Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Queen of the Musk

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Queen of the Musk

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
10. čec 2017 15:12 #319834

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Jo, to byla ona, stane se.
10. čec 2017 14:50 #319833

varouch

Avatar uživatele varouch

bradhal napsal:
Tak jak vám letos kvete? Moje bohužel byla jednou z jarních uhynulých, narašila, pak začala vadnout a konec. :( Zkusím sehnat na podzim u Dresly, pokud bude, nebo nějký řízeček.
To byla ta, co jsem ti ji posílala? Ta byla taky z dreslina množení, to mě mrzí, že se nechytla. :(
10. čec 2017 13:10 #319830

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Tak jak vám letos kvete? Moje bohužel byla jednou z jarních uhynulých, narašila, pak začala vadnout a konec. :( Zkusím sehnat na podzim u Dresly, pokud bude, nebo nějký řízeček.
30. lis 2016 08:42 #314309

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

quendery napsal:
Spoustu informací a mnohdy daleko přesnějších a přehlednějších jde najít tady www.rosebook.ru/roses/

Můžu potvrdit. Pokaždé při hledání odpovědi na nějaký problém, nejdřív zajdu na Rosebook. Jak říká Quendery - přesné, přehledné a já dodávám, že zkušenosti s pěstováním v přibližně stejných (nebo i drsnějších) klimatických podmínkách jsou pro mě užitečnější, než poznatky např. z Kalifornie (HMF).
29. lis 2016 23:05 #314308

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Ruštinou v potřebné míře vládnu, stránky znám, ale moc jsem je nevyužívala. Nicméně díky za doporučení, budu se jim věnovat víc (i když Queen of the Musk taam zrovna nevidím).
29. lis 2016 20:22 #314305

quendery

Avatar uživatele quendery

Spoustu informací a mnohdy daleko přesnějších a přehlednějších jde najít tady www.rosebook.ru/roses/ a samozřejmě ani ruze.wi.cz/ není marný . ;)
29. lis 2016 19:57 #314304

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Na okraj záhonu - to jsem potřebovala slyšet, dík. Odstín poupat snad Gertrůdě tolik vadit nebude, ladění nechám zatím byt. Královnu teda nechám plazit se na okraji u cesty a zakrývat Gertrůdě nohy, to je tak akorát. Lavička je součástí terásky, takže květy bude mít sedící u nosu. To půjde nějak.
Jinak na HMF je to bída, jenomže kde ještě hledat informace? Mám knížku od českých autorů a taky jsou v ní "nepřesnosti".
29. lis 2016 09:13 #314300

Miška

Avatar uživatele Miška

Na HMF se toho napíše ohledně rozměrů, že by jeden zaplakal :blink: .

Ke Queen o.t.Musk - víc jak 1m nedá. MOžná občas nějaký šlahoun se vyšvihne, ale nad 2m zřejmě ne.
Prostě růžinda spíš na okraj záhonu.
Tady o ní píše Květa (já ji mám krátce, abych na 100pro mohla říct). NO a ke Gertrudě Jekyll bych ji též nedala, každá je habitusem naprosto rozdílná. Květem já osobně taky ne - Queen má teplý tón a GJ studený, i typ květů je odlišný. Ale každý máme jiný vkus, třeba bys byla spokojená.

www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/2...ta-hybridy?start=400

Moc by mě zajímaly postřehy od Heleny. V loňských TOPkách (myslím) psala o těch vyšvihnuvších šlahounech. A má ji taky jako obrubovku.

Vloni se mi na podzim krásně zbarvila. Letos už ne.


112015008.jpg
Přílohy:
27. lis 2016 14:30 #314290

bradhal

Avatar uživatele bradhal

Zdravím.
Když tu má tato růže vlastní téma, tak jich asi máte v zahradách dost. Můžete mi někdo říct, zda v našich podmínkách doroste spíš k těm dvěma metrů a víc nebo se drží třeba do toho metru a kousek? Na HMF je 250 cm, ale ani tam, ani na netu moc fotek celých keřů není. Chci ji ke Gertrude Jekyll a nevím, kterou do popředí a kterou do pozadí. Díky.
03. lis 2014 09:23 #292691

Miška

Avatar uživatele Miška

Ještě sem vložím foto z DODu. Vůbec z něj není patrný můj dojem z mohutnosti :unsure: .
Patrně se letos dostala tak do metrové délky. Ale i tak je to nádherná kombinace, z které jsme byli-ly asi spousta z nás na větvi.


QotMGrisenda.jpg
Přílohy: