Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růžová sezóna 2014

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růžová sezóna 2014

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
08. led 2015 09:21 #293420

Kaja

Avatar uživatele Kaja

DSCN4085mariettasilvatarouca.jpg


DSCN4086mariettasilvatarouca.jpg


DSCN4087mariettasilvatarouca.jpg

máte někdo rambler Marietta Silva Tarouca? na poslední fotce prorůstá s New Dawn
01. led 2015 20:21 #293352

Jana V.

Avatar uživatele Jana V.

Květo, to je na Chocholouška :laugh: , se tam sejdeme. Já sázela 25.12. poslední kusy a pak už jen kvapné kopčení na poslední chvíli.
Přeji brzké uzdravení :) .
01. led 2015 12:04 #293349

Květa

Avatar uživatele Květa

Jirka napsal:
Letošní sezónu v březnu otevírala a o Vánocích ji končí

šmankote... :woohoo:


tuto sezonu jsem již popisovala ( a prskala i chválila ) ledaskde, opakovat nebudu.. jen tedy chci popsat, jak jsem ji zakončila. ;)

Poslední dvě objednávky růží mi dorazily 22 a 23. prosince. Na Štědrý den mi ( opravdu ) bylo žinantní sázet, takže jsem se na to vrhla 25.12. :woohoo: . Včetně kopčení. Pokračovala jsem i 26.12 - to již za opravdu hustého chumelení. Nadávala jsem sobě, růžím.. No, nemohlo to skončit jinak než to skončilo. ATB. :laugh: Happy New Year, že :kiss:
29. pro 2014 15:58 #293338

Kaja

Avatar uživatele Kaja

St Swithun nemám tak neposoudím . :(
ale mám dvě raritky -- Kronenburg mám 2x - už loni jedna z nich měla štrafovaný květ . nevím jestli sport nebo nějaká viroza . letos se to objevilo znovu . listy v pořádku
druhá záležitost se týká R. Uetersen . mám tři - ale každá je jiná . na fotce je přiložen květ z jedné mé staré , loni nově koupené . měla originál květník od Tantau - i štítek . ale je nějaká světlá. na poslední fotce je třetí R.U - koupená v Penny bez názvu . myslím ale, že ta je pravá


DSCN0334.jpg




Kronenburg

DSCN0335.jpg


DSCN0203.jpg

Rosarium Uetersen

DSCN1993.jpg
Přílohy:
27. pro 2014 23:47 #293336

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Mišpul ahoj. Dobré shrnutí, zajímavé. St. Swithun taky nepochválím.
Sic jsem jednu měl záměnu (místo ní Mary Rose - takže ta byla dobrá) ze Všerub,
ale ta druhá, pravá, z Proplantu, ta byla nerost-nekvět. Což bych ještě rozdýchal
u záhonové nižší růže, ale u teoreticky pnoucí je to problém - nic není vidět.
Skončila v Třebešicích, nevím, jak tam jde. Pak mi to ale nedalo a koupil jsem druhou,
ve Všerubech (orig. kontejner z UK od A.), zasadil k babi (super vláha i zemina),
přidal ovčí trus a vůbec jí tuze podstrojoval.
No, po dvou letech má asi tak 60 cm, černou skvrnitost a květy sporadické.
Navíc umí lepit, ale páč tam nejsem denně, tak nevím, zda vedrem, či deštěm, či obojím.
Prostě St. Swithun v našich končinách = kein hit.
27. pro 2014 18:36 #293335

mišpule

Avatar uživatele mišpule

004_2014-12-27.jpg

Já si nařezala včera :cheer: ,dnes už by bylo po nich.
Tak sezóna 2014 jo?To jako vážně jo?
V hlavě mám,že nestála za nic,ale podle fotek to asi nebylo tak strašný.Jenže jsem na zahradu měla letos strašně málo času.
Byl to hlavně boj s všelijakou havětí,hlavně z květopasa jsem byla hysterická,když mi zdecimoval Stanwell.P a ocvakal celou první násadu na B.Parfait.Spalující hice v červnu daly zabrat nejen tmavým růžím.Odskákala to i má jediná gallica Jana a Rose dela petite Chabotte-světlounce růžová.Během pár dnů bylo po kráse.Potěšila mě Edenka,poprvé opakovala a nováček Burgundy Ice,známý lapač houbových chorob,černě zflekatěl až úplně na podzim a nijak dramaticky.Nezklamala Mary Rose,CPM ani Pilgrim,vypekl mě St.Swithun-ani ťuk.Asi jsem ho naštvala jarním přesazením.Drobnokvětky se předvedly v nejlepším světle,nějaké výkyvy teplot jim byly šumák.Trošku jsem zklamaná z B.Parfait.
Zklamaná není přesné,ona je moc hezká i takhle,ale čekala jsem plnější květy.Z Vichy jsem byla až vyděšená,když si plivla pod kořínky a vyšvihla dvoumetrové pruty o síle a pevnosti roxoru,s chumlem květů na vršku.Už je přesazená.
Zjara mi ježíšek Honza nadělil,to byla šichta vše umístit(nemám být chamtivá :evil: ).Nasázela jsem,kde bylo místo,v listopadu jsem přemisťovala na trvalé stanoviště.Nečekala jsem letos žádné zázraky,ale pár květů ukázaly všechny-palec hore.
Takže to fakt nebylo tak hrozné.
Pro vzpomínku pár fotek,safra,už aby tu bylo jaro ;)


59.jpg


Bicentenaire de Guillot


13_2014-12-27.jpg


B.Parfait


66.jpg


Jana


21.jpg


Rose dela Petite Chabotte
Přílohy:
26. pro 2014 16:59 #293333

Kaja

Avatar uživatele Kaja

já měla na vánoce růže ze zahrady ve váze - :)

DSCN7924.jpg
Přílohy:
24. pro 2014 12:18 #293331

Jirka

Avatar uživatele Jirka

Letošní sezónu v březnu otevírala a o Vánocích ji končí..... Klidné svátky a hodně květů v novém roce přeje Jirka.

Vnonre.jpg
Přílohy:
05. pro 2014 14:10 #293156

Kaja

Avatar uživatele Kaja

tak jse se dnes dívala .na moji zahradě snad ještě pokvete Red Leonardo .. asi střihnu do vázy. uvidím jaké bude počasí - dnes je +5 st
jinak Luky -- fakt tam asi máš tepleji .. :ohmy:
05. pro 2014 13:10 #293155

Lukáš

Avatar uživatele Lukáš

PC050369.jpg


PC050370.jpg


PC050373.jpg


PC050376.jpg

pár růží stále kvete - Leonardo je ješte skvostný pak Summer Memory , Twist , Hyde Hall , Lady of Shalott
Přílohy: