Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Brother Cadfael X Wife of Bath - záměny v CZ

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Brother Cadfael X Wife of Bath - záměny v CZ

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
04. čec 2014 04:58 #290543

Evka

Avatar uživatele Evka

To rozlišení podle trnů je dobrá věc,pro ujištění se která z nich to je,mám přeci jenom Wife of Bath. :)
01. čec 2014 00:13 #290443

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Heleno, na jedné f. na HMF (Marina) má Wife of Bath to typické listí á la Mary Rose. Jenže na ostatních (ani na tvých) ne. Nezbývá tedy než ta myrha a ostny?

V Chotobuzi mají dvakrát New Dawn. Jednou jako New Dawn a podruhé buď jako Mír nebo Kde domov můj (už to je dva-tři roky, co jsem tam byl, tak už semitoprohodilo).

Dtto Naše národní (Baron Girod...)

Existovaly vůbec nějaké původní Mír, Naše národní, Kde domov můj?
(mohly zaniknout a nahradilo je šumem toto)
(možná nikdy neexistovaly a Böhm dal "svá" jména již existujícím kultivarům - min. u Naše národní to je silně pravděpodobné)
(možná to udělal nevědomky - potkal krásnou růži, domníval se, že je objevitel, pojmenoval si ji)
(jak je to s Generál Štefánik - je neshodná s každou? - je asi ve hvězdách)

Poema / Rusalka potvrzuji.

Marietta Silva Tarouca - Liliiny fotky na HMF se liší od ostatních.
Proto nad ní mám vztyčený prstík.
Kája má doma letitou shodnou (s Lili), kdo ví, zda je to ona.
Pelcovi šíří tu Průhonickou (pravou?).
V Chotobuzi mají tyto růže taky dvě. Jednu jako MST a druhou jako buďto Mír nebo Kde domov můj (podle toho, která z nich je New Dawn).
(pokud se teda za ty dva roky nic nezměnilo)

Že se od Filipcových šíří Charles Austin jako Graham Thomas,
A Shropshire Lad, popř. Abraham Darby je už známé.
30. čen 2014 19:04 #290426

dresla

Avatar uživatele dresla

Kaju se, nepřečetla jsem na HMF důkladně údaje o BC. Že je beztrnný, se tam uvádí.


V Průhonicích je záměn víc, hodně u starých růží, kdy vlastně nikdo pořádně neví, jak mají vypadat.
Na poli mám 2 stejné růže, jednou je to Hermosa clg, podruhé Marietta Silva Tarouca. Podle pátrání J. Žlebčíka by měl druhý název té růži odpovídat. Na HMF je možností víc.
To samé Poema Rusalka - jedna růže.
O Kde domov můj nevím, musím na to mrknout, mám ho na poli (určitě původem z Průhonic).
Mír jsem viděla poprve letos v Dendrologické a měl úžasnou lila barvu. Jak má správně vypadat, vůbec netuším.
Turner's crimson rambler = Himmelsauge
30. čen 2014 19:00 #290425

dresla

Avatar uživatele dresla

Trny na výhonu WoB
Picture267.jpg


Beztrnné výhony BC

Picture264.jpg


Zřetelné rozdíly:
1/ kališní lístky poupat (WoB vykrajované X BC jednoduché)
2/ trny (WoB má, BC nemá)
3/ BC u středu květu žlutavý, WoB čistě růžová

Barva i tvar květů jsou trochu odlišné, ale rozdíly dle mého nejsou naživo tak výrazné.
Přílohy:
30. čen 2014 18:52 #290424

dresla

Avatar uživatele dresla

Poupě BC
Picture261.jpg



Výhon WoB
Picture235.jpg



Výhon BC
Picture250.jpg
Přílohy:
30. čen 2014 18:43 #290423

dresla

Avatar uživatele dresla

Honzo, jsou odlišitelné pro toho, kdo je má obě nakoukané a načichané. Zatím (sama za sebe - WoB je nový mrňous) mi nepřijde divné, že ten, kdo objedná jednu z nich a druhou nezná, záměnu hned neodhalí. Za ta léta, co se tahle nepravá WoB v CZ prodávala a plošně rozšířila, jsem nezaznamenala, že by někdo remcal, ani v okamžiku, kdy jsem žádala o testovací očka a vyjadřovala pochybnosti o pravosti.
Mně ani fotky na HMF nedaly jasnou odpověď na to, jak je odlišit.


Květ WoB s poupětem
Picture240.jpg


Květ BC
Picture246.jpg


Žlutavé zabarvení květu BC u středu
Picture271.jpg
Přílohy:
30. čen 2014 11:58 #290395

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Heleno, to je zajímavé. Podle vůně jsou odlišitelné ihned, listem taky.

V Průho (Chotobuzi) mají záměny ještě asi 2-3.
(Mír, Kde domov Můj, Marietta Silva Tarouca...)
30. čen 2014 06:41 #290382

Evka

Avatar uživatele Evka

Já jsem si koupila teď na jaře Wife of Bath(výhony má načervenalé).Když nedávno rozkvetla,tak jsem se podivila jak se podobá právě Brother Cadfael,trochu mě to zarazilo,ale po shlédnutí HMF jsem si řekla,že asi mají podobnou stavbu květu.
To jsem zvědavá,co to tedy mám. ;) :(
29. čen 2014 23:49 #290379

dresla

Avatar uživatele dresla

Mnozí z nás, kteří jsme si pořídili v předlicenčním období v českých školkách Wife of Bath, ve skutečnosti pěstujeme Brothera Cadfaela. Záměna vznikla chybným označením růže vysazené v Průhonicích, ze které pocházela školkařská očka. A protože jsou si růže hodně podobné, trvalo dlouho záměnu odhalit.
Nesrovnalost jsem objevila náhodou, když mi vedle sebe vysazené Wife of Bath ze Sobotky a Brother Cadfael z Německa vykvetly totožně. Dlouho se mi nedařilo získat pravou WoB, všechny české pokusy končily vždy u BC. Až loňský podzimní nákup WoB v Německu záměnu potvrdil. ¨
Dám sem v týdnu fotky, z HMF jsem totiž potřebnou jistotu nezískala.