Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Queen of the Musk

Re: Queen of the Musk 21. dub 2012 22:06 #278201

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Hanko, ty jsi spokojená s množstvím květů ?

Heleno, našla jsem jednu f. z jara loňského roku ( 1. kvetení, 2. rokem na stanovišti )

P1080448.JPG


jak vidíš, moc se k růstu neměla. Kvetla ještě před těmi neustálými denními dešti, kdy všechno pak následně bujelo, bylo přerostlé.
Ona těch 80 cm..
Letos je znovu na ježka.

Mám f. ještě z pozdějšího kvetení - ale moc publikovatelné nejsou, zarostla verbenou hastata a veronicou.. a plevelem..
Následující uživatel poděkoval: helena, evai, Miška

Re: Queen of the Musk 22. dub 2012 06:05 #278217

  • hana.johana
  • Avatar uživatele hana.johana
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 760
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 3
Květo, mně nevadí, že není celá obalená květy, líbí se mi taková, jaká je. Mám ji zasazenou v blízkosti Angely/to je přebornice v kvetení!/. Hanka

Re: Queen of the Musk 22. dub 2012 12:00 #278235

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Květo, díky. Tohle vlákno jsem přehlédla.
Líbila se mi u Dresly na poli. Měla ji zkombinovanou s jednoukvetoucí růží Garisenda www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.152621. Pravda, obě menší keříky, ale dala jsem na info z HMF. Podám zprávu, jak se u mě činí.
G_QoM.JPG
Následující uživatel poděkoval: evai, Miška

Re: Queen of the Musk 22. dub 2012 12:22 #278240

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Ď - oboum.
Pomohla mi utřídit názor.
Ta Dreslina kombinace je moc pěkná.

Abych ještě ( možná ) zpřesnila.
Moje nejvetší "zklamání" spočívá v tom, že jsem ji bláhově zasadila až k plotu. Jako že bude veselá, drobnokvětá, řidčí. Z obou stran ( myslím ) jsem dala clematis, ať na pletivu dělá příp. clonu.
A já ji nevidím, v závislosti na šířce záhonu .. nechám ji na tomhle místě do podzimu, uvidím, jak se vyprsí - hlavně výškou ( asi ne, předpokládám ). Na podzim ji nejspíš budu muset přesadit ( do čehož se mi už teď nechce ). Ptž. většinou tyhle růžindy mívají mohutný koř. systém, předpokládám, že se mi příp. přesazení nepovede bez jeho poškození.
Si zase bude následně delší dobu sedat...
Poslední úprava: 22. dub 2012 12:23 od Květa.
Následující uživatel poděkoval: helena

Re: Queen of the Musk 03. lis 2014 08:03 #292690

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Děvčátka a chlapci.

Kdož máte tuto růžičku, podělíte se o vaše zkušenosti s jejím růstem a kvetením, prosím?

Moc se mi líbila u Dresly na poli, propletená do Garisendy (toto je Helenino špionáž :) ) a já si odvezla dojem, že letos byla hrozně vysoká a narostlá. Pravda, tato zima byla pro naše končina ojedinělá, takže to není směrodatné.
Takže sem prosím napište vaše dojmy. Zajímá mne hlavně výška, habitus a vůbec jak jste s ní spokojeni.
Budu ji mít ve 2 exemplářích, tak moc se na ní těším.

Heleno, dáš sem fotku své popisované kombinace?

Děkuji moc.

Re: Queen of the Musk 03. lis 2014 09:23 #292691

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Ještě sem vložím foto z DODu. Vůbec z něj není patrný můj dojem z mohutnosti :unsure: .
Patrně se letos dostala tak do metrové délky. Ale i tak je to nádherná kombinace, z které jsme byli-ly asi spousta z nás na větvi.


QotMGrisenda.jpg
Následující uživatel poděkoval: Kaja

Queen of the Musk 27. lis 2016 14:30 #314290

  • bradhal
  • Avatar uživatele bradhal
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1059
  • Obdržená poděkování 2219
  • Karma: 10
Zdravím.
Když tu má tato růže vlastní téma, tak jich asi máte v zahradách dost. Můžete mi někdo říct, zda v našich podmínkách doroste spíš k těm dvěma metrů a víc nebo se drží třeba do toho metru a kousek? Na HMF je 250 cm, ale ani tam, ani na netu moc fotek celých keřů není. Chci ji ke Gertrude Jekyll a nevím, kterou do popředí a kterou do pozadí. Díky.

Queen of the Musk 29. lis 2016 09:13 #314300

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Na HMF se toho napíše ohledně rozměrů, že by jeden zaplakal :blink: .

Ke Queen o.t.Musk - víc jak 1m nedá. MOžná občas nějaký šlahoun se vyšvihne, ale nad 2m zřejmě ne.
Prostě růžinda spíš na okraj záhonu.
Tady o ní píše Květa (já ji mám krátce, abych na 100pro mohla říct). NO a ke Gertrudě Jekyll bych ji též nedala, každá je habitusem naprosto rozdílná. Květem já osobně taky ne - Queen má teplý tón a GJ studený, i typ květů je odlišný. Ale každý máme jiný vkus, třeba bys byla spokojená.

www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/2...ta-hybridy?start=400

Moc by mě zajímaly postřehy od Heleny. V loňských TOPkách (myslím) psala o těch vyšvihnuvších šlahounech. A má ji taky jako obrubovku.

Vloni se mi na podzim krásně zbarvila. Letos už ne.


112015008.jpg
Následující uživatel poděkoval: Kaja, bradhal

Queen of the Musk 29. lis 2016 19:57 #314304

  • bradhal
  • Avatar uživatele bradhal
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1059
  • Obdržená poděkování 2219
  • Karma: 10
Na okraj záhonu - to jsem potřebovala slyšet, dík. Odstín poupat snad Gertrůdě tolik vadit nebude, ladění nechám zatím byt. Královnu teda nechám plazit se na okraji u cesty a zakrývat Gertrůdě nohy, to je tak akorát. Lavička je součástí terásky, takže květy bude mít sedící u nosu. To půjde nějak.
Jinak na HMF je to bída, jenomže kde ještě hledat informace? Mám knížku od českých autorů a taky jsou v ní "nepřesnosti".

Queen of the Musk 29. lis 2016 20:22 #314305

  • quendery
  • Avatar uživatele quendery
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1142
  • Obdržená poděkování 3690
  • Karma: 23
Spoustu informací a mnohdy daleko přesnějších a přehlednějších jde najít tady www.rosebook.ru/roses/ a samozřejmě ani ruze.wi.cz/ není marný . ;)
Následující uživatel poděkoval: bradhal
Moderátoři: Eva L., Květa