Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: vysoký plot z růží?

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: vysoký plot z růží?

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
04. kvě 2009 22:46 #417

dresla

Avatar uživatele dresla

Takže pokračování
K rugosam: je spousta odrůd, ale většinou ty vysoké (Hansa, Martin Frobisher, C.F Meyer...) jsou i široké. U této www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=12741 uvádějí vzpřímený hustý vzrůst. Některé rugosy se na podzim pěkně zbarvují, některé tvoří šípky, některé opakují kvetení, některé voní - podle odrůdy.
Mezi moderními růžemi by se taky našly použitelné odrůdy, např. Astrid Lindgren (na podzim má pěkné šípky), Vierge Folle (uvádí se výška okolo metru, já ji tady mám cca 1,7m a to ji občas stříhám), The Pilgrim (neroste tu moc do šířky) atd.
02. kvě 2009 23:53 #413

dresla

Avatar uživatele dresla

Na dva metry výšky je metr šířky docela problém. Pokud mají být růže samonosné (nevyvazované k plotu), je třeba hledat mezi vzpřímeně rostoucími a možná si opravdu trochu pomoci tím, že se zasadí třeba v jedné třetině vzdálenosti k plotu a tím pádem k silnici zbyde víc místa.
Dalo by se vybrat mezi vzpřímeně rostoucími gallicami, albami a třeba mechovkami. www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.49093
www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.110612
www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.51724
Hustota výborná, výškově by to bylo asi trochu míň, než 2m.
Pokračování zítra
02. kvě 2009 00:27 #409

micak

Avatar uživatele

Zdravím všechny příznivce růží na tomto serveru.

Potřebovala bych poradit,protože jsem naprostý růžový laik.:unsure: Mezi plotem (20 metrů) a silnicí mám asi metr široký pruh trávníku. Jelikož je nám hodně vidět do zahrady, chtěla bych tam vysadit vyšší živý plot - tak cca. 2 metry.A nejlépe pěkně hustý:laugh: , jak jinak. A líbily by se mě růže. Jenomže nevím,jesti je možné takového efektu na tak omezeném prostoru dosáhnout. A už vůbec nevím, jaká dostupná sorta růže V ČR by to splňovala. Líbila by se mě rugosa, protože má krásné velké šípky, ale všude píšou, že je max. 1,2 m vysoká a to je málo. Taky přemýším nad šířkou plotu - aby nezasahoval do silnice (není ale vůbec frekventovaná, jsme koncová ulice), na druhou stranu do zahrady je mi to jedno, ale talčil by holt se přes oka plotu. Myslíte, že existuje růže,která by takové nároky splnila? Jako záložní řešení mám v hlavě naplánovaný šeřík, ale raději bych růži.B)

Poradíte prosím?

A taky by mne zajímalo - jak rychle takový rambler(dejme tomu Bobbie James) popne strom? Pět, deset, dvacet let? Nemám vůbec představu...

Děkuji. Jana