Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růžová sezona - 2019

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růžová sezona - 2019

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
17. lis 2019 16:50 #326644

Kaja

Avatar uživatele Kaja

krásně Ti kvetly. :up tak ať jsi do jara fit :)
17. lis 2019 08:55 #326643

Luša

Avatar uživatele Luša

47ED6C46-23F2-40A6-9FBC-EE08970E9C40.jpeg


4854F3B3-5876-49B4-B81B-427140A4D210.jpeg


99071A45-41C8-4ACA-AD8C-6B3E957DBB2E.jpeg

Tohtoročná sezóna bola pre mňa dosť náročná lebo som sa začala starať aj o záhradu u rodičov . Nemala som veľa času a tiež do toho prišli zdravotné problémy, operácia... Ale rada by som u mňa vyzdvihla Delbardove ruže . mám Utópiu, Hommage a Barbara, Guy Savoy, Maurice Utrillo a Bordure Abricot a Bordure Champagne.Majú rady slnko, nepália sa a myslím že ani sucho im neublížilo. Rastú a kvitnú bez ohľadu na počasie a sú zdravé. Ďalšou nezdolnou kráskou je Júlia Child , tá kvitne naozaj furt od jari až do neskorej jesene a je super zdravá a ešte k tomu aj vonia
12. lis 2019 17:11 #326633

Kaja

Avatar uživatele Kaja

Aprikolu mám , ale velmi bídnou. je sytě oranžová - takže koukám na tu tvoji :ohmy:
snad ji příští rok dovedu k slušnějšímu kvetení . byla zapráskaná vším možným . jsem se letos konečně dostala na nějaké slušnější pletí a vystříhání sucharů .
12. lis 2019 15:08 #326632

alenak

Avatar uživatele alenak

Kájo, to je barva květů Pomponely. Teď na podzim chladem ty barvy některých květů jsou úplně jiné, daleko sytější, některé se mi líbí víc jak v červnu. :cheer:

šla jsem ven pofotit - začalo více pršet .... :laugh:
DSC03706.jpg
Aprikola, ta je každý rok z podzimu tak zabarvená
DSC03703.jpg
Herkules
DSC03711.jpg
Marie Curie
Přílohy:
12. lis 2019 12:22 #326631

Kaja

Avatar uživatele Kaja

pár let dozadu jsem měla růže ze zahrady na Štědrý den na stole. letos už jsou skoro všechny růže odkvetlé a některé i bez listí . dnes jsem stříhala Angelu .měla sice ještě dva výhony s květy, ale jeden byl vylomený větrem .
takže jsem zakrátila a něco vystřihla i zevnitř keře. je dost zahuštěný a některé větve se křížily. ještě musím zakrátit dvě stromkové The Fairy. obalovat nebudu - jsou všechny starší a už na to nemám sílu . loni jsem je taky nechala bez přihrnutí i bez krytů .bud´ a nebo ;)
ještě jsem zapomněla na Pomponellu . ta má ještě pár květů a včera jsem některé střihla do vázy s chryzanténama . dost mně překvapily letos ostrožky- znovu kvetou a kupodivu je mrazík nezničil .
držák je i Billet Doux .
DSCN4982_2019-11-12.jpg


DSCN5042.jpg


DSCN5041.jpg


DSCN5037_2019-11-12.jpg

tak tahle je focená před 5 minutami. chryzantémy jsou ale z 20. října. kytice je venku - tak drží .
Přílohy:
10. lis 2019 14:10 #326630

alenak

Avatar uživatele alenak

Růžová sezona končí, stále se v zahradě něco najde.
DSC03692.jpg
Aprikola a její barva květů, stále bez nemocí
DSC03693.jpg
Stutgardia bez komentáře, též zdravá
DSC03694.jpg

DSC03697.jpg
plápolající výhon Visvioli
Přílohy:
18. říj 2019 16:59 #326559

Kaja

Avatar uživatele Kaja

Edhelko - já si myslím , že v Anglii je hodně zahrad s nádhernými růžemi . na Facebooku je plno krásných fotek krásných zahrad. .asi záleží na poloze. to je stejné i u nás.sucho je taky prevít . asi by jsme chtěly ideál , ale to bohužel nebude. pokud máš skvrnitost , tak bud´ postřik - nebo výběr odrůd , co tolik skvrnitostí netrpí.
a co teprve zahrady u Austina. :up tam jsem před pěti roky byla . nádhera- a žádná skvrnitost . asi tam mají zkušenosti i hodně lidí na ošetřování . nebyly tam ani odkvetlé růže. večer zavřou a asi naběhnou na údržbu . byla jsem tam 19 .6 - a trefila jsem to nejlepší- i počasí . mám na co vzpomínat . taky jsou tu na KR fotky a příspěvky z více míst a rozárií .tak ti přeju hodně úspěchů a radosti z růží a celé zahrady. :)
18. říj 2019 16:56 #326558

Ajka

Avatar uživatele Ajka

Ahoj Edhelko.
Také mě zaujal tvůj příspěvek. Syn i dcera žijí a pracují v Londýně, (dcera má kancelář v Okurce ve 29.poschodí a syn opečovává londýnské parky a zahrady). Tudíž jeho prostřednictvím i já anglické zahrady důvěrně znám. Angličané se už jako zahradníci nejspíš rodí. Úžasný styl jejich zahrad a parků mě nikdy nepřestane fascinovat. Jsem moc ráda, že nám přiblížíš zahrady i z jiné části Anglie. A že můžeš nechat pelargonie venku a nemusíš je uklízet, tak to ti vážně závidím. :woohoo:
18. říj 2019 15:01 #326557

Anonym

Avatar uživatele

Evo, dík za odpověď. Doufala jsem, že se příspěvek podepíše vyplněným jménem, ale koukám, že to musím podepisovat sama.
Až budu mít čas, tak někam nahraju víc fotek (a hezčích, z léta), abych je tu mohla odkázat v patřičnýh diskuzích.
K těm podmínkám - já to mám studenější a mokřejší než lidi ve východní nebo jižní Anglii, holt západní pobřeží a před horama. Ale zase mám spoustu zálivky zdarma :) Nicméně takové Mottisfont Abbey Gardens v červnu jsou luxusní pohled.
A taky moc nemám srovnání. Učila jsem se všechno zahrádkaření až tady, v ČR jsem zahrádkařila jen jako malá s babičkou. Docela mě zajímá, až se jednou vrátím, co vlastně budu schopná pěstovat, ty zimy vypadají dost děsivě. Zatímco tady mi přežijou venku i pelargonie.
Řekla bych, že ty mírné zimy znamenají, že můžeme pěstovat mnohem širší spektrum odrůd (bengálky a noisettky, někde i čajovky), ale zase tu většina odrůd nevyroste tak velká, jako v zemích s teplejším létem.

Edhelka, North Wales, UK
18. říj 2019 10:26 #326554

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Ahoj Češko z mlžného Albionu. :) Tvůj příspěvek mě velmi zaujal a děkuji za něj.

Z tvého příspěvku chápu, že tu máme přece jen příznivější podmínky (spíš kontinentální klima) pro pěstování růží.
Vzpomínám si, že jsem před časem prosila své přítelkyně, které se opakovaně zúčastňují zájezdů do anglických zahrad, aby zdokumentovaly také výsadby růží. Ve svém fotoarchivu našly jedinou fotku záhonu růží v jedné významné zahradě (už si nepamatuji v které). Musím přiznat, že jsem překvapeně zírala na chudinky, holé a bez listů. To se hned tak nevidí a v zemi šlechtitelských velikánů jako je Austin, Harkness, Fryer ... a dalších bych to nečekala. Samozřejmě vím, že můj dojem může být značně zkreslený a že ta jedna fotka nemusí být dostatečně vypovídající a že to s růžemi v Britanii není až tak zlé. Nicméně, nedivím se, že zahradníci dávají přednost těm úchvatným smíšeným záhonům trvalek a nádherným keřům.
Myslím, že tady na KR se rádi dozvíme o tvých zkušenostech s růžemi a stejně tak se rádi podělíme o ty své.
Přeji mnoho zdaru při pěstování růží. :)