Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tantau (DE) - Nostalgické růže 1

Tantau (DE) - Nostalgické růže 1 28. úno 2010 16:41 #3596

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Ahoj. Určitě máme plno krásných kousků od Tantau a tak si zaslouží vlastní téma, kde je můžeme probírat, publikovat a vůbec leccos. ;)

Největší radost mám z Chippendale, Pastelly a MariaTheresia. Chippendale má opravdový staroanglický šmrnc.
Trochu mě zklamala Marie Antoinette - málo kvete, ale když už, tak to stojí za to.

A co ty Vaše krásky? Máte někdo novou Artemis?

Z aktuálního katalogu Tantau uvedu jen tak pro info ty, kt. oni zařadili do skupiny tzv. "Nostalgických" růží:
Aphrodite, Aquarell, Artemis, Ascot, Augusta Luise, Baronesse, Barock, Belvedere, Candlelight, Comtessa, Chippendale,
Elfe, Gartenträume, Gräfin von Hardenberg, Giardina, MariaTheresia, My Girl, Nostalgie, Pastella, Piano a Walzertraum.
Samozřejmě nemusí jít jenom o tuhle skupinu, ale všechny Tantau růže. ;)

MariaTheresia

a_mariatheresia_troja.jpg
Poslední úprava: 11. pro 2011 09:57 od HonzaPM.

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 16:58 #3597

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
Ahojky, mám už několik let pnoucí Barock, moc nevoní, ale má krásné velké květy takové starorůžově béžové barvy, a pak mám asi Marii Antoinetu (jestli je to ona, byla poslána-zaměněna za jinou). Loni na podzim jsem u Pelců objednala a zasadila Augustu Lusiu, tak uvidím, jaká bude.

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 17:04 #3598

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
barock
IM_006.jpg

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 17:05 #3599

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
a ještě jednou
SDC10144.JPG

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 18:17 #3601

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Z Tantauových růží mám rozporuplné pocity. Některé jsou perfektní po všech stránkách, jiné mě něčím zklamaly, např. malou odolností vůči chorobám jako Romanze, Albrecht Dürer, Cherry Brandy´85, dokonce i Augusta Luise, která je krásná, ale chytlavá. Elfe se zase nepřetrhne s kvetením, na First Lady nesmí moc dlouho pršet, jinak co květ to slepená koule.
Pochválit si musím Candlelight, Rokoko, Duftrausch, Bernd Weigel, Mariatheresia, bezkonkurenční je Heimatmelodie, protože kvete bohatě, téměř nepřetržitě a je dokonale zdravá. Od loňska mám Piano, zatím vypadá úspěšně, během léta krásně narostla a bez čer. skvrnitosti. Pak ještě Senteur Royal - hodně podobná Duftrausch. Tu mám kvůli silné vůni.

Premiantka Heimatmelodie
Heimatmelodie.JPG

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 22:51 #3602

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Já jich mám taky hodně, protože když na mě přišly jarní chutě, udělala jsem si radost v Hornbachu, kam je dodávají (byla jsem se koukat ve čtvrtek a zásilka pro tento rok ještě nebyla).
A tak hned otázka: Při prvním nákupu (asi 2005) jsem pořídila Tantauovu Geishu. Tedy tu novou, protože HMF uvádí 2 Tantauovy růže stejného jména, ale jiného data vzniku. www.helpmefind.com/rose/plants.php?searc...eisha&rid=4263&tab=1 Růže mi zašla a pak už se v HB neobjevila. Takže jsem si Geishu koupila v Holandsku. Roste, kvete, ale neodpovídá plně propagačnímu fotu firmy Tantau. Nevypadá ale ani jako Geisha-1964. Všichni víme, jak se někdy propagační fotky liší od reality a záměnu vzhledem k nákupu dalších kvant odrůd, které sedí, nepředpokládám. Přesto bych poprosila, pokud jste ji někdo tenkrát v HB taky koupil, abyste se pochlubili jejími fotkami. Moje vypadá takto:
geisha5.jpg

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 22:54 #3603

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
.
geisha3.jpg

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 23:01 #3604

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Na nostalgických mi vadí, že je to většinou gumová krása. Uvidíte nádherné květy, vrhnete se k nim, chcete přivonět a ono aniťuk. Ale zase na druhou stranu může pršet týden v kuse a taková Mariatheresia si toho vůbec nevšimne. A je zdravá celou sezónu.
mariatheresia1.jpg

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 23:09 #3606

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Byla to jedna z mála růží, která šla v loňském deštivém červnu použít do pugétků pančelkám.
IMG_8530.jpg

Re:Tantau - Nostalgické růže (DE) 28. úno 2010 23:12 #3607

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Voňavá - a moc pěkná je Gartenträume a taky Astrid Gräfin von Hardenberg. Ta má nádherné temné květy.

Po Senteur Royal jsem hodně toužila, ale mívá tu květy různě deformované.
Moderátoři: Eva L., Květa