Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Kordes III - růže dle šlechtitelů

Kordes III - růže dle šlechtitelů 22. čec 2019 13:34 #325939

  • alcearosa
  • Avatar uživatele alcearosa
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 788
  • Obdržená poděkování 1952
  • Karma: 11
S Nauticou jste mně pěkně navnadili, asi zřídím LILAKOUTEK, jen zatím netuším kde. Ajko, tvá Laguna je
krásná. Střihlas ji nízko? Moje je trochu jako nízkokmenný stromek s pravidelnou korunou,je už ostříhaná, ale takto bohatě nekvetla.Na jaře dostane větší střih, jde moc doširoka a plete se do sousední Louise Odier.
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM

Kordes III - růže dle šlechtitelů 23. čec 2019 10:17 #325949

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Aleno, tak to je škoda, že ti ´Sympathie´ neroste. Občas je asi potřeba nahradit
letitou sazenici něčím novým. Neuvažovala jsi nad ´Amadeus´? Tu všichni chválí.
Máma má ráda červené růže, chtěl jsem jí ji objednat u Pelcových, ale než jsem
se rozkoukal, tak je vyprodána.

Květo, ty Siluetty vypadají dobře, viď. Třeba ta ´Lavender´.
Následující uživatel poděkoval: alenak

Kordes III - růže dle šlechtitelů 23. čec 2019 13:17 #325957

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2641
  • Obdržená poděkování 7614
  • Karma: 94
Symphatie je stařenka, ale je to hodně profukovací místo, tak potřebuju něco hodně odolného a užššího. Amadeus je dost široký, kupovala jsem ho jako novinku pro švagrovou /5 let/ a má ho mohutný, opravdu výdrž květů je neskutečná, zdravý, stále přirůstající, jeho - že nevoní, to se ale dá upravit výsadbou. Chtěla bych ale červenou, max. tmavě růžovou, tak pátrám. :)

Kordes III - růže dle šlechtitelů 23. čec 2019 13:52 #325958

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
HonzaPM napsal:

Květo, ty Siluetty vypadají dobře, viď. Třeba ta ´Lavender´.

máš mě totál prokouknutou. :laugh:
jj, ta nejvíc. Potřebuju totiž nějakou vyšší světlejší růži přes uličku ke Ghislaine de Feligonde, tato by nemusela být k ní špatná. Možná až moc "veselá", těžko odhadnout. V momentální náladě bych ji tam ale klíďobrďo prskla.
A to jsem ještě nedávno hlásala, jak na podzim budu objednávat jen někde. Žádných 5 dodávek... nějak to narůstá. Má mě kamarádka prokouknutou, říká : vždyť ty bez toho adrenalinu ( co příjde, kdy, v jakém stavu ) nemůžeš být.


Méně pak Sweet.

--
ad Lavender Lassie.
Někdy člověk k nějaké růži přilne i když právě ona nevyčnívá. Ničím. Těch 5P. To je i můj a L.Lassie vztah. Nemusí moc horko, nemusí déšť, žádná obr výdrž květů, dlouhá pauza mezi I.a II. florem, nijak se v opakování nepřetrhne. Přesto zrovna ona patří k mým oblíbenkyním. Dělá pěkný, úhledný keř, bohatě kvete v I. fl., pěkně voní. Pro mne jsou její květy velmi líbivé - velikostí, tvarem, barvou.

---
a teď si trochu uplivnu.
Kdysi jsem hodně slintala nad Rosenfaszination. Viděla jsem ji na vlastní oko, zapraná bílá, krásně kvetla. Co víc si přát...
Dobře roste, naprosto zdravá i bez postřiků... ale co platno. Květy velmi rychle se dostávají do fáze - slušně řečeno - nelíbívé. Déšť i horko stav ještě zhoršuje.
Brblala jsem nad ní již loni, letos víc. To nejhorší stádium jsem ani nefotila, nůžky byly rychlejší.

DSCN1230.jpg
Poslední úprava: 23. čec 2019 13:53 od Květa.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Láďa, Ajka, alenak, babkaela, alcearosa, bradhal, Viki

Kordes III - růže dle šlechtitelů 23. čec 2019 18:01 #325962

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Ali, jestli chceš opravdu vitální, odolnou, zdravou s krásnou červenou barvou, květy, které se moc nepálí ani na stálém sluníčku a drží neskutečně dlouho, tak můj typ je Florentina. Mám jí pár let a nedám na ní dopustit.
Sympathii mám, je moje nejstarší růže / je jí 22 let/....no holé nožky řeším clematisem President, jde jim to k duhu.
Florentina

DSC01875_2019-07-23.jpg


DSC01876.jpg


DSC02401_2019-07-23.jpg


DSC02504.jpg

odkvétá velmi inteligentně mění se trochu na "bordó".

DSC03837.jpg


DSC09383_2019-07-23.jpg
Poslední úprava: 23. čec 2019 18:05 od quendery.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Láďa, Ajka, alenak, babkaela, alcearosa, bradhal, Viki

Kordes III - růže dle šlechtitelů 24. čec 2019 16:22 #325970

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2641
  • Obdržená poděkování 7614
  • Karma: 94
Quen děkuji. Začínám mít stav mysli, že už nic nesázím. Stačí projít v této době zahradou, budu hooodně ukázněná. :laugh:
Následující uživatel poděkoval: Láďa

Kordes III - růže dle šlechtitelů 24. čec 2019 20:47 #325971

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
:laugh: :laugh: :laugh: Jsem na tom stejně, ale mám nějak slabou vůli či co.........
Následující uživatel poděkoval: Ajka

Kordes III - růže dle šlechtitelů 26. čec 2019 13:02 #325988

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
DSCN3259_2019-07-26-2.jpg

letošní Novalis
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Lukáš, Láďa, Ajka, alenak, Gabča, babkaela, alcearosa

Kordes III - růže dle šlechtitelů 28. čec 2019 08:59 #325996

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1421
  • Obdržená poděkování 3924
  • Karma: 67
Kájo, Novalis máš moc pěknou. Také jí mám zatím je malá, do takové krásy mi asi nenaroste, ale budu se těšit. :)
Následující uživatel poděkoval: Kaja

Kordes III - růže dle šlechtitelů 05. srp 2019 22:54 #326128

  • babkaela
  • Avatar uživatele babkaela
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 189
  • Obdržená poděkování 414
  • Karma: 15
Schneewittchen. Taky tady moc fotek nebývá. U nás "bydlí" hoooodně dlouho, přesazovaná jako velmi letitý keř. Letos se s kvetením trochu opozdila, jindy nakvítá už na synovy narozeniny 24.5., letos první květy 2.6.
6.6. první focení
DSC04188.jpg

16.6. kvetla naplno, ale po velkém lijavci se rozvalila (asi jsem málo ostříhala, oporu nemá)
DSC04305.jpg

po odkvětu jsem musela razatně zakrátit, tak si dala delší pauzu
2.8.
DSC04669.jpg
Následující uživatel poděkoval: Eva L., HonzaPM, Kaja, Lukáš, Láďa, alenak, alcearosa, ibiska, bradhal, Viki
Moderátoři: Eva L., Květa