Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: David Austin - Anglické růže 2015

David Austin - Anglické růže 2015 22. led 2015 23:40 #293633

  • Marijka
  • Avatar uživatele Marijka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 267
  • Obdržená poděkování 222
  • Karma: 0
Vlaďko, -26 je u mne mírná zima :laugh:
loni v té nezimě jsme tu měli -23 (pravda, jen 2 noci), v krutozimě -34 týden holomráz, normální zimy tu míváme -29 cca 20 nocí přes zimu. Detaily pokud echt chceš jsou v prvním mém příspěvku u růží pro popnutí pergol :)
Naposledy kolem Vánoc co bylo chvilkové ochlazení tu bylo -16.

No, já si taky nejsem tou Teasing Georgia jistá (naživo jsem ji neviděla), nalákala mne Kaji fotka z loňských austinek - hezká sluníčková, že by možná... navíc je uváděna jako zdravá. Spousta trvalek na rozbití je jasné. A když mne sama Kaja odrazuje, bojim bojim :wink:
Ono je to "do kouta" obklopené hustými jehličnany 3m a vyšší, takže Pilgrim je myšlen úplně do rohu, schválně vyšší (ten je už i objednaný), a před něj něco co by nešisovalo do běla a drželo veselou žlutou, keř nižší a rozvalenější, co mu schová nohy (klidně více kousků) - a když se sem tam stonek přimotá do Pilgrimu, tím lépe. Ta oranž se mi tam nehodí kvůli navazujícím rostlinkám.

Navrhovaná Golden Celebration vypadá taky pěkně, jen je asi vyšší než bych chtěla (čímž vylučuji krásně žlutý Graham Thomas, bohužel) + píší náchylnost na ČS, té tu máme u vody spousta, navíc tím, že to bude v rohu, tak to asi moc profukovat nebude. Nebo ji máte do necelého metru a zdravou? HonzaPM má na HMF foto keře jako hrom.
S postřikem vzhledem k četnosti výskytu čs v okolí počítám.

Nu, uvidíme, nakonec mohu předsadit několik různých a uvidíme, která půjde nejlépe, nebo mu dát pod nohy pro letošek jen trvalky :)
Na kontejnerované kvetoucí čekat nechci, neb nevím, jak to bude s časem, v tu dobu budu pravděpodobně dozorovat přestavbu a honit dělníky a objíždět hlavně stavebniny. To budu ráda, když stihnu sem tam foto, postřik nebo vyškubnout žabinec.
Zato Jani V., ty tu svoji rozpustilou kombinaci prosím pěkně zdokumentuj, jsem na to pekelně zvědavá a držím palce :)
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 23. led 2015 13:49 #293637

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Honzo,nevzpomínáš si prosím,kdy se objevily první zmínky o novinkách pro rok 2014?Nemůžu to najít,tedy hlavně to datum,kdy by se letos mohly objevit novinky pro rok 2015. :laugh:

Dívala jsem se,že v Arbo nabízejí The Poet´s Wife. :)
Poslední úprava: 23. led 2015 13:50 od Evka.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Kaja

David Austin - Anglické růže 2015 23. led 2015 19:20 #293638

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Evko, loni jsem se přímo zeptal Richarda. Pak Martin vyšpionil popisky v zahradnickém časopise.
Kdo ví, jak to bude letos. Mě už to nějak nebere.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka

David Austin - Anglické růže 2015 23. led 2015 23:18 #293640

  • Marijka
  • Avatar uživatele Marijka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 267
  • Obdržená poděkování 222
  • Karma: 0
Evka napsal:
Honzo,nevzpomínáš si prosím,kdy se objevily první zmínky o novinkách pro rok 2014?Nemůžu to najít,tedy hlavně to datum,kdy by se letos mohly objevit novinky pro rok 2015. :laugh:

Dívala jsem se,že v Arbo nabízejí The Poet´s Wife. :)

Honza to tu loni nakousnul 12.2.2014
www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/2...?limitstart=0#287461

a Martin skenoval až na konci února
www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/2...2014?start=40#287672
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka

David Austin - Anglické růže 2015 23. led 2015 23:23 #293641

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Marijka napsal:
Mám prosbu,
máte někdo Pilgrima i Teasing Georgia? Šly by tyhle dvě k sobě?

Marijko, míval jsem je u sebe, sázeno podzim 2009, musím říct, že ještě teď mi přeběhne
(slabě) mráz po zádech z té mé "veselé" kombinace. Ty dvě k sobě neladí.
Snad ta Crocus Rose by je mohla "zjemnit" a zachránit. Moc krásné u nich byly bílé náprstníky, divizny...

Osobně bych ale vybral spíš víc kusů od jedné, než dvě nesourodé růže.
Teasing Georgia, po třech ks, je má velká favoritka, z daných je nejzdravější,
oproti např. Golden Celebration (opora nutná) dělá moc pěkný keř.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Marijka

David Austin - Anglické růže 2015 23. led 2015 23:42 #293642

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Evka napsal:
Dívala jsem se,že v Arbo nabízejí The Poet´s Wife. :)

Ty jsi hroznej špion, Evko. Tebe, zdá se, nic nezastaví :).
Taky jsem mrknul, a mají i The Lady of the Lake, ta byla docela obdivovaná. A Lady of Shalott.
A mají je (zatím?) za 410,-. loni ty novinky měli za 450,-.

Taky jsem si vzpomněl, jak mi před dvěma lety říkala tamní majitelka,
že "by chtěla konečně dovézt ještě tu nesmírně voňavou židovku".
Tak ji letos už mají též :).
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka

David Austin - Anglické růže 2015 24. led 2015 06:34 #293643

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Honzo,celkem by mě zajímalo,co tím bylo myšleno: že "by chtěla konečně dovézt ještě tu nesmírně voňavou židovku".
Nic mě nenapadá. :) ;)
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 24. led 2015 08:38 #293645

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Evko :)
www.anglickeruze.cz/home/66-jude-the-obscure.html


Novinky jsou tady, kdyby to někdo nechtěl hledati:
www.anglickeruze.cz/new-products
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Jana V., Evka, Láďa

David Austin - Anglické růže 2015 24. led 2015 20:54 #293652

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Díky za odkazy.
Když vy na tu "židovku" tady skoro všichni žehráte, že mumifikuje, neroste atd., tak se mi do ní moc nechce. Jen kvůli vůni.

Když už jste nakousli Anglickérůže - jak vám od nich angličanky jedou? Já mám od nich něco od podzima, tak jsem zvědavá na ten rozdíl .... no prostě od jiných růžařů.
Taky by mne zajímal názor na růže od Arbra. Jako prvoročky si zas tak blbě nevedly v porovnání s ostatními. Vím z minulosti, jaký s nimi byly potíže (osekaný čípek atd). Byly to sice tak 20ti cm větévky, ale dost životné, zdravé, tak věřím, že letos už to bude lepší paráda.

Já si vlastně zas tak všeobecně vlastně nemůžu stěžovat na nikoho a na nic. Leda na nedostatek času a občas i sil ;) .

Vlaďko, já jsem dnes měřila Crocus a má 120cm. To mi zas jako bobek malý nepřijde. A to šel po 1.floru na 30cm.

omlouvám se za Arbro, správně je od Proplantu.
Poslední úprava: 25. led 2015 12:37 od Miška.
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 25. led 2015 13:14 #293663

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
Miško, no ve srovnání s ostatními jmenovanými austinkami ;) Jasně, že Crocus může mít ve druhém floru nějaký ten kandelábřík metrdvacet, ale ty ostatní růže si se mnou koukají zočivoči :laugh: a já žádný drobek nejsem. Mám ji moc ráda, loni jsem ji přesazovala, doufám, že se letos usadí a už se nebude tvářit naštvaně.
Ještě k TG. Je to fakt zdravá růže a dobře prosperuje i v toulavém polostínu. To byla jedna z mých prvních austinek (do té doby růžemi nepolíbená, jen staré čajovky noname)Když jsem líčila kdysi Dresle, jak jsem si jí před lety vylosovala, stojíc tenkrát bezradně před vozíkem v Hornbachu, kam je právě začali zavážet. Pravila, že jsem měla obzvlášť šťastnou ruku. ;)
Vedle The Pilgrim, jsem letos , vlastně loni, zasadila Perrenial Blue, půjde tam na plot, mohli by se snad doplnit, aby to nebylo tak hřbitovní :lol: Je tam tedy v tom záhoně ještě spousta dalšího, nuda nehrozí...
Růže z Proplantu mi jdou dobře, nemohu si stěžovat.Brala jsem před lety, teď po dlouhé době, tak doufám, že také budou pěkné, kořeny byly teď moc pěkné.
Poslední úprava: 25. led 2015 13:16 od Vlaďka.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Marijka
Moderátoři: Eva L., Květa