Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tantau (DE) - Nostalgické růže 1

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 06:41 #3615

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
Dreslo, já smekám...tvým kytičkám i znalostem...Neuvěřitelné!!!

Nemám vyfocenou tu mojí Marii Antoin., ale kdo jí máte, také vám tak špatně roste?? Má dlouhé výhony, silné, zdravé, ale mám na keři pořád jen jeden, možná dva výhony, vůbec nevětví...a taky loni u nás na to první kvetení pořád lilo a ona tedy dostala na frak....vůbec nerozvila, poupata jsem olamovala celá shnilá, jak do nich napršelo. Ale když se zadaří a vykvete, je moc krásná...smetanově bílé ohromné květy! Letos jí zkusím víc sestřihnout...třeba něco vyžene. Mám jí už určitě 5-6 let...ostatní keře mám ohromné a tahle potvora je pořád taková skoupá na větvičku...:huh:

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 07:25 #3616

  • Zdenka
  • Avatar uživatele Zdenka
Prosím Evu, neměla bys foto Bernd Weigel?
Děkuji.

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 11:59 #3618

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Zdenko, je mi líto, ale nemám. Sama se tomu divím, jak je to možné. Musím se letos polepšit.
Na HMF jsou jen dvě fotky, ale řekla bych, že odpovídají skutečnosti. Taky ještě tady:

ruze.wi.cz/cs/bernd-weigel-rose.html

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 12:18 #3619

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Toto by měl být Bernd Weigel
dscn3609.JPG

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 14:52 #3620

  • Zdenka
  • Avatar uživatele Zdenka
Děkuji za foto BW- vypadá moc pěkně. Mám 3 ks od loňského jara (Pelcovi), ale moc se jim nevedlo. Květy ve 2 vlnách - první užrala hafina než se stihly otevřít. Druhé jsem raději ustřihla do vázy. Celkem asi 5-6 ks. Uvidíme letos.

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 18:08 #3622

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Dreslo, prosím, měla bys foto Gartentäume? Mám ji na cestě od Pelců, měla přijít už na podzim, ale zapomněl ji přibalit.
Na Geishu se ti můžu v červnu podívat v Zahradě Teplá, měli jich tam plno, ale nekupoval jsem ji, nepřesvědčila mě zatím.
Mají tam 100% pravé sorty, s originální etiketou.
Naopak, jak jsem jinde už psal, naříkám, že jsem nevzal Candlelight. Měl jsem už dvě ve vozíku, ale nakonec jsem je vyndal.

Romano, krásné fotky. Marie Antoinette mě taky zlobí. Je řídká, bídná. Mám jich 6 a zatím žádná sláva - i když - u babi je dobrá půda
a tam jsou její 2 spokojenější. Zatím brzo soudit.

Evo, Heimatmelodie - krásnáá. Mám ji prvním rokem, měla v suchu trochu padlí, tak uvidíme.

Pastella je u mě na druhém místě, je zdravá, bujně nakvétá, dlouho drží a vonííí. ;)
Tímhle kvetením mě přesvědčila ke koupi. A nezůstalo jen u jedné. :P
a_pastella__2_.jpg

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 18:28 #3623

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
Zdravím, mám krásnou zdravou růži, noname, tipuji ji na Tantauovu Landoru, co myslíte?
DSC00086-f28f0004056d22aa7b7c747eef91410d.jpg

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 18:32 #3624

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
Ještě detail, v reálu je řekla bych trochu víc jasně žlutá. Vedle ní je také neznámá čevená . Nalevo chci dát ještě nějakou spolehlivou růži, mám tam takovou chorobnou, na fotce není. Napadá mne Pilgim, trochu ztlumit ty řvavé barvy, co myslíte?
DSC00074-f163bc07543b48fe33666b42dd19b908.jpg

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 19:05 #3625

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Honzo, Pastella je opravdu moc pěkná. Má podobnou barvu jako M.Antoinette, nebo fotka klame ? Mám od loňska My Girl - taky taková smetanová. Keřík nic moc, jsem zvědavá, jak letos naroste.

Re:Tantau - "Nostalgické" růže 01. bře 2010 21:08 #3626

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Vlaďko, Landora u nás na školním pozemku měla velké jednotlivé ostny.

Evi, díky. Pastella je proměnlivá - podle počasí. Teplo a sucho = barva jako na fotce v květináčku, v chladnu jde do růžova.
Marii Antoinettě někdy barvou podobná být může, ale květem ne - ten má menší, placatější a kompaktní až do odkvětu.
M.A. ráda květ "ve stáří" rozchlípí.

Pastella - ta samá rostlina, nyní dorůžova
a_pastella_galore.jpg
Moderátoři: Eva L., Květa