Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: David Austin - Anglické růže 2015

David Austin - Anglické růže 2015 31. led 2015 20:46 #293806

  • Vendy
  • Avatar uživatele Vendy
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 597
  • Obdržená poděkování 2275
  • Karma: 11
Díky Kajo :)
Ta Pastella by u nich taky seděla, no uvidíme. Na tuhle kombinaci se těším. Nějaký plamének a šalvěje, no už ať je jaro.
Ještě jeden dotaz, nechala jsem se zlákat na Lady of the Lake, zkusila bych ji na pergolu. Jen nevím co bude říkat na jihozápadní stranu domu, sluníčko skoro celý den. Horší je, že máme velmi tmavě šedou omítku domu a ta v létě dost odráží teplo, tak nevím jak by se ji to líbilo. Nemáte někdo zkušenost?
Díky
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 03. úno 2015 16:02 #293858

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Dám sem odkaz : www.gradina-bijoux.ro/blog/12-trandafiri...care-il-preferi.html - hezké fotky živých plotů z růží ;) .
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, mišpule, Lukáš, Jarka

David Austin - Anglické růže 2015 07. úno 2015 10:17 #293895

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Jsem moc ráda,že jsem mohla vidět fotku Falstaffa z Austinovy zahrady.Je vidět,že se dá udržet i nízký s velkými květy,paráda! :woohoo: www.facebook.com/photo.php?fbid=75285602...00052&type=1&theater

A líbí se mi moc i sestava na tomto fotu z jeho zahrady,jen škoda,že nejsou u růží názvy. ;)
www.facebook.com/photo.php?fbid=75285510...00052&type=1&theater

A kéžby mi i moje Tess dorůstala do této výšky. :)
www.facebook.com/photo.php?fbid=75285537...00052&type=1&theater
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Jana V.

David Austin - Anglické růže 2015 07. úno 2015 10:52 #293896

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
taky mi Falstaff leze do výšky . asi ho střihnu , protože tam jak je mi tolik trčet nemůže
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 08. úno 2015 13:02 #293916

  • Ninkwen
  • Avatar uživatele Ninkwen
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 120
  • Obdržená poděkování 126
  • Karma: 3
Pěkný den, jsem úplný začátečník a snažím se dohledat něco k růži James Galway - objednala jsem si ji kvůli nádherným květům a tomu, že je popínavá, voní a hlavně má málo trnů - takže ji vzal na milost i manžel:)

Ale teď když se snažím něco k ní zjistit, většinou nalézám jen, že u nás se jí jako popínavce zřejmě moc dařit nebude (jako popínavá roste jen v teplejších oblastech), a vůbec, že je poněkud problematická - co se týče výhonů, co rozvětvení (to mi psali i ze školky Pelcovi, ale také mi odpověděli, že jelikož ji chci jako popínavku, neměl by to být problém, takže asi jako popínavka u nás přece jen roste). Také jsem někde četla, že by se daly dát dvě růže do jedné jámy, aby se vytvořl patřičný dojem. Mám objednané dva kousky, které jsem sice chtěla dát od sebe, ale pokud by to bylo žádoucí, klidně je sesadím.

Můžete mi říci, jaké s ní máte zkušenosti?

Původně jsem ji chtěla k pletivovému plotu orientovanému na JJV, naše strana plotu je ale orientovaná k severu, což by mělo ale pomoc tomu, že by snad měla jako popínavka jít za sluncem a růst "do plotu", v zimních měsících je ale místo beze slunce (slunce je nízko, stíní sousední dům), nyní uvažuji, zda bych ji neměla spíše jinam.

Mám ještě čas než začne jaro, tak bych ocenila jakoukoli radu, včetně vašich zkušeností, zda ji pěstujete jako keř, nebo jako popínavku, a na jakém ji máte stanovišti.

Děkuji mockrát
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Kaja

David Austin - Anglické růže 2015 08. úno 2015 13:18 #293918

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
tak zaprvé vítej mezi námi - :)
jinak já J . Galway ,mám . je to překrásná růže - u mně jako velký keř. dvě do jedné jámy bych nedávala . naroste i jedna . pokud máš dvě , tak dej jednu jako keř a tu druhou zkus teda jako popínavou . může vyhodit vysoké šlahouny , které je dobré hned zamlada tahat vodorovně . zamlada proto , že má dot tuhé a hrubší výhony, tak dokud jsou ohebné ..měla by mít dost slunka . v zimě bývá ve stínu větší mráz . na druhou stranu zase slunko přes den nažene mízu a v noci mrzne . všechno se musí odzkoušet a každý z nás má jiné podmínky - možná i zkušenosti. tak ti přeju hodně zdaru .

p6180074j.galway.jpg


DSCN1317_2015-02-08.jpg

u mně je na volném otevřeném prostranství . za tím sousedovým červeným domkem je sever .
Poslední úprava: 08. úno 2015 13:26 od Kaja.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Jana V., Eva L., Evka, J.A.P.N, Jarka, Ninkwen

David Austin - Anglické růže 2015 09. úno 2015 00:34 #293926

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Ninkwen ad James Galway :

- do jedné jámy stopro ne.
- tvoří mohutný keř, výška cca 130 - 160 cm. Tvar užší V. Samonosné silné neohebné výhony. Průměrně mrazuodolná při klasických zimách ( u mne omrzá buď na hranici sněhu nebo k zemi ).
Asi by to chtělo zpřesnit definici popínavka ... sadovka u nás ano.
- plné slunce. Při běžném horku květy mají trvanlivost cca 3 - 5 dnů. Klasické dvě vlny květů, poměrně dlouhá pauza mezi I. a II. florem. Loni ( horko a sucho ) patřila u mne k těm, kt. již opakování nezvládly.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., jana H, Evka, Ninkwen

David Austin - Anglické růže 2015 09. úno 2015 19:09 #293943

  • Ninkwen
  • Avatar uživatele Ninkwen
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 120
  • Obdržená poděkování 126
  • Karma: 3
K upřesnění - původně jsem je chtěla vyvázat k plotu, tak, jak ukazují na některých videíích na youtube, na tom místě mi ale nesvítí přes zimu slunce, jinak je to tam se slunceme celkem fajn, i když celý den tam nesvítí. Pak jsem měla ještě jedno místo na západní stěně domu, ale jelikož má záhon sotva 50 cm šířky, je to zřejmě při téhle velikosti nemyslitelné. Tam svítí sluníčko pořát někdy od poledních hodin.

Nekupovala jsem ji vůbec s úmyslem použít jako sadovku, vzhledem k tomu, že byla u Pelcových nabízena jako popínavka, ani mne nenapadlo, že by to v našich podmínkách nemuselo jít.
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 09. úno 2015 19:34 #293944

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
pro růže se uvádí nutnost 4-5 hodin denně slunce . ale v tu zimu teda nevím .. jedině nějak obalit, aby ten mráz nebyl silný . dva roky zimy nejsou , ale může přijít swinská .já teda některé růže balím . hlavně popínavé co jsou háklivé .. no a proč uvádějí Pelcovi růži jako popínavou , když je sadová -to fakt nevím . na druhou stranu já koupila sadovou angličanku Leander od p. Šípa - no a vyrazila nahoru a je z ní popínavá . takže kdo ví .to jsou ty krásné starosti kolem růží a sbírání vlastních zkušeností. já od Pelcových nemám , ale dívala jsem se na jejich stránky . oni asi každou větší Austinku berou jako menší popínavou.Austin třeba taky C.P.Margaret vyvazuje k opoře - i když nemá tři metry .

DSCN6319.jpg

Leander - zajímavá hra barev - tmavá oranž při rozkvětu a vyšisovaný světlý květ při dokvétání

dscn7544leander14.10.jpg

i tohle je Leander - předloni skoro před zimou . je to jeden výhon s palicí květů
Poslední úprava: 09. úno 2015 19:36 od Kaja.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Jana V., jana H, Jarka, ivik

David Austin - Anglické růže 2015 09. úno 2015 21:36 #293946

  • Ninkwen
  • Avatar uživatele Ninkwen
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 120
  • Obdržená poděkování 126
  • Karma: 3
nejen Pelcovi to tak uváději... www.davidaustinroses.com/english/Showrose.asp?Showr=4256
ale je fakt, že v těch cizích diskuzích psali, že jako climber se chová spíše v teplejším podnebí
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa