale pár háčků - jednak je možné, že za xx let by na tomhle místě mohl vést chodník (to si zjistím u nás na obci) a za druhé bych potřebovala rýhu na růže kolem plotu vyrýpnout bagrem, protože v tom místě je strašně hnusná zem, resp. skoro žádná (stavební suť a na tom pár cm zeminy). Snad by si s tím rugosy nějak poradily.

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 20:13 #284864

  • fanynka
  • Avatar uživatele fanynka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 827
  • Obdržená poděkování 1611
  • Karma: 8
Na jaře jsem vsadila Agnes, dost dlouho seděla a nijak nepřirůstala. Teď má tak 60 - 70 cm a zatím letos nekvetla.
Tak snad příští rok.

Rotes Meer z květináče udělal hezký keřík, kvetl, má šípky a teď před sněhem se krásně vybarvil

Rosarie de l´Hay se taky dlouho rozmýšlela, má tak 40 cm a dala 2 květy. Doufám, že je z nejhoršího venku a rozjede se.
Poslední úprava: 28. říj 2012 20:16 od fanynka.
Následující uživatel poděkoval: skalnička, helena, mišpule

Rosa rugosa a její hybridy 28. říj 2012 22:09 #284868

  • evai
  • Avatar uživatele evai
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1170
  • Obdržená poděkování 2679
  • Karma: 7
Skalnicko, Henry Hudson je mensi rug., mam ji 3 roky, ale 1x presazovanou, takze k rustu moc nepovim.pekne voni
29.5.2012019.jpg

Foto Jens Munk nemam (je u sestry na zahr.), ale doporucuju, svetle ruzova, na temer celodennim slunci a v nevalny pude bujne prirusta, voni hodne a kvete skoro porad, silene trnita.
Roseraie de l´Hay doporucuju.U me poledni a odpol. slunce, rychle narusta, voni silne, tady f. z 21.5.
21.5.2012027.jpg

a detail
21.5.2012026.jpg
Následující uživatel poděkoval: zdenka, fanynka, skalnička, helena, mišpule

Rosa rugosa a její hybridy 30. říj 2012 18:45 #284966

  • skalnička
  • Avatar uživatele skalnička
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 931
  • Obdržená poděkování 1086
  • Karma: 5
Dokázal by mi někdo říct, jaké jsou rozdíly mezi Louise a Marie Bugnet? Prohlížela jsem různé fotky těchto růží a nějak nemůžu najít zásadní rozdíl. :dry: Možná lehce v barvě listí, trochu ve stavbě květu....??? ale to se z fotky špatně poznává.

Rosa rugosa a její hybridy 04. lis 2012 21:02 #285022

  • Janik
  • Avatar uživatele Janik
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 108
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 0
ten rozdil by mne take zajimal

A nevite nekdo, jake velikosti u nas dorusta 'Henry Hudson' ? Vaham mezi nim a Louise Bugnet nebo Marie Bugnet. Proste hledam bilou odolnou ruzi do 70 cm. To ony asi nejsou, ale vypada to, ze nic tak odolne, ale mensi neni.
Moderátoři: Eva L., Květa