Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Tantau (DE) - Nostalgické růže 1

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Tantau (DE) - Nostalgické růže 1

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
12. pro 2010 23:25 #238856

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Evo, děkuju. Vypadá opravdu zajímavě. Příští rok určitě poreferuj,
na podzim bych ji pak možná zkusil. :)

Tímto uzavírám první diskuzi o růžích německého šlechtitele Tantau.
Pokračování je zde:
krasneruze.cz/index.php?option=com_kunen...38855&catid=2#238855
12. pro 2010 08:58 #238818

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Midsummer

Přílohy:
12. pro 2010 08:57 #238817

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Honzo, Midsummer má kombinaci barev elegantně vyřešenou, není příliš kontrastní, obě barvy nejsou ostře oddělené. Mně se líbí, tak si ji chválím.:cheer:
Mám ji teprve jednu sezónu, zásadní hodnocení by bylo asi předčasné. Zatím můžu říct, že dobře roste a je zdravá.

Přílohy:
12. pro 2010 07:08 #238814

lenpel

Avatar uživatele lenpel

Honzo byla za 79,- v desol stavu, nevěděla sem co beru, líbily se mi jednoduché květy a že kvete pořád,...L.
11. pro 2010 23:09 #238794

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Evo, Candlelight nádherná. Miluju na ní hlavně to, jak jsou květy po rozvinutí uvnitř svěže pomerančové.
A máš pravdu, ta vůně je perfektní. Mám problém nechávat květy na keři, škubu je a fetuju. :)
Neměla bys ještě nějakou fotku Midsummer? Nebo Danate nebo někdo, kdo ji ještě má.
Abych si udělal představu o její reálné barvě. Zatím tu kombinaci červené a oranžové moc nepobírám.

Lenko, díky za reakci i nabídku. Ale u mě mají šanci jen růže na šípku, nejlíp páváku. ;)
Určitě si ale Stadt Rom pořídím, mám ji v sešitku asi dva týdny a hopla - ty ji máš a chválíš.
Kdybych na ni min. týden nekoukal v katalogu, nenapadlo by mě to, podle toho, cos psala.
Považuj si jí, je to skvělá novinka.
11. pro 2010 17:03 #238772

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Candlelight znovu

Přílohy:
11. pro 2010 17:02 #238771

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Candlelight je skvělá růže, nic jí nevadí, čer. skvrnitost si na ni netroufne, příjemně voní. Minulou zimu přežila v pohodě bez ochrany.

Přílohy:
11. pro 2010 16:48 #238769

lenpel

Avatar uživatele lenpel

Honzo, to víš že máš pravdu mám Stadt Rom sem špatně zapamatovala, tu zkomoleninu co sem napsala žádnou nikdo nevyšlechtil,...:)
Koupila sme jí skoro mrtvou v Bau začátkem července, přesadila do velkého kontejneru a na podzim sadila, zbládla i kvest, zfdravá nenapadená, květy jasné až křiklavé barvy ale jednoduché krásné, dlouho vydrží na stonce.
Víc nakoukáno nemám, připomíná půdopokryvku. Jestli budeš chtít pošlu po kvetení větvičku......:)
11. pro 2010 12:34 #238760

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

lenpel wrote:
a další zachráněná tuším že Fram Studt snad si to dobře pamatuju,...:)

Lenko, prosím tě, není na tvoje zachráněná růže Stadt Rom? Díky. :)
Je to i moje tužba.
30. lis 2010 15:13 #23065

amazonka01

Avatar uživatele amazonka01

HonzaPM wrote:
Amazonko, Acropolis je od Meillanda, ne? Nebo myslíš jinou?

Od T. chci Piano a Giardinu (a kdyby náhodou byly, tak Belvedere a Comtessu, ale asi mi to finančně nevyjde ;))